رفتن به مطلب

تولید متفکران سطحی و پریشان یا ساختن جهانی بهتر

Fakur

ارسال های توصیه شده

حالا زمان آن رسیده است که مشخص کنیم چگونه می‌توانیم از این تالار برای ساخت جهانی بهتر استفاده کنیم. میدانیم که شبکه اینترنت شبیه سوختی است که برای پیشرفت عقلانی جامعه قرن بیست‌ویکم ضروری است و کمترین مزیت اینترنت دور کردن افراد جوان از تلویزیون و بردن به سمت رسانه‌ای که در آن خواندن و نوشتن جزو ضروریات است، که خیلی خوب است.

اما آیا ممکن هست که «اینترنت ما را کودن‌تر کند»، من فکر میکنم فزونی اطلاعات روی اینترنت باعث می‌شود طبقه‌ای از «متفکران سطحی و پریشان» به وجود آیند.نظر شما در این مورد چیست؟

انسان سه راه دارد: راه اول از اندیشه می‌گذرد،این والاترین راه است. راه دوم از تقلید می‌گذرد، این آسان‌ترین راه است. و راه سوم از تجربه می‌گذرد، این تلخ‌ترین راه است. ((کنفسیوس ))

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

تاپیک فوق العاده ایه!

حیف نبود کسی به این تاپیک هیچ جوابی نداده؟

به نظر من اینترنت بر اطلاعات ما افزوده اما داریم شبیه اقیانوسی میشیم با عمق 2 سانت...

ولی خب از اون طرف خیلی چیزا برامون مبرهنه که صحبت از اونا خنده داره!

مثلا الان دیگه اکثرا میفهمن آزادی عقیده یعنی چی!

برابری زن و مرد یعنی چی!

به نظرم داریم سطح جدیدتری از اطلاعات رو تجربه میکنیم.

به خاطر همین فکر کنم بیشتر از جمع آوری اطلاعات به دور ریز اطلاعات نیاز داریم!

لینک به دیدگاه
تاپیک فوق العاده ایه!

به نظر من اینترنت بر اطلاعات ما افزوده اما داریم شبیه اقیانوسی میشیم با عمق 2 سانت...

برابری زن و مرد یعنی چی!

با اجازتون اصلاح میکنم. به یه فیــلتر (نه از اون نوعی که رایجه) برای تفکیک موضوعات از یکدیگر نیاز داریم و میتونیم مطالب رو از جنبه های مختلف دسته بندی کنیم.

الف - مطالب قابل بحث و تامل شامل مطالب کم تنش، آزاد، بدیع، قابل نتیجه گیری، مفید، آموزنده و ...

ب - مطالب غیر قابل بحث و تامل شامل مطالب پر تنش، ممنوعه، کهنه، غیر قابل نتیجه گیری، بی فایده، مبتذل و ...

البته لازم میدونم داخل پرانتز عرض کنم تعریف هر یک از اصطلاحاتی که به کار بردم خاص و خود قابل بحثه.

لینک به دیدگاه
با اجازتون اصلاح میکنم. به یه فیــلتر (نه از اون نوعی که رایجه) برای تفکیک موضوعات از یکدیگر نیاز داریم و میتونیم مطالب رو از جنبه های مختلف دسته بندی کنیم.

الف - مطالب قابل بحث و تامل شامل مطالب کم تنش، آزاد، بدیع، قابل نتیجه گیری، مفید، آموزنده و ...

ب - مطالب غیر قابل بحث و تامل شامل مطالب پر تنش، ممنوعه، کهنه، غیر قابل نتیجه گیری، بی فایده، مبتذل و ...

البته لازم میدونم داخل پرانتز عرض کنم تعریف هر یک از اصطلاحاتی که به کار بردم خاص و خود قابل بحثه.

صحیح است!

الوین تافلر توی موج سوم به همین اطلاعات اشاره میکنه و میگه بشر داره اطلاعات بیخود رو دور میریزه ...

خدابیامرزه فلاپی و کیس های کتابی رو...:ws44:

کیبرد هم که جدیدا داره حذف میشه ...

سی دی و دی وی دی هم داره انتقال داده میشه به ماشینا ...

میترسم بچه هامون مثل ما که به پدرانمون "افقی خوان ها" لقب میدادیم، به ما نسل "فلش مموری دار ها" لقب بدهند!

واقعا نسل آینده چه جوری اطلاعات رو جابه جا میکنه! هارد دیسک؟ تب لت؟ ابر مینی لپ تاپ؟ صفحات لیزیک؟ :ws51:

الله اعلم!

لینک به دیدگاه
تاپیک فوق العاده ایه!

برابری زن و مرد یعنی چی!

به هیچ وجه اینا جا نیافتاده. یه سری به تاپیکهای 2-3 هفته تا 1 ماه پیش بزنی میبینی که هنوز خیلی از آقایون تحصیلکرده برابری زن و مرد رو قبول ندارن.

هنوز تا نظر مخالف منو نمیتونن جواب بدن بهم میگن شبیه محمودم.

هنوز در باب مکر زن حرف میزنن.

هنوز یه عده میگن مقصر 99% مزاحمت های خیابانی که برای خانومها پیش میاد خودشون هستن.

اونم قشر تحصیل کرده پرادعای ما!

چیزهای خیلی ابتدایی هنوز جای کار دارن. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
به هیچ وجه اینا جا نیافتاده. یه سری به تاپیکهای 2-3 هفته تا 1 ماه پیش بزنی میبینی که هنوز خیلی از آقایون تحصیلکرده برابری زن و مرد رو قبول ندارن.

همیشه کسانی هستند که در گذشته زندگی میکنند خب.

باز آیه ی یاس خوندی ها! :icon_gol::w00:

لینک به دیدگاه

:ws28: به دل گرفتیا ، ببین من اصلا از لحاظ شخصیتی تورو به اون تشبیه نکردم ، اون سبک خاص خودشو تو بحث کردن داره نداره؟ خوب یه جورایی شبیه اون بحث کردی باهام ، هنوزم رو این معتقدم:whistle::ws3: در ضمن اگه گذشته منو بررسی بکنی (که متاسفانه نمیتونی بکنی) من کاملا طرفدار برابری زن و مرد هستم ، تو هم مهر مردسالاری زدی به من :w000:

اگه ناراحتت کردم قبلا معذرت:rose::w72:

لینک به دیدگاه
:ws28: به دل گرفتیا ، ببین من اصلا از لحاظ شخصیتی تورو به اون تشبیه نکردم ، اون سبک خاص خودشو تو بحث کردن داره نداره؟ خوب یه جورایی شبیه اون بحث کردی باهام ، هنوزم رو این معتقدم:whistle::ws3: در ضمن اگه گذشته منو بررسی بکنی (که متاسفانه نمیتونی بکنی) من کاملا طرفدار برابری زن و مرد هستم ، تو هم مهر مردسالاری زدی به من :w000:

اگه ناراحتت کردم قبلا معذرت:rose::w72:

نه به دل نگرفتم...هنوز نتونستم هضم کنم:ws3:

اصلا شبیه اون نبود..هنوز بر این باورم:w16:

مردسالار نیستی ولی یه مقدار در مورد یه چیزهایی قدیمی فکر میکنی

لینک به دیدگاه
نه به دل نگرفتم...هنوز نتونستم هضم کنم:ws3:

اصلا شبیه اون نبود..هنوز بر این باورم:w16:

مردسالار نیستی ولی یه مقدار در مورد یه چیزهایی قدیمی فکر میکنی

نه من کاملا مخالف هرگونه تبعیض جنسی،نژادی،زبانی،رنگی،ریشی،تسبیحی،قدیٰ،وزنی،هیکلی،پولی و ... هستم:w16:

لینک به دیدگاه

هنوز یه عده میگن مقصر 99% مزاحمت های خیابانی که برای خانومها پیش میاد خودشون هستن.

اونم قشر تحصیل کرده پرادعای ما!

کاملا موافقم

کدوم یک از این تاپیک هایی که بحث شد تا الان تو اخلاق و رفتار و تفکر کسی اثر گذاشت

کدوم یک از مطالبی در مورد پزشکی بود کسی خوند و بهش عمل کرد از فایده یا ضرر های یه خوراکی نوشته میشه به جای اینکه در رژیم غذایی تغییر ایجاد کنیم هر کسی میاد میگه من اینو دوست دارم اونو دوست ندارم

هیچ کس در مورد حرف مخالف خودش فکر نمی کنه فقط سعی می کنه بگه تو اشتباه میگی

اینترنت هیچ تاثیری در آگاهی ایرانی ها نداشته:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

من کامل متوجه نشدم منظوره استاتر چیه؟

بحث سره اینه که در اینده انتقاله اطلاعات چه جوری صورت میگیره.. یا این که ما چه جوری تونستیم از اینترنت در ایران استفاده کنیم و تا چه حد پیش رفتیم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...