رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

کتاب طراحی شهر به سوی یک شکل پایدارتر شهر نوشته هیلد برند فری و ترجمه دکتر سید حسین بحرینی که از کتابای نسبتاً خوب تو زمینه طراحی شهری هستش رو از لینک داده شده به صورت کامل با فرمت PDF می تونید دانلود کنید. این کتاب سال 1387 توسط شرکت پردازش و برنامه ریزی شهری تهران چاپ شده.

مطالب کتاب بر پایه مطالعاتی از شهرهای اروپا و امریکا و روش‌هایی که این دو کشور برای کنترل توسعه شهری و بهبود محیط زیست شهری به کار گرفته‌اند نگاشته شده است. موضوع کتاب درباره ساخت وشکل کالبدی شهر و منطقه شهری است و طی آن, آن دسته از تغییرات کالبدی شهری بررسی شده که عملکرد شهر را بهتر و مردمی‌تر کرده و زیان‌های کمتری به محیط زیست محلی و جهانی دارد می‌آورد. 

فهرست مطالب:
بخش اول: بحث های جاری در مورد شهر پایدار
1- طراحی شهری چیست و چرا این روزها آنقدر به آن اهمیت داده می شود؟

• طراحی شهری چه هست و چه باید باشد؟
  • چرا طراحی شهری امروز بیش از هر زمان دیگر مورد نیاز است؟
  • سطوح مداخلات طراحی شهری
  • خلاصه و نگاهی به مطالعات آتی
  • منابع

2- بحث شهر پایدار، فشرده، پراکنده یا چیز دیگر؟

• نقطه شروع بحث
  • مفهوم شهر فشرده
  • نتیجه گیری
  • منابع

3- ساختارهای پایدارتر خرد و کلان شهر

• ساختار خرد یک شهر پایدار
  • ساختار کلان انواع مختلف مدل های شهری
  • مقایسه مناطق و ابعاد مدل های شهری
  • مقایسه عملکرد بالقوه شش مدل شهری بر اساس معیارهای پایداری
  • توجیه پذیری مدل ها بر حسب تغییرات لازم در بافت شهری شهرهای موجود
  • شکل شهری مبتنی بر سیستم های حمل و نقل
  • مدل شبکه شهری چه چیز ارائه می دهد
  • منابع

بخش دوم: کاربرد مدل ساختار شهر در گلاسگو
4- گلاسگو نمونه یک شهر فراصنعتی

• توسعه گلاسگو تا دوران بین دو جنگ
  • توسعه گلاسگو بین دو جنگ
  • گلاسکو در دهه های 1950، 1960 و اوایل دهه 1970
  • تقویت شهر قدیم ولی توسعه های جدید به صورت پراکنده: دهه های 1970 و 1980
  • وضعیت کنونی شهر
  • منابع

5- کاربرد ساختار خرد و کلان: مورد خاص گلاسکو

• منطقه شهری
  • الگوی کنونی توسعه شهری گلاسکوی بزرگ
  • جستجو برای یک ساختار خرد مراکز خدماتی و اتصالات حمل و نقل
  • قابلیت انطباق ساختار به منطقه گلاسکو
  • نتیجه
  • منابع

6- طراحی راهبردی بخش های شهر گلاسکو

• اهداف و چارچوب نظری ساختاردهی به بخش ها
  • مطالعات موردی دگرگونی بخش ها در شهر گلاسکو
  • نتیجه گیری
  • منابع

موخره
فرآیند کند و تدریجی تحول
نیاز به چارچوب قابل انعطاف باززنده سازی
ضرورت حمایت سیاسی برای طرح های راهبردی بلند مدت
ضرورت تفکر، برنامه ریزی و طراحی منطقه ای به جای محلی
ضرورت مشارکت مردمی در باززنده سازی شهری
ضرورت تحلیل آثار پروژه های باززنده سازی
ضرورت تجدیدنظر در مسئولیت های حرفه ای و آموزشی
نتیجه گیری
منابع

qwvbnheeb349kk5uaag.jpg

به احترام حق مولف لینک دانلود کتاب حذف شد
لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

خیلی ممنو از سایت خوبتون واقع عالیه.:girl_angel:ببخشید من چند تا فایل کامل کتاب رو میخام اگر کسی داره لف میکنه به ایمیلم ارسال منه یا اینجا اپلود کنه؟؟؟ممنون میشم واقعا لازم دارم برای کنکور ارشد..اگه هرکدومو فایل کاملشو داربن لطفا ارسال کنین واقعا ممنو ن...طراحی شهری بیکن.سبک شناسی معماری ایراتی.برنامه ریزی شهرهای جدید زیاری.سیمای شهر لینچ.آفرینش نظریه معماری لنگ.شهرسازی معاصر از نخستین سرچشمه ها تامنشور آتن استرافروسکی.شهر و شهر نشینی در ایران .تاریخ شهر و شهر نشینی جهان پاکزاد.برنامه ریزی شهری در ایران.قواعد و معیارهای طراحی فضاهای شهری.آیین نامه شهرسازی پایدار.فرایند طراحی شهری بحرینی.طراحی شهری معاصر بحرینی.طراحی شهری توسلی جلد1و2.شهر انسانی یان گل.سیر اندیشه ها 1و2و3.تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران تا قاجار پاکزاد.افرینش مکان پایدار گلکار.افرینش مرکز شهری سرزنده بهزادفر.هرکدومو دارین ممنون میشم:icon_redface:

لینک به دیدگاه

خیلی ممنو از سایت خوبتون واقع عالیه.:girl_angel:ببخشید من چند تا فایل کامل کتاب رو میخام اگر کسی داره لف میکنه به ایمیلم ارسال منه یا اینجا اپلود کنه؟؟؟ممنون میشم واقعا لازم دارم برای کنکور ارشد..اگه هرکدومو فایل کاملشو داربن لطفا ارسال کنین واقعا ممنو ن...طراحی شهری بیکن.سبک شناسی معماری ایراتی.برنامه ریزی شهرهای جدید زیاری.سیمای شهر لینچ.آفرینش نظریه معماری لنگ.شهرسازی معاصر از نخستین سرچشمه ها تامنشور آتن استرافروسکی.شهر و شهر نشینی در ایران .تاریخ شهر و شهر نشینی جهان پاکزاد.برنامه ریزی شهری در ایران.قواعد و معیارهای طراحی فضاهای شهری.آیین نامه شهرسازی پایدار.فرایند طراحی شهری بحرینی.طراحی شهری معاصر بحرینی.طراحی شهری توسلی جلد1و2.شهر انسانی یان گل.سیر اندیشه ها 1و2و3.تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران تا قاجار پاکزاد.افرینش مکان پایدار گلکار.افرینش مرکز شهری سرزنده بهزادفر.هرکدومو دارین ممنون میشم:icon_redface:

ای بابا تقریباً فایل همه منابع ارشد رو که میخواین :ws3: خریدن کتاب هم خوبه :ws3:
یه سری از کتابا، به خصوص اکثر مواردی که اشاره کردین، خوبه که اصل کتابش رو داشته باشین :w16: هرچند قیمت کتابها متأسفانه تو این چندساله واقعاً خیلی بالا رفته :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
:ws3:بله متاسفانه نمیتونم تهیه کنم چون خیلی هزینش زیاد میشه و من تواناییشو ندارم...وگرنه خودمم خیلی دوست دارم خود کتاب روبخونم نه با کامپیوتر وگوشی چون برا چشمام ضرر داره.:icon_redface::4564::putertired:به خاطر همین مجبورم فایلشونو پیدا کنم..گفتم اگه حتی اگه یکی دوتاشم باشه برام بفرستین ممنون میشم..:5c6ipag2mnshmsf5ju3
لینک به دیدگاه
  • 4 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...