رفتن به مطلب

دیدگاههای سنتی و مدرن فرقشون چیه؟

fakur1

ارسال های توصیه شده

فرق دیدگاههای سنتی و مدرن در مورد پوشش _ ازدواج _ تحصیل _ زندگی مستقل .

کدومش رو می پسندید؟

با کدومش راحتید؟

تو هر کدوم از این دو روش , دیگران با شما تا چه حد میتونن راحت باشن؟

لینک به دیدگاه

من در مورد پوشش و زندگی مستقل نظری ندارم اما در مورد ازدواج و تحصیل نظر کلی خودمو میدم.

توی بحث ازدواج به نظر من بهتربن حالت ترکیب این دوتاست.

تو دیدگاه سنتی اکثر پسر دخترا زود ازدواج میکردن و بحث مهریه و مال و ثروت کم بود و خب طلاق و مشکلات هم کمتر ولی الان اکثرا دیر ازدواج میکنن به خاطر مسائل مالی و خانوادگی و غیره ولی باز مشکلات زیاده...

تو بحث تحصیل به نظرم تو دیدگاه سنتی خانوما کمتر به فکر تحصیل بودن و بیشتر به فکر خانواده و آقایون بر اساس نیاز مملکت و شرایط دنبال مدرک بودن اما در حال حاظر مدرک چیزیه که همه اعتقاد دارن باید داشته باشن در حالی که میبینیم مثلا یه نفر با مدرک دکترا هست که درک و شعورش از یه دیپلمم پایین تره یا عزیزانی هستن که مدرک دارن واسه دکوری..

البته به هیچ وجه منظورم این نیست که مخالف تحصیل خانوما هستم اما خب جز مشاغل تخصصی مثل پزشکی و بعضی مشاغل که واقعا نیازه به حضور خانوماست به نظرم تو باقی رشته ها ادامه تحصیل تا کارشناسی براشون کافیه اونم بیشتر در راه کسب علم و دانش.

لینک به دیدگاه

پوشش _ ازدواج _ تحصیل _ زندگی مستقل در دیدگاه سنتی بجز خود انسان به خیلی کسان و خیلی موارد بستگی داره ولی در دیدگاه مدرن این موارد یه چیز خصوصی محسوب میشه و کسی کاری به این کار های انسان نداره.

لینک به دیدگاه

من در مورد ازدواج با ترکیبی از سنتی و مدرن موافقم.

در مورد تحصیلات طرز تفکر سنتی رو زیاد نمیپسندم

پوشش یه چیز کاملا شخصیه. ولی خب باید به دین و فرهنگ کشورت احترام گذاشت.

با زندگی مستقل( مجردی) هم اصلا موافق نیستم. اصلا برام جالب نیست. چون خودم از تنهایی متنفرم. دوست دارم همیشه در کنار خانواده باشم

لینک به دیدگاه
من در مورد پوشش و زندگی مستقل نظری ندارم اما در مورد ازدواج و تحصیل نظر کلی خودمو میدم.

توی بحث ازدواج به نظر من بهتربن حالت ترکیب این دوتاست.

تو دیدگاه سنتی اکثر پسر دخترا زود ازدواج میکردن و بحث مهریه و مال و ثروت کم بود و خب طلاق و مشکلات هم کمتر ولی الان اکثرا دیر ازدواج میکنن به خاطر مسائل مالی و خانوادگی و غیره ولی باز مشکلات زیاده...

تو بحث تحصیل به نظرم تو دیدگاه سنتی خانوما کمتر به فکر تحصیل بودن و بیشتر به فکر خانواده و آقایون بر اساس نیاز مملکت و شرایط دنبال مدرک بودن اما در حال حاظر مدرک چیزیه که همه اعتقاد دارن باید داشته باشن در حالی که میبینیم مثلا یه نفر با مدرک دکترا هست که درک و شعورش از یه دیپلمم پایین تره یا عزیزانی هستن که مدرک دارن واسه دکوری..

البته به هیچ وجه منظورم این نیست که مخالف تحصیل خانوما هستم اما خب جز مشاغل تخصصی مثل پزشکی و بعضی مشاغل که واقعا نیازه به حضور خانوماست به نظرم تو باقی رشته ها ادامه تحصیل تا کارشناسی براشون کافیه اونم بیشتر در راه کسب علم و دانش.

خب البته نظر محترمه

ولی جمله براشون کافیه به نظرم اصلا صحیح نیست.( این جمله دیگه نهایت سنتی بودنه با این تفاوت که مردای قدیم میگفتن اسم خودشو بلد باشه و یه خرده حساب کتاب براشون کافیه)

به نظر من حتی اگه بعدا نتونی با مدرکت کار پیدا کنی( خانوما) ولی تحصیل تو مقاطع بالاتر به بالا رفتن شعور اجتماعی آدم کمک میکنه. اونم با این پیشرفتی که دنیا داره اگه یه گوشه از پیشرفت رو نمیگیریم لااقل بفهمیم اونا دارن راجع به چی حرف میزنن. هرچند در حالت کلی به نظرم مادر خونه کارش تمام وقت نباشه و بتونه بیشتر با بچه هاش باشه. برا آینده بچه ها بهتره

لینک به دیدگاه
خب البته نظر محترمه

ولی جمله براشون کافیه به نظرم اصلا صحیح نیست.( این جمله دیگه نهایت سنتی بودنه با این تفاوت که مردای قدیم میگفتن اسم خودشو بلد باشه و یه خرده حساب کتاب براشون کافیه)

به نظر من حتی اگه بعدا نتونی با مدرکت کار پیدا کنی( خانوما) ولی تحصیل تو مقاطع بالاتر به بالا رفتن شعور اجتماعی آدم کمک میکنه. اونم با این پیشرفتی که دنیا داره اگه یه گوشه از پیشرفت رو نمیگیریم لااقل بفهمیم اونا دارن راجع به چی حرف میزنن. هرچند در حالت کلی به نظرم مادر خونه کارش تمام وقت نباشه و بتونه بیشتر با بچه هاش باشه. برا آینده بچه ها بهتره

نظر شمام محترم اما پیشرفت به چه قیمتی؟ به نظرم شعور اجتماعی و اینا بهونست،همونطور که گفتم یه دیپلمم میتونه شعور اجتماعیش بالا باشه مخصوصا که الان ارتباطات اینقدر پیشرفت کرده که غیر حضوری یه نفر میتونه در حد دکتر بشه :)) هرچند که من گفتم تو برخی رشته ها که لزومم نداره خوندن تا لیسانس هم خوبه و در عین حال گفتم مخالف درس خوندن خانوما نیستم.

در مورد شغل داشتن خانوما هم خب همونطور که گفتم بعضی شغل ها لازمه اما بعضیای دیگه لازم که نیست هیچ مشکلاتی هم به وجود میاره از جمله اشغال کاره یه مرد که نون آور خونست و گاهی اختلاف از جهت بالا بودن مدرک خانوم و اینکه فکر میکنه شعور اجتماعیش از مرد بیشتره صرفا جهت مدرک داشتن.البته ابنجا منظورم همه خانوما نیست عده ای منظورمه.

لینک به دیدگاه
از نظر شما پیشرفت کدومه و قیمتی که بهش میدین چه جوریاست؟

از نظر من پیشرفت اینه که افراد بیشتر به فکر جامعه باشن تا من نوعی.

جامعه ای که هدف اولش بشه پیشرفت من نوعی تو نسل های بعد به مشکل میخوره.

مطمئنا قیمتش زیر پا گذاشتن اهداف ذاتیم نیست.

لینک به دیدگاه
از نظر من پیشرفت اینه که افراد بیشتر به فکر جامعه باشن تا من نوعی.

جامعه ای که هدف اولش بشه پیشرفت من نوعی تو نسل های بعد به مشکل میخوره.

مطمئنا قیمتش زیر پا گذاشتن اهداف ذاتیم نیست.

درود بر شما :icon_gol:

لینک به دیدگاه

در حالی که میبینیم مثلا یه نفر با مدرک دکترا هست که درک و شعورش از یه دیپلمم پایین تره یا عزیزانی هستن که مدرک دارن واسه دکوری..

.

خب این حرف شما شبیه این هست که بگی پورشه فرقی با پراید نداره چون یه مدت پیش یه پورشه تصادف کرد و سرنشیناش مردن ولی من 10 سال هست پراید دارم و هنوز زنده ام!

شما یاید رفتار آماری و جمعی رو در نظر بگیرید و تاثیر تحصیلات بر روی شخص و جامعه نه دنبال استثنا بودن

مورد دیگه اینکه می گویید لزومی ندارد خب برای مرد ها هم میشه گفت لزومی ندارد چه فرقی داره؟

لینک به دیدگاه
خب این حرف شما شبیه این هست که بگی پورشه فرقی با پراید نداره چون یه مدت پیش یه پورشه تصادف کرد و سرنشیناش مردن ولی من 10 سال هست پراید دارم و هنوز زنده ام!

شما یاید رفتار آماری و جمعی رو در نظر بگیرید و تاثیر تحصیلات بر روی شخص و جامعه نه دنبال استثنا بودن

مورد دیگه اینکه می گویید لزومی ندارد خب برای مرد ها هم میشه گفت لزومی ندارد چه فرقی داره؟

دوست عزیز مثال مثال پورشه و پراید برای من مفهومی نداشت اما در مورد رفتار آماری جامعه که پشت بندش ذکر کردی، ببینید شما اگر مطالب بنده رو کامل بخونی میبینی که من گفتم همه بدون استسناء به نظر من تحصیل کنن حتی اون فردی که هیچ نیازی هم نمیبینه تا لیسانس به نظرم بخونه خوبه اما اینکه گفتم نیازی نیست(بعد لیسانس) برای تعداد مشخصی از خانوم ها بود که مثلا رشته هایی هستن که لزومی به حضورشون نیست یا رشته هایی که لزوم داره ولی میتونه موجب مشکلات بشه یا به خاطر خودخواهی یا باورهای غلط یا همچین مواردی ادامه تحصیل میدن، یکی از دلایلم همون رفتار جمعی میشه که شما فرمودی چون جمع و جامعه از خانواده به وجود میاد و خب خانواده ای که مرد برای نیازهای زندگی کار میکنه و زن هم بخواد برای رفع نیاز یا راحتی خودش دنبال مدرک باشه و بعدش مشغول کار، مطمئنا مشکلاتی در پی خواهد داشت.

همچین استسناء هم نیستن و تعدادشون کم نیست این موارد و مطمئنا با این طرز تفکرات بیشتر هم خواهد شد.

در مورد لزوم داشتن یا نداشتن تحصیلات توسط آقایون آنچه که واضحه تو ایران و از لحاظ منطقی این مرده که برای زندگی باید کار کنه و خرج خونه میده و خواستگاری میره و غیره، پس لازمه که شغل داشته باشه و زن هم مسئولیت مهمی داره که از هر چیزی مهم تره.

لینک به دیدگاه
دوست عزیز مثال مثال پورشه و پراید برای من مفهومی نداشت اما در مورد رفتار آماری جامعه که پشت بندش ذکر کردی، ببینید شما اگر مطالب بنده رو کامل بخونی میبینی که من گفتم همه بدون استسناء به نظر من تحصیل کنن حتی اون فردی که هیچ نیازی هم نمیبینه تا لیسانس به نظرم بخونه خوبه اما اینکه گفتم نیازی نیست(بعد لیسانس) برای تعداد مشخصی از خانوم ها بود که مثلا رشته هایی هستن که لزومی به حضورشون نیست یا رشته هایی که لزوم داره ولی میتونه موجب مشکلات بشه یا به خاطر خودخواهی یا باورهای غلط یا همچین مواردی ادامه تحصیل میدن، یکی از دلایلم همون رفتار جمعی میشه که شما فرمودی چون جمع و جامعه از خانواده به وجود میاد و خب خانواده ای که مرد برای نیازهای زندگی کار میکنه و زن هم بخواد برای رفع نیاز یا راحتی خودش دنبال مدرک باشه و بعدش مشغول کار، مطمئنا مشکلاتی در پی خواهد داشت.

همچین استسناء هم نیستن و تعدادشون کم نیست این موارد و مطمئنا با این طرز تفکرات بیشتر هم خواهد شد.

در مورد لزوم داشتن یا نداشتن تحصیلات توسط آقایون آنچه که واضحه تو ایران و از لحاظ منطقی این مرده که برای زندگی باید کار کنه و خرج خونه میده و خواستگاری میره و غیره، پس لازمه که شغل داشته باشه و زن هم مسئولیت مهمی داره که از هر چیزی مهم تره.

درمورد پورشه خواستم مغلطه ی اینکه چون افراد باسواد بی شعور وجود داره در نتیجه تحصیلات ربطی به شعور نداره رو مشخص کنم وگرنه نظرات شما رو قبلا مطالعه کردم

کی گفته مرد فقط خرج خونه رو میده نسل جدید اصلا به این شکل که شما فکر می کنید نیست حتی دهه پنجایی ها هم دیگه اینطور فکر نمی کنن خرج خونه رو زن و مرد با هم می دن

بعد شما نمی تونید تحصیلات مردها و زن ها رو جدا کنید اصلا چه تفاوتی بین زن و مرد هست که تحصیلات زن ها رو خودخواهی می دونید ولی تحصیلات مرد نه

بعد من با کلمه ی لزوم مشکل دارم

خب اصلا چه لزومی داره زن خانه دار باشه یا اصلا چه لزومی داره مرد خانه دار نباشه و زن کار نکنه(برای حل مشکلاتی که شما می گید به وجود می آد) یا اصلا چه لزومی داره مرد درس بخونه خب زن ها درس بخونن و کار کنن

گفتن کلمه ی لزوم نداره باید پشتش دلیل باشه نه اینکه بگی چه لزومی داره زن فلان کار رو کنه

مثلا یکی گفته چه لزومی داره زن ها بیان ورزشگاه خب مردها چه لزومی داره بیان ورزشگاه اصلا چه لزومی داره والیبال بره لیگ جهانه خب نره چه اتفاق خاصی می افته؟

چه لزومی داره آدم زندگی کنه همه خودکشی کنن راحت شن

چه لزومی داره غذای خوب بخوره به هر حال شکم پر شه آدم زنده می مونه

چه لزومی داره خودرو وجود داشته باشه این همه تلفات رانندگی به خاطر همین خودروی لعنتی هستش

چه لزومی داره یوزز پلنگ آسیایی نسلش منقرض شه خب چه فرقی داره؟ کسی که نمی بینشون همون نباشن یا باشن فرقی نداره

چه لزومی داره مردم دین داشته باشند الکی خودشون رو پای بند یه سری گرفتاری الکی می کنن آخرش هم معلوم نیست اون دنیایی باشه یا نه

اصلا چه لزومی داره خدایی باشه ؟خب نباشه چه فرقی داره مخصوصا از وقتی که دوربین فیلم برداری اومده دیگه معجزاتش هم ته کشیده!

هزاران چه لزومی داره میشه گفت و هر چیز ممکنی رو ناممکن جلوه داد اصلا من اعتقاد دارم هیچ چیزی لزوم نداره ولی اعتقاد دارم بعضی چیز ها بهتر هستن

لینک به دیدگاه

پوشش هر کسی به خودش ربط داره اما جامعه هم یه چیزایی رو الزام میکنه....لباس سنتی میخواد چی باشه مثلا؟کت و شلوار؟یا چی؟

یا ازدواج مدرن مخالفم با ازدواج سنتی هم مخالفم...عاقلانه انتخاب میکنم عاقلانه آشنا میشم و عاقلانه ازدواج میکنم با مشورت خانوده ام نه دِیمی

با تحصیلات زن و مرد کاملا موافقم به شرطی که درست برن جلو نه زندگی بزنن نه از بچه نه از کار نه از عشق من دیدم که میشه همه شو کنار هم داشت نگید نمیشه نشد برا من تو زندگی وجود نداره

زندگی مستقل هم تا حدودی برا خیلیا پیش میاد تو دوره کارشناسی یا ارشد و ....از شهر خودمون دور میشیم یا دکترا از کشور دور میشیم اما اگه تو شهر خودم باشم خیلی علاقه ای ندارم تنهایی تو یه خونه زندگی کنم...خانواده به این خوبی مگه دیوانه شدم برم تنها زندگی کنم

لینک به دیدگاه
درمورد پورشه خواستم مغلطه ی اینکه چون افراد باسواد بی شعور وجود داره در نتیجه تحصیلات ربطی به شعور نداره رو مشخص کنم وگرنه نظرات شما رو قبلا مطالعه کردم

کی گفته مرد فقط خرج خونه رو میده نسل جدید اصلا به این شکل که شما فکر می کنید نیست حتی دهه پنجایی ها هم دیگه اینطور فکر نمی کنن خرج خونه رو زن و مرد با هم می دن

بعد شما نمی تونید تحصیلات مردها و زن ها رو جدا کنید اصلا چه تفاوتی بین زن و مرد هست که تحصیلات زن ها رو خودخواهی می دونید ولی تحصیلات مرد نه

بعد من با کلمه ی لزوم مشکل دارم

خب اصلا چه لزومی داره زن خانه دار باشه یا اصلا چه لزومی داره مرد خانه دار نباشه و زن کار نکنه(برای حل مشکلاتی که شما می گید به وجود می آد) یا اصلا چه لزومی داره مرد درس بخونه خب زن ها درس بخونن و کار کنن

گفتن کلمه ی لزوم نداره باید پشتش دلیل باشه نه اینکه بگی چه لزومی داره زن فلان کار رو کنه

مثلا یکی گفته چه لزومی داره زن ها بیان ورزشگاه خب مردها چه لزومی داره بیان ورزشگاه اصلا چه لزومی داره والیبال بره لیگ جهانه خب نره چه اتفاق خاصی می افته؟

چه لزومی داره خودرو وجود داشته باشه این همه تلفات رانندگی به خاطر همین خودروی لعنتی هستش

چه لزومی داره مردم دین داشته باشند الکی خودشون رو پای بند یه سری گرفتاری الکی می کنن آخرش هم معلوم نیست اون دنیایی باشه یا نه

اصلا چه لزومی داره خدایی باشه ؟خب نباشه چه فرقی داره مخصوصا از وقتی که دوربین فیلم برداری اومده دیگه معجزاتش هم ته کشیده!

هزاران چه لزومی داره میشه گفت و هر چیز ممکنی رو ناممکن جلوه داد اصلا من اعتقاد دارم هیچ چیزی لزوم نداره ولی اعتقاد دارم بعضی چیز ها بهتر هستن

نکته اول اینکه تفکرات جامعه هر روزه داره فرق میکنه و این اکثرا ناشی از شرایطه جامعه هست نه اصل تفکر، مثلا اول انقلاب تقریبا 99% موافق جمهوری اسلامی بودن ولی الانم 99% موافقن؟ مطمئنا نه ولی این به این معنیه که اصل جمهوری اسلامی مشکل داره؟ باز هم مطمئنا نه چون اصالتا مشکلی نداره اداره کننده هاش (کلی میگم) مشکل دارن و داشتن پس اینکه شما بگی جامعه الان اینجوری فکر میکنه یا دهه پنجاهی هم الان فلان طرز تفکرو داره من میگم حرفت درسته اما من دارم اصل قضیه رو میبینم نه فرعیات رو.

نکته دوم اینکه مرد به اندازه زن احساس نداره و نمیتونه بچه دار بشه و مثل یک زن احساس داشته باشه پس لزوم تو این مورد چیزیه که وجود داره و من تعیینش نمیکنم.

نکته سوم یه توصبه دوستانه بهت میکنم، اونطور که من پاسخ این پست و یه نظر دیگر شما رو دیدم به نظرم تفکراتت جهت داره سعی کن زیاد تحت تاثیر تفکرات دیگه نباشی و چیزی که درسته رو بپذیری.البته فقط نظرمه شاید غلط باشه من نگفتم حتما اینطوره،و خودم به شخصه خوشحال میشم کسی بهم بگه فکر میکنم فلان تفکرت مشکل داره منم بهش فکر میکنم درست باشه تغییر میدم در خودم.

در ضمن حرف هیچکس 100% نیست و نظرات همه محترمه شما یا هرکسی دوست داره زنش کار کنه و مرد کار خونه انجام بده دمش گرم من با این موارد کار ندارم کلی عرض کردم.

پ.ن: من هیچ وقت نگفتم زن ها و جمع نبستم بلکه یه مساله کلی رو طرح کردم چه بسا الان خانواده هایی هستن زن مثلا دکترا غیر پزشکی داره و فرزندشو به بهترین نحو تربیت میکنه و خرج خونه رو هم میده منم میگم واقعا دمت گرم و تحسینش میکنم.

اگر فکر میکنید باید ادامه بدیم خوشحال میشم از تجربیاتت استفاده کنم تو خصوصی چون تو عمومی بحث فرسایشی میشه.

لینک به دیدگاه

نکته اول اینکه تفکرات جامعه هر روزه داره فرق میکنه و این اکثرا ناشی از شرایطه جامعه هست نه اصل تفکر، مثلا اول انقلاب تقریبا 99% موافق جمهوری اسلامی بودن ولی الانم 99% موافقن؟ مطمئنا نه ولی این به این معنیه که اصل جمهوری اسلامی مشکل داره؟ باز هم مطمئنا نه چون اصالتا مشکلی نداره اداره کننده هاش (کلی میگم) مشکل دارن و داشتن پس اینکه شما بگی جامعه الان اینجوری فکر میکنه یا دهه پنجاهی هم الان فلان طرز تفکرو داره من میگم حرفت درسته اما من دارم اصل قضیه رو میبینم نه فرعیات رو.

نکته دوم اینکه مرد به اندازه زن احساس نداره و نمیتونه بچه دار بشه و مثل یک زن احساس داشته باشه پس لزوم تو این مورد چیزیه که وجود داره و من تعیینش نمیکنم.

نکته سوم یه توصبه دوستانه بهت میکنم، اونطور که من پاسخ این پست و یه نظر دیگر شما رو دیدم به نظرم تفکراتت جهت داره سعی کن زیاد تحت تاثیر تفکرات دیگه نباشی و چیزی که درسته رو بپذیری.البته فقط نظرمه شاید غلط باشه من نگفتم حتما اینطوره،و خودم به شخصه خوشحال میشم کسی بهم بگه فکر میکنم فلان تفکرت مشکل داره منم بهش فکر میکنم درست باشه تغییر میدم در خودم.

در ضمن حرف هیچکس 100% نیست و نظرات همه محترمه شما یا هرکسی دوست داره زنش کار کنه و مرد کار خونه انجام بده دمش گرم من با این موارد کار ندارم کلی عرض کردم.

پ.ن: من هیچ وقت نگفتم زن ها و جمع نبستم بلکه یه مساله کلی رو طرح کردم چه بسا الان خانواده هایی هستن زن مثلا دکترا غیر پزشکی داره و فرزندشو به بهترین نحو تربیت میکنه و خرج خونه رو هم میده منم میگم واقعا دمت گرم و تحسینش میکنم.

اگر فکر میکنید باید ادامه بدیم خوشحال میشم از تجربیاتت استفاده کنم تو خصوصی چون تو عمومی بحث فرسایشی میشه.

نکته اول:من می گم قشر عظیمی از جامعه الان با تفکر شما مخالفن این کجاش فرعیات هست؟

نکته دوم: آمار نشون داده 66 درصد زنها و 50 درصد مرد ها احساسی هستن و بقیه منطقی خب اینکه بگیم زن ها احساسی هستن دور از منطق هست در حالی این تفاوت فقط 16 درصد هست(در مورد بچه خب چه اشکالی داره یه نفر حامله باشه و دکتر باشه؟)

نکته سوم: یعنی چی جهت دار هست؟ یعنی چی تحت تاثیر و فلان و بهمان این حرف شما توهین به من هست شما ...ها عادت کردین هر کس مخالفتون هست رو می گید جهت دار و جاسوس و فلان و بهمان و یه مشت مغز شتشو داده که حقیقت رو قبول نمی کنه .

(اگر دوست دارید با ادبیات مسئولان به جای نقد بحث نقد شخص بپردازید بهتر هست من از بحث خارج شم)

کلی عرض کرم: اینو منظورتون رو نفهمیدم چی رو کلی فرمودین یعنی اصلا کلیت چی بوده ؟

اینکه یکی دوست داره زنش کار کنه و فلان باز از جانب مرد سالارانه شما تصور کن دو آدم یکسان با هم زندگی می کنند نه 2 نفر آدم که یکیش دوست داره پس اشکال نداره

وقتی شما میگید چه لزومی داره زن ادامه تحصیل بده یعنی جدا کردی و این لزوم رو برای مرد اعمال نکردی

لینک به دیدگاه

نکته اول اینکه تفکرات جامعه هر روزه داره فرق میکنه و این اکثرا ناشی از شرایطه جامعه هست نه اصل تفکر،

*****اصل تفکر که میگید , یعنی تفکر یه نوع عنصر هست که نتونه تغییر بکنه؟ *****

مثلا اول انقلاب تقریبا 99% موافق جمهوری اسلامی بودن ولی الانم 99% موافقن؟ مطمئنا نه ولی این به این معنیه که اصل جمهوری اسلامی مشکل داره؟

*****یعنی هیچ مشکلی نداره ؟ *****

باز هم مطمئنا نه چون اصالتا مشکلی نداره اداره کننده هاش (کلی میگم) مشکل دارن و داشتن

*****دارن و داشتن ؟؟؟؟. این اداره کننده ها جزو بانیان نیستند؟*****

پس اینکه شما بگی جامعه الان اینجوری فکر میکنه یا دهه پنجاهی هم الان فلان طرز تفکرو داره من میگم حرفت درسته اما من دارم اصل قضیه رو میبینم نه فرعیات رو.

*****- این که میگی , اصلش کدومه و فرعش کدوم؟*****

*****خوب بود شما اصل و فرع اینا رو هم مشخص میکردی.*****

نکته سوم یه توصبه دوستانه بهت میکنم، اونطور که من پاسخ این پست و یه نظر دیگر شما رو دیدم به نظرم تفکراتت جهت داره سعی کن زیاد تحت تاثیر تفکرات دیگه نباشی و چیزی که درسته رو بپذیری.

*****چیزی که درسته چیه؟ تفکرات همیشه جهت دارن. *****

البته فقط نظرمه شاید غلط باشه من نگفتم حتما اینطوره،و خودم به شخصه خوشحال میشم کسی بهم بگه فکر میکنم فلان تفکرت مشکل داره منم بهش فکر میکنم درست باشه تغییر میدم در خودم.

*****:ws38:*****

*****:ws38:*****

*****w58.gif*****

اوارد این بحث شدم شاید حداقل مشکل ادراکی خودم از خوندن مطالب شما برطرف بشه. ولی نشد.شما فلسفه ملا صدرا رو با طرز تهیه خورشت قیمه قاطی کردین. کلا یعنی

شما میگید

لینک به دیدگاه

@afshin18

افشین عزیز گفتم اگر دوست داری ادامه بدیم خصوصی بده،ببخش،عذر میخوام اگر توهین کردم ناخواسته به شما،معمولا تو جمله های خودم میگم کلی میگم یعنی اگر این مورد به شما مربوط نمیشه سعی کن به این مورد گرفتار نشی. اگر هم گرفتار شدی و فکر میکنی تفکرت درسته این حرفم مربوط به شما نمیشه شاید یه نفر فردا اومد این متن منو خوند که اون واقعا اینطور بود.

@fakur1

اما برادر فکور جواب شما،البته ببخشید خیلی رک مینویسم مثل خوتون که بهتر متوجه بشید.من همیشه غیرمستقیم مینویسم که توهین محسوب نشه اما انگار همین کار من باعث برداشت اشتباه میشه پس این بار مستقیم مینویسم تا برداشت اشتباه و مختلف نشه. :)

دیدن این جمله شما (**یعنی اصلش هیچ مشکلی نداره ؟ ***)برام عجیب بود!!! البته اگر شما دین جدید اختراع کردی بر پایه اصلی ما نمیتونیم منظور همدیگرو بفهمیم اما اگر اسلام مبتنی بر قرآن و پیامبران و امامان رو قبول داری بفرما با هم صحبت کنیم توی خصوصی!!

نکته دوم اینکه شما میگی من گفتم تفکر یک عنصره، به هیچ وجه بنده تفکر رو یک چیز ثابت فرض نکردم،منظور من از اصل تفکر این بود که بعضی افکار هست که ممکنه با گذشت زمان و شرایط تغییر کنه مثلا وجود خدا یا عدم وجود خدا، اما آیا اصالت وجود خدا هم تغییر میکنه؟ اگر شما میگی آره خب تو این موردم بحثی نداریم ولی میتونیم تو خصوصی صحبت کنیم تا تجربه من بیشتر شه.

نکته سوم: آیا بانی یک عمل خود اون عمله؟ مثلا داعش که به اسم اسلام به وجود اومده خود اسلامه یا اسلام خود داعشه؟

پس بانیان یک ساختار هم به اصل ساختار ربطی ندارن هرچند بانیش باشن!!

من هنوز نفهمیدم شما با بانی مشکل داری یا با اصل؟ اگر با اصلش مشکل داری خب این بحثم بسته درغیر این صورت برای کسب تجربه من میتونیم خصوصی ادامه بدیم.

در مورد اصل و فرع برخی تفکرات جامعه هم فکر میکنم مشخص شد تو مثال وجود خدا.

در مورد اینکه شما میگی همه تفکرات همیشه جهت دارن باید بگم یک سری چیرا هست که هیچ وقت نمیتونه جهت دار بشه مثلا فلان شخصیت که خیلی بهش اعتقاد داری میگه خودتو بنداز تو آتیش! شما خودتو میندازی؟ والا هیچ عقل سالمی قبول نمیکنه ولی اینکه بعضیا میندازن یعنی عقل ندارن که تفکر داشته باشن که جهت دار بشه..

نکته آخر در مورد جمله کلی عرض کردمه بنده، منظور بنده همیشه اینه که معمولا وارد جزئیات نمیشم و اینکه من با شما صحبت میکنم مطمئنن طرف حرفم شما به تنهایی نیستی چون شما تنها نمیخونیش پس از این جهتم میشه کلی و به شما به تنهایی ربطی نداره.

در نهایت اکثر حرفام تو این نظر هم کلی بود از این جهت که تنها برای شما ننوشتم و میتونید جواب ندین و فقط اگر نکات مثبت داشت برداشت کنید و اگر جایی فکر کردید توهین محسوب میشه من به قصد توهین به شما ننوشتم، چه بسا یک نفر ده سال دیگه بیاد و این نظراتم براش پند محسوب بشه.

چون یادآوری کردید روح ملاصدرا هم شاد :whistle:

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز بنا به قوانین انجمن بحث مذهبی ممنوع هستش لطفا بچه ها کنترل کنند پیامهاشون رو یا باید تاپیک رو بفرستم بایگانی

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...