رفتن به مطلب

به پروژه زیست محیطی #50گرم بپیوندید.

Yamna 1

ارسال های توصیه شده

نجات زمین

حال زمین خوب نیست.

نفس هایش به شماره و افتاده و زیبایی اش به تاراج رفته است.

مهمترین موضوعی که حیات زمین را تحت تاثیر قرارداده تولید پسماند درمرحله اول و سپس مدیریت پسماند است.

تولید پسماند درکشور ما بسیار بالاست و به همین دلیل اجازه "خودپالایی" به زمین نمی دهیم.

درحال حاضر برای دفع پسماندهای خود به بیش از 1.5 برابر کره زمین احتیاج داریم!

بنابراین اولین شوک برای احیای زمین،کاهش سریع میزان پسماندهاست.

اگر روزانه در ایران هرکس فقط 50گرم زباله کمتر تولید کند،درسال چیزی حدود یک میلیون و 404هزار تن زباله کمتر تولید می

شود و این همان جنبش محیط زیستی 50 گرم است.

فقط 50گرم در روز بار سنگینی نیست...

راهکارها:

از کیسه های پلاستیکی کمتر استفاده کنیم.

به اندازه نیاز خرید کنیم و غذا بپزیم.

استفاده از چندبار مصرف ها بجای یکبار مصرف ها.

تفکیک زباله

لینک به دیدگاه
هر نفر 50 گرمِ دیگه....باید ضربدر 70 میلیون بشه:banel_smiley_4:

عمویی دلت خوشه

70 میلیون ما ایرانی ها به هر چیزی اهمیت میدیم به غیر از کره زمین من میگم 1000 نفر شرکت کنن ترکوندیم :sigh::hanghead:

لینک به دیدگاه
هر نفر 50 گرمِ دیگه....باید ضربدر 70 میلیون بشه:banel_smiley_4:

سیزده به در من آشغالی که رو زمین بود رو جمع میکردم، 2نفر اومدن کمکم بقیه زدن تو کار مسخره کردن، یه سریشون هم دلشون خوش بود تحصیل کرده اند.:banel_smiley_4:

واقعا 1000 نفر هم کمک کنن عالیه 70 میلیون پیشکش

لینک به دیدگاه
سیزده به در من آشغالی که رو زمین بود رو جمع میکردم، 2نفر اومدن کمکم بقیه زدن تو کار مسخره کردن، یه سریشون هم دلشون خوش بود تحصیل کرده اند.:banel_smiley_4:

واقعا 1000 نفر هم کمک کنن عالیه 70 میلیون پیشکش

بخدا همون 1000 نفرم باید خودمونو بکشیم شرکت کنن

اصا انگار زمین آشغالدونیه :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

البته ببخشید من وارد بحثتون شدمااااا ..بدون مقدمه ..نظراتتون خیلی عالی بود ..اما من نظرم اینه گاهی وقتا یه کم بهترم میشه مدیریت کرد ..یه مدت پیش رفته بودیم قلعه رودخان ..همون حال وهوای تعهدات به محیط زیست توی شعارهای مجازی وحقیقی تو ذهنم بود وقتی تو مسیر رفتم برای تهیه یه سری تنقلات یه بسته نایلون زباله هم گرفتم ..ورودی قلعه رود خان دادم به قسمت فروش بلیط ونگهبانهای ورودی ..گفتم به هرماشین یه نایلون بدید وقتی هم برگشت بگید نایلونشو پر برگردونه تو این سطل زیباله نزدیک خروجی ..بعضی جاهاخودشون نایلون میدن .اما بعضیا هم یه کم بی ذوقن دیگه ..اما بازم خیلی خوبه یکی یکی به فکر محیط زیستمون باشیم ...

لینک به دیدگاه
البته ببخشید من وارد بحثتون شدمااااا ..بدون مقدمه ..نظراتتون خیلی عالی بود ..اما من نظرم اینه گاهی وقتا یه کم بهترم میشه مدیریت کرد ..یه مدت پیش رفته بودیم قلعه رودخان ..همون حال وهوای تعهدات به محیط زیست توی شعارهای مجازی وحقیقی تو ذهنم بود وقتی تو مسیر رفتم برای تهیه یه سری تنقلات یه بسته نایلون زباله هم گرفتم ..ورودی قلعه رود خان دادم به قسمت فروش بلیط ونگهبانهای ورودی ..گفتم به هرماشین یه نایلون بدید وقتی هم برگشت بگید نایلونشو پر برگردونه تو این سطل زیباله نزدیک خروجی ..بعضی جاهاخودشون نایلون میدن .اما بعضیا هم یه کم بی ذوقن دیگه ..اما بازم خیلی خوبه یکی یکی به فکر محیط زیستمون باشیم ...

ممنون عمو جان خیلی ممنون که اصل مطلب گفتید واقعا باید از کارهای کوچیک شروع کرد تا به جایی برسیم که حفاظت محیط زیست تو وجودمون نهادینه بشه وقتی عموی خوبی مثه شما یه همچین ایده ای خوبی مطرح میکنه واقعا به حفظ کره زمین امیدوارم میشم واقعا ممنون ایشاءالله تفکر شما گسترش پیدا کنه...ممنون:icon_gol:

قدماتون سبز که تشریف آوردید

لینک به دیدگاه

سلام

امیدوارم خوب باشین

به نظرم فرهنگ سازی خیلی میتونه کمک کنه،از ارگانهای مختلف هم میشه کمک گرفت،وقتی تو فروشگاه ها به جای پلاستیک هایی که فقط یک بار استفاده میشن از پلاستیک هایی که میشه چند بار استفاده کرد استفاده بشه موثر خواهد بود،حتی میشه از صدا و سیما هم کمک گرفت اگرچه رویایی به نظر میرسه ولی ممکنه

لینک به دیدگاه
سلام

امیدوارم خوب باشین

به نظرم فرهنگ سازی خیلی میتونه کمک کنه،از ارگانهای مختلف هم میشه کمک گرفت،وقتی تو فروشگاه ها به جای پلاستیک هایی که فقط یک بار استفاده میشن از پلاستیک هایی که میشه چند بار استفاده کرد استفاده بشه موثر خواهد بود،حتی میشه از صدا و سیما هم کمک گرفت اگرچه رویایی به نظر میرسه ولی ممکنه

سلام ممنون از لطفتون که نظرات جالبی رو ارائه دادین

همه حرفاتون درسته ولی هر چقدر تبلیغ کنیم تا باور قلبی نباشه هیچی درست نمیشه:sigh:

لینک به دیدگاه
سلام ممنون از لطفتون که نظرات جالبی رو ارائه دادین

همه حرفاتون درسته ولی هر چقدر تبلیغ کنیم تا باور قلبی نباشه هیچی درست نمیشه:sigh:

به هرحال باید از یه جایی شروع کرد نمیشه که دست رو دست گذاشت

لینک به دیدگاه
درسته البته همش هم تقصیر ما نیست

اوهووووووووووووووم

مااااااااااااااااااااااااااااااا خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلییییییییییییییییییییییییییییییی خوبیم

لینک به دیدگاه
اوهووووووووووووووم

مااااااااااااااااااااااااااااااا خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلییییییییییییییییییییییییییییییی خوبیم

از چه لحاظ خوبیم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...