رفتن به مطلب

طراحی داخلی آرایشگاه

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان عزیزم

من یه آرایشگاه طراحی کردم. مشکل من در قسمت ایده هست..

تقریبا مینیمالیست هست یعنی همه جا تقریبا سفید و ساده.. و از طرح های اسلیمی برای سقف و بعضی از قسمت های دیگه استفاده کردم و از آکواریوم هم برای ایجاد حس آرامش در فضای داخلی استفاده کردم.

در کل به واسطه ی اون طرح های اسلیمی و همچنین استفاده از آکواریوم در بعضی از قسمت ها، می خواستم حس آرامش رو در فضا ایجاد کنم.

اما نمی دونم به استاد بگم ایده م چیه! :(

بگم سبک مینی مالیسته؟ خب شلوغ تر از مینیمالیست هست و عملا خیلی مینیمال نیست.. و اینکه اون طرح های اسلیمی و آکواریوم که عناصر مهم طراحی من هستن رو چجوری ربط بدم به ایده؟

واقعا ممنون می شم اگه راهنمایی کنید که ایده رو چجوری عنوان کنم و بگم چی هست..

سپاس بی کران.......

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیزم

من یه آرایشگاه طراحی کردم. مشکل من در قسمت ایده هست..

تقریبا مینیمالیست هست یعنی همه جا تقریبا سفید و ساده.. و از طرح های اسلیمی برای سقف و بعضی از قسمت های دیگه استفاده کردم و از آکواریوم هم برای ایجاد حس آرامش در فضای داخلی استفاده کردم.

در کل به واسطه ی اون طرح های اسلیمی و همچنین استفاده از آکواریوم در بعضی از قسمت ها، می خواستم حس آرامش رو در فضا ایجاد کنم.

اما نمی دونم به استاد بگم ایده م چیه! :(

بگم سبک مینی مالیسته؟ خب شلوغ تر از مینیمالیست هست و عملا خیلی مینیمال نیست.. و اینکه اون طرح های اسلیمی و آکواریوم که عناصر مهم طراحی من هستن رو چجوری ربط بدم به ایده؟

واقعا ممنون می شم اگه راهنمایی کنید که ایده رو چجوری عنوان کنم و بگم چی هست..

سپاس بی کران.......

سلام

دوست عزیز وجود آکواریوم نمیتونه ایده باشه مگر اینگه به طرح جهت خاصی بده، به نظرم بهتره که شما همون طرحهای اسلیمی رو توی کار بسط بدین مثلا از خطوط همون سقف امتداد بدید و اونو تبدیل به پارتیشن کنید دوباره همون خطوط رو که تبدیل به پارتیشن شدن ادامه بدید تا خطوط کف رو بسازن طوریکه که در نگاه کلی تمام این عناصر به هم مرتبط بشن و کل فضارو هم با رنگ سفیدی که انتخاب کردید بپوشانید؛ اینطوری بیشتر به سبک مینیمالیست که مدنظرتونه نزدیک میشید ایده تون هم با این نوع طراحی میتونه "زیبایی در عین سادگی" باشه.

لینک به دیدگاه

سلام مجدد. ممنونم بابت این راهنمایی عالی..

بله اتفاقا برای پارتیشن هم از این طرحهای اسلیمی استفاده کردم. دو تا از رندر های کارم رو می ذارم که ببینید و نظر بدید.

اگه نکته ی دیگه یا راهنمایی دیگه ای هم به ذهنتون می رسه هم بگید..

viewer.php?file=3ujcvc9uwv0oqw1g0dq4.jpg

viewer.php?file=nlxhfpj6epgpcg8f8zyc.jpg

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام مجدد. ممنونم بابت این راهنمایی عالی..

بله اتفاقا برای پارتیشن هم از این طرحهای اسلیمی استفاده کردم. دو تا از رندر های کارم رو می ذارم که ببینید و نظر بدید.

اگه نکته ی دیگه یا راهنمایی دیگه ای هم به ذهنتون می رسه هم بگید..

viewer.php?file=3ujcvc9uwv0oqw1g0dq4.jpg

viewer.php?file=nlxhfpj6epgpcg8f8zyc.jpg

طرح اسلیمی که انتخاب کردین یه مقدار شلوغه، به نظرم از طرح شمسه استفاده کنین و توی پارتیشن ها هم طوری اونارو کار کنین که جزئی از فضا بشن روی بعضی دیوارها هم بزارین خطوط حرکن کنن

این طرح شمسه جالب میشه

27374738785417727261.jpg

لینک به دیدگاه

اول باید موضوع رو برای خودتون باز کنین کلمات رو تعریف کنین، خواسته هایی رو که از فضا دارین مشخص کنین بعد ایده هاتون به دست بیاد، نه اینکه الان طراحی کردین و می

خوایین براش توجیه پیدا کنین! :w16:

حالا به هر حال اینا رو می تونین بگین: - رنگ سفید یکدست برای فضا، برای اینکه محیط آرایشگاه (البته اگه زنانه باشه) به خودی خود شلوغ و رنگارنگ هست و این رنگ و

یکدستی می تونه از به هم ریختگی و آشفتگی بصری جلوگیری کنه.

- آکواریم انتخاب خوبیه (هم برای آرایشگاه زنونه و هم مردونه) ولی لفظ آرامش که استفاده کردین زیاد مناسب نیست به نظر من، بیشتر حس حرکت و گذر زمان رو القا می کنه

و در واقع یه همچین عناصری زمان انتظار رو برای افراد کوتاه تر می کنن -با سرگرمی و ...

- اسلیمی رو صادقانه اگه بخوام بگم فک نکنم با فلسفه ش به دست آورده باشین و صرفا به عنوان یه کار استاد پسند انتخابش کردین احتمالا (درست می گم؟!) این جور طرح

ها رو جمع کردن -اگه نخواییم مث نقاشی باهاشون برخورد کنیم- دانش خیلی بالایی می خواد. در هر حال.....

-مخصوصا اگه آرایشگاه برا خانوما باشه- شاید بتونین از شعرای حافظ و مولانا استفاده کنین و به بحثای عرفانی و حس مکان و ... ربطش بدین اگه استادی که دارین به این

بحث ها علاقه مند باشه ...:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...