رفتن به مطلب

تکنیک طعمه و قلاب

fakur1

ارسال های توصیه شده

این تکنیک یه نوع شیوه خاص برای طرح موضوع در تاپیک زدنه که من هیچوقت ازش استفاده نمیکنم.

روش کار به این شکله که کاربر میره یه موضوع جنجالی رو پیدا میکنه و میاد براش تاپیک میزنه. شیوه این کار هم طوری مطرح میشه که قوانین نتونن از عواقب بد اون که بعدا پیش میاد جلوگیری کنه. جمع اوری و استفاده غیرمجاز از حوادث بد که مجاز بنظر میاد و طرح اون در موضوع تاپیک در ظاهر باعث تحریک خواننده میشه و یکدفعه همه شرکت میکنند و بازارگرمی مورد نظر استاتر محقق میشه. ولی یه نکته حساس این وسط فدا میشه که همانا تاثیرات ذهنی بعد از شرکت در تاپیک هست که برای شرکت کننده بسیار مخرب هست و حتی میتونه کل زندگی اون فرد رو به مخاطره بیاندازه.

دانستن اینکه آیا عموم شرکت کنندگان تو این نوع بحث ها نسبت به گذشته آزرده تر میشن یا نه , بسیار مشکل هست ولی انچه که مسلم هست , این نوع تاپیک ها اعتماد و اطمینان خواننده هاشو به زندگی کم میکنه و تو ذهن اونا زندگی رو به چالشی سیاه شبیه میکنه که مقصر هم استاتر همون موضوعات هست که در ظاهر قوانین رو دور میزنه ولی در باطن روح و ذهن شرکت کنندگان رو کدر میکنه. ( نظیر خیلی از تاپیکهای صفحه حوادث انجمن )

نظر من همینه که عرض کردم. خوشحال میشم نظرات موافقین و مخالفین رو بدونم.

لینک به دیدگاه

حوادث بد و خوب در زندگی هستش و نمیشه منکرش شد. نمیشه همیشه خوبا رو دید یا همیشه بدا رو. و البته موافقم که این نوع مطالب تأثیرات منفی تو روحیه افراد داره.

اینکه میگی جنجالی من خودش زیاد به شخصه اینطور نیستم. چرا شاید قبلاً این نوع خبرا واسم جذابیت داشت. ولی الان اون جذابیت رو نداره.

اینکه آدم بخواد سمت خبرای خوب بره یا سمت خبرای بد، دست خودشه. من الان علاقم به خوندن اون خوبا بیشتر شده.

مثلاً الان تو موضوعات محیط زیستی و معماری و شهرسازی متأسفانه اغلب خبرای ناخوشایندی هست که خودم به شخصه از خوندنشون ناراحت میشدم و همونطور که گفتین تو روحیه تأثیر داشت. شاید واسه همین بود که تصمیم گرفتم کمتر سراغشون برم. مگه اینکه خیلی خبر خاصی باشه :ws3:

لینک به دیدگاه

سلام مهندس مرسی بابت دعوت شما

ابتدامن کاملاموافقم بااینجوربحثهای جنجالی وچالش برانگیزولی نه فقط درزمینه حوادث درهمه زمینهاعلمی،سیاسی و...

ولی یک چیزی شایدایجادهمچین بحثهای داغی برای انجمن ومدیرآن ایجادمشکل کند.

خب درمورداثرات بداخباربدمتعصفانه اینهاحقیقت هستندونبایدپوشیده شود(من یک کتاب روانشناسی می خواندم نویسنده نوشته بود من خیلی غمگین وافسرده شده بودم برای همین تصممیم گرفتم دیگراخبارتلوزیون نبینم روزنامه قسمت حوادث نخوانم و...اینجوری روحیم عوض شد)همان کاری که آقای عارف می کند.

مثلا اخیرا یک مقاله خوندم درباره مضرات اینترنت که همه چی راگفته بود(ازدوری ازجامعه تامشکلات جنسیش)می توانیم تاموضوعی راایجادکرده وهمه تحلیل کنیم مخصوصا گروه روانشناسان انجمن.

برای مثال مهاباد،حادثه مهابادچرابایدساکت شود.

امیدوارم کامل منظورتون رادرک کرده باشم.

لینک به دیدگاه
سلام مهندس مرسی بابت دعوت شما

ابتدامن کاملاموافقم بااینجوربحثهای جنجالی وچالش برانگیزولی نه فقط درزمینه حوادث درهمه زمینهاعلمی،سیاسی و...

ولی یک چیزی شایدایجادهمچین بحثهای داغی برای انجمن ومدیرآن ایجادمشکل کند.

خب درمورداثرات بداخباربدمتعصفانه اینهاحقیقت هستندونبایدپوشیده شود(من یک کتاب روانشناسی می خواندم نویسنده نوشته بود من خیلی غمگین وافسرده شده بودم برای همین تصممیم گرفتم دیگراخبارتلوزیون نبینم روزنامه قسمت حوادث نخوانم و...اینجوری روحیم عوض شد)همان کاری که آقای عارف می کند.

مثلا اخیرا یک مقاله خوندم درباره مضرات اینترنت که همه چی راگفته بود(ازدوری ازجامعه تامشکلات جنسیش)می توانیم تاموضوعی راایجادکرده وهمه تحلیل کنیم مخصوصا گروه روانشناسان انجمن.

برای مثال مهاباد،حادثه مهابادچرابایدساکت شود.

امیدوارم کامل منظورتون رادرک کرده باشم.

با سلام

مرسی از شرکت شما

در مورد حادثه مثلا مهاباد یا سایر حوادث من نظرم اینه که ما قبل از ایجاد انگیزه در خودمان برای توجه به این نوع مسائل لازم هست که فکر کنیم ببینیم رسالت ما در حوزه توجه کردن و تاثیر پذیری ها چی هست. یعنی آیا این نوع توجهات دردی از ما درمان میکند؟

همین حادثه مهاباد اگه تو کشور سوئد اتفاق می افتاد اونام میریختن تو خیابون و هتل رو آتیش میزدند؟ اصن منی که برای خودم هدف دارم و کار و زندگی دارم , چرا باید شش دانگ حواسم توجه به رویداد ها و حوادثی باشه که هیچ نقشی توش ندارم و اون حوادث هم هیچ ربطی به من نداره؟

ما از بدو تولد دیدیم که والدینمون مدام اخبار گوش میکنن و غیبت این و اون رو میکنن و ما هم یاد گرفتیم که همیشه بیخود و بیجهت گوش به زنگ باشیم و ببینیم اینجا و اونجا چه خبره. این نوع دیدگاه چه فایده ای برامون داره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...