رفتن به مطلب

تاریخ تولد

fakur1

ارسال های توصیه شده

هنوز هم تو همین کشور خودمون که خیلی هم ادعای تمدن چن هزار ساله ازش داریم , هستند عده بیشماری که تاریخ تولدشون با روزی که دقیقا متولد شدن , مغایرت معنا داری داره. اونوقت نمیدونم چه جوری شده که مثلا تو هزار و خورده ای سال پیش چطور شده که اینقد دقیق تاریخ تولد مردم اون زمان ها رو میدونن. من که باورم نمیشه و برام منطقی نمیاد ولی واقعا میخوام بدونم این قضیه اگه درست هست چه جوری بوده؟

لینک به دیدگاه

مثلا مادر خودم....تاریخ تولدش یکسال قبل متولد شدن بود...

که پاس نمیدادن بهش....

با هزارتا پیگیری...معلوم شد یه نفرم تو همون تاریخ به دنیا اومده همون ساعت ....

تهرانم که دیگه پیگیری یه اتفاق واقعا دشواره...

بعد 1سال فهمیدن تاریخا عوض شده...

تاریخ تولد 3نفر بهم میخوره یکیش مادرم بوده یکیشم یه آقایی بود کارت ملی نمیدادن بهشون...یکیشم بیخیال همه چی با کلی گشتن پیداشون کردن....

اصن یه وضعی بود افتضاح....

بازم شک داریم به تاریخ تولد مادرم!!!!!

مادر بزرگم میگه تابستون بدنیا اومده...تاریخ واسه پاییزه!!!!!

لینک به دیدگاه
مثلا مادر خودم....تاریخ تولدش یکسال قبل متولد شدن بود...

که پاس نمیدادن بهش....

با هزارتا پیگیری...معلوم شد یه نفرم تو همون تاریخ به دنیا اومده همون ساعت ....

تهرانم که دیگه پیگیری یه اتفاق واقعا دشواره...

بعد 1سال فهمیدن تاریخا عوض شده...

تاریخ تولد 3نفر بهم میخوره یکیش مادرم بوده یکیشم یه آقایی بود کارت ملی نمیدادن بهشون...یکیشم بیخیال همه چی با کلی گشتن پیداشون کردن....

اصن یه وضعی بود افتضاح....

بازم شک داریم به تاریخ تولد مادرم!!!!!

مادر بزرگم میگه تابستون بدنیا اومده...تاریخ واسه پاییزه!!!!!

من موندم این تاریخ تولد ائمه رو با این دقتی که بهش معتقدند از کجا آوردن؟

لینک به دیدگاه
همه تاریخ ها احتمالی هستند و محتمل ترین تاریخ رو اعلام میکنند:banel_smiley_4:

احتمالات رو از روی چی بیان میکنن. بالاخره باید یک چیزکی وجود داشته باشه. نه؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
احتمالات رو از روی چی بیان میکنن. بالاخره باید یک چیزکی وجود داشته باشه. نه؟:banel_smiley_4:

هدف تاپیک هم همینه که ببینیم واقعیت چیه .

شناسنامه تو همین سده کشف و نوشته میشه. قبل اون که سندی چیزی نبوده که توش تاریخ تولد بنویسن. یه سفر نامه هایی بوده که برا این کار نبوده.

لینک به دیدگاه

شما شخصیت بُلد روزگار ما هستی

بنده هم دستی در نوشتن دارم ... مروری بر زندگی شما میکنم و میگم نازنین سال 1370 متولد شده است

خب شما انسان موفقی هستی در سیاست یا ورزش یا یا یا ... وقتی تاریخ سیاسی یا ورزشی یا ... عصر شما نوشته میشه نامی هم از شما میاد

و هزاران مورد اینچنینی

یکم مطالعه کنید دستتون میاد !

وقتی 10 تا منبع بگن 70

4 تا بگن 71

محتمل میشه 70

لینک به دیدگاه

این تاریخ های جعلی هیچ نقشی تو زندگی من ایفا نمیکنه ، نه ماه ها و روزهای مضحک عزا نه روزهای مسخره تر شادی و جشنها، بنابراین درست یا غلط بودنش هیچ اهمیتی برام نداره

لینک به دیدگاه
این تاریخ های جعلی هیچ نقشی تو زندگی من ایفا نمیکنه ، نه ماه ها و روزهای مضحک عزا نه روزهای مسخره تر شادی و جشنها، بنابراین درست یا غلط بودنش هیچ اهمیتی برام نداره

ولی منو عصبانی میکنه. یارو چن روز عید رو تبدیل به عزا کرد تا دهه عزاداری و ایّام شیون بگیره و اینکارم کرد. اینا دارن تاریخ تمدن ما رو با این سیاست های موذیانه شون از ذهن نسل نو پاک میکنند.

لینک به دیدگاه
ولی منو عصبانی میکنه. یارو چن روز عید رو تبدیل به عزا کرد تا دهه عزاداری و ایّام شیون بگیره و اینکارم کرد. اینا دارن تاریخ تمدن ما رو با این سیاست های موذیانه شون از ذهن نسل نو پاک میکنند.

خب عزا برای چه کسایی ، کسی که بخواد تو سر و کله خودش بزنه هر موقع از سال میتونه ، صدا سیمای میلی هم که نقشی تو زندگی منو شما نداره ، ایراد اصلی تو فضاسازی غم بار شهریه به نظرم وظیفه نسل ما تربیت نسل آینده است تا اکثریت جامعه دست از ایدئولوژی های ابلهانه برداره

لینک به دیدگاه
خب عزا برای چه کسایی ، کسی که بخواد تو سر و کله خودش بزنه هر موقع از سال میتونه ، صدا سیمای میلی هم که نقشی تو زندگی منو شما نداره ، ایراد اصلی تو فضاسازی غم بار شهریه به نظرم وظیفه نسل ما تربیت نسل آینده است تا اکثریت جامعه دست از ایدئولوژی های ابلهانه برداره

من وشما اره. ولی همین صداسیما تو زندگی اکثریت بچه هایی که آینده این کشور رو خواهند ساخت , ایفای نقش میکنه.( متاسفانه)

لینک به دیدگاه
من وشما اره. ولی همین صداسیما تو زندگی اکثریت بچه هایی که آینده این کشور رو خواهند ساخت , ایفای نقش میکنه.( متاسفانه)

مگر منو شما تو همین سیستم بزرگ نشدیم ،سیستم به مراتب بسته تر و سخت تر ، با صداسیمای دهه 70 و 60 با سیستم آموزشی خشک و متعصبانه بدون اینکه از دنیای ارتباطات امروز خبری باشه ، آینده ای که من میبینم ایدئولوژی هیچ جایگاهی نداره و باید در کتاب های تاریخ جستجوش کرد

لینک به دیدگاه
مگر منو شما تو همین سیستم بزرگ نشدیم ،سیستم به مراتب بسته تر و سخت تر ، با صداسیمای دهه 70 و 60 با سیستم آموزشی خشک و متعصبانه بدون اینکه از دنیای ارتباطات امروز خبری باشه ، آینده ای که من میبینم ایدئولوژی هیچ جایگاهی نداره و باید در کتاب های تاریخ جستجوش کرد

اینا از حالا دارن رو سیستم درماندگی آموخته شده کار میکنن که انسان رو طوری درمانده کنن که خودشم بخواد , رمقی براش نمونه که بخواد متحول بشه.

درماندگیآموخته شده

;اگر انسانها در موقعیت های قبلی خودشان یاد بگیرند که نمیتواننداز زیر بار فشار های کاری و زندگی خود خلاص شوند, هر نوع موقعیت جدیدی هم که برایشان فراهم کنیم , باز قادر نخواهند بود که بر درماندگی آموخته شده خودغلبه کنند.این نوع انسانها بی احساس و کناره گیر و نافعال شده و فاقد واکنش های لازم میشوند.

لینک به دیدگاه
اینا از حالا دارن رو سیستم درماندگی آموخته شده کار میکنن که انسان رو طوری درمانده کنن که خودشم بخواد , رمقی براش نمونه که بخواد متحول بشه.

درماندگیآموخته شده

;اگر انسانها در موقعیت های قبلی خودشان یاد بگیرند که نمیتواننداز زیر بار فشار های کاری و زندگی خود خلاص شوند, هر نوع موقعیت جدیدی هم که برایشان فراهم کنیم , باز قادر نخواهند بود که بر درماندگی آموخته شده خودغلبه کنند.این نوع انسانها بی احساس و کناره گیر و نافعال شده و فاقد واکنش های لازم میشوند.

بین درمانده شدن و پناه بردن به ایدئولوژی ارتباط مستقیمی نیست ، به نظرم قبل از انقلاب که این درماندگی نبود میزان اعتقاد به ایدئولوژی عمیق تر و مردم باورمند تر بودند ، مسئله دیگه نوع تبلیغات حکومتی هست که نمونش در تاپیک "زن یعنی..." مطرح شده علاوه بر اون برپا کردن انواع دهه ها و هفته ها که به نوعی باعث دلزدگی شده نه جذب ، تبلیغ یک کار علمی هست که خوشبختانه متولیان تبلیغ در جبهه ایدئولوژی پرستان از بی سواد ترین قشر جامعه هستند و در جبهه مقابل تبلیغات به مراتب علمی تر و مبتنی بر جامعه شناسی و روان شناسی صورت میگیره ، من همچنان معتقدم برای توتالیتاریسم آینده ای متصور نیست

لینک به دیدگاه
بین درمانده شدن و پناه بردن به ایدئولوژی ارتباط مستقیمی نیست ، به نظرم قبل از انقلاب که این درماندگی نبود میزان اعتقاد به ایدئولوژی عمیق تر و مردم باورمند تر بودند ، مسئله دیگه نوع تبلیغات حکومتی هست که نمونش در تاپیک "زن یعنی..." مطرح شده علاوه بر اون برپا کردن انواع دهه ها و هفته ها که به نوعی باعث دلزدگی شده نه جذب ، تبلیغ یک کار علمی هست که خوشبختانه متولیان تبلیغ در جبهه ایدئولوژی پرستان از بی سواد ترین قشر جامعه هستند و در جبهه مقابل تبلیغات به مراتب علمی تر و مبتنی بر جامعه شناسی و روان شناسی صورت میگیره ، من همچنان معتقدم برای توتالیتاریسم آینده ای متصور نیست

یعنی عمر من کاف میده که بارقه های خودآگاهی رو در انسانها ببینم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...