رفتن به مطلب

فیلم گریه دار و درام ببینید تا شاد شوید!

ارسال های توصیه شده

دانشمندان هلندی دریافتند که 90 دقیقه بعد از مشاهده یک فیلم غم‌انگیز یا گریه‌آور، احساس خوشحالی به وجود می‌آید.

n00032747-b.jpg

محققان دانشگاه تیلبورگ پس از مطالعه بر روی تاثیر خنده و شادی در سلامت عمومی بدن دریافتند که خنده و شادی بیشترین تاثیر را بر حفظ نشاط و افزایش سطح مقاومت بدن دارد.

آن‌ها معتقدند که بهترین راه رسیدن به شادی بلندمدت عبور از مرحله ناراحتی یا گریه کردن است. آنها برای اثبات این نظریه با انتخاب دو گروه 60 نفره از افراد عادی از آنها خواستند تا دو فیلم احساسی-عاطفی را تماشا کنند.

دکتر اسمیر گراکنین، متخصص رفتارشناسی از دانشگاه تیلبورگ هلند اظهارکرد: پس از بررسی واکنش داوطلبان به فیلم‌های مورد نظر مشخص شد که اندکی پس از احساس غم و اندوه با مشاهده یک فیلم ناراحت‌کننده، احساسات بینندگان وارد سطح دیگری شده است.

محققان معتقدند که فرایند گریه‌کردن تنها مختص انسان‌ها بوده و علت آن خروج بدن از مرحله غم‌واندوه با دفع کردن توکسین‌های موجود در بدن است. گراکنین گفت: پس از آنکه فرایند تغییر رفتار پس از گریه‌کردن را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دادیم، مشخص شد که گریه‌کردن نه‌تنها باعث بازیابی سطح احساسات گذشته می‌شود بلکه احساسات مثبت به نسبت وضعیت قبل از گریه‌کردن را افزایش می‌دهد.

وی با انجام آزمایش بر روی دو حالت تغییر سریع و زمان‌بر احساسات پس از گریه‌کردن افزود: در واقع گریه‌کردن به بازگشت سطح احساسات انسان به حالت عادی کمک شایانی می‌کند و به ‌نظر می‌رسد که گریه‌کردن باعث افزایش سطح احساسات پس از یک دوره طولانی‌مدت می‌شود.

گراکنین در ادامه عنوان کرد: این پژوهش نشان‌داد که برخلاف باور موجود، گریه‌کردن باعث افزایش ناراحتی‌ و اندوه نمی‌شود بلکه احساسات را به سمت عادی و شاد سوق‌ می‌دهد.

در واقع یافته‌های این تحقیق تنها از عملکرد شرکت‌کنندگان به دست ‌آمده است، چرا که آنها معتقدند که مدتی پس از گریه‌کردن احساس بهتری داشته‌اند.

لینک به دیدگاه

من فیلمای غمگین و درام و عاشقانه نمیبینم... ببینمم گریه نمیکنم حالا اگه یوقت خدایی نکرده برفرض محال دپرس شدم باید خودمو بزنم گریه کنم آیا؟:whistle:

لینک به دیدگاه
من فیلمای غمگین و درام و عاشقانه نمیبینم... ببینمم گریه نمیکنم حالا اگه یوقت خدایی نکرده برفرض محال دپرس شدم باید خودمو بزنم گریه کنم آیا؟:whistle:

معمولا کسایی که فشار روحی دارن با دیدن فیلم یا شنیدن موزیک غمگین وقتی گریه میکنن تخلیه میشن و از شدت بار منفی درونشون کاسته میشه و احساس بهتری پیدا میکنن.

اگه اشکتون نمیاد لزومی نداره به زور خودتونو مجبور کنین به گریه .

لینک به دیدگاه
معمولا کسایی که فشار روحی دارن با دیدن فیلم یا شنیدن موزیک غمگین وقتی گریه میکنن تخلیه میشن و از شدت بار منفی درونشون کاسته میشه و احساس بهتری پیدا میکنن.

اگه اشکتون نمیاد لزومی نداره به زور خودتونو مجبور کنین به گریه .

بله بسیار عالی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...