رفتن به مطلب

به توان رساندن ماتریس

ABTIN ARYAMEHR

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان*روش نوشتن یک ماتریس بزرگ یا سوپرماتریس درمتلب و نحوه به توان رساندن اون طوری که همه ی درایه ها برابر و یکسان شوند به چه صورت هست؟با تشکر زیاده جسارت است آریامهر/

لینک به دیدگاه
سلام دوستان*روش نوشتن یک ماتریس بزرگ یا سوپرماتریس درمتلب و نحوه به توان رساندن اون طوری که همه ی درایه ها برابر و یکسان شوند به چه صورت هست؟با تشکر زیاده جسارت است آریامهر/

سلام

خب شما منظورتون از سوپرماتریس چی هست؟

آیا منظورتون یه ماتریس با تعدادی درایه ی حاصل شده از یه فرمول هست؟

سوالتون واضح نیست

لینک به دیدگاه

متاسفانه سوالتون خیلی گنگه!

دنبال الگوریتمی هستین که داریه های یک ماتریس رو به توان یه عدد برسونه و نهایتا درایه ها با هم برابر بشن؟

اصلا این کار شدنیه؟

لینک به دیدگاه
سلام

خب شما منظورتون از سوپرماتریس چی هست؟

آیا منظورتون یه ماتریس با تعدادی درایه ی حاصل شده از یه فرمول هست؟

سوالتون واضح نیست

اوه بله بزرارین اینطور بگم که من برا پایان نامه ام از روش anp شبکه ای استفاده کردم در ابتدا معیارها و زیرمعیارها مشخص کردیم و با توجه به وزن اونا و ارتباطات درونی ماتریس هر کدوم از اینا رو بدست آوردیم ماتریسهای بدست اومده رو درون یه سوپرماتریس اولیه که از قبل مشخص شده قرار دادیم بدین صورت سوپرماتریس اولیه بدست اومد.حالا میخوایم این سوپرماتریس رو درون متلب بنویسیم و اون و به توان یه عدد بزرگ(اختیاری)برسونیم تا همه درایه های اون برابر بشه و یه جواب یکسان داشته باشه لطفاً راهنمایی کنید به چه صورت هست خدایی کار پایان نامه لنگ همین یه کاره اگه امکانش هست توضیح بدین خداخیرتون بده(درضمن متلب بلد نیستم) با تشکر

لینک به دیدگاه

اگه بخواین توان رو اونقدر بزرگ بگیرین که یه جورایی حالت حدی پیش بیاد و سیستم همه رو بینهایت ببینه فکر کنم به مشکل بخورین ولی واسه کارای روتین تر میتونید از کد زیر استفاده کنید:

[CODE]SuperMatrix=Data;
NewSuperMatrix=bsxfun(@power,SuperMatrix,Number);[/CODE]

Numberعددیه که قراره به عنوان نما ازش استفاده بشه،Super Matrix هم ماتریس اولیه هستش.

لینک به دیدگاه

ببینید دوستان من میخوام نحوه وارد کردن سوپرماتریس رو به متلب بدونم و بعد به توان برسونیم یه سوپرماتریس رو چطور تو متلب وارد میکنن مینویسن لطفاً راهنمایی کنید روش وارد کردن یه سوپرماتریس به چه صورت هست و چطور اونو به توان میرسونن؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ،سوای این که کسی میتونه به سوالات شما جواب بده یا نه، همیشه فهم سوالاتی که مطرح میکنید هم خودش معضل بزرگیه!

منظورتون از سوپر ماتریس چیه؟

اصلا بالفرض این به قول شما سوپر ماتریس رو هم وارد متلب کردیم اگه قراره به توان یه عدد خیلی بزرگ برسه که تهش بتونیم نتیجه بگیرییم همه درایه ها با هم برابر شدن به نظرتون این عدد بزرگ همون بینهایت نیست؟

لینک به دیدگاه
دوست عزیز ،سوای این که کسی میتونه به سوالات شما جواب بده یا نه، همیشه فهم سوالاتی که مطرح میکنید هم خودش معضل بزرگیه!

منظورتون از سوپر ماتریس چیه؟

اصلا بالفرض این به قول شما سوپر ماتریس رو هم وارد متلب کردیم اگه قراره به توان یه عدد خیلی بزرگ برسه که تهش بتونیم نتیجه بگیرییم همه درایه ها با هم برابر شدن به نظرتون این عدد بزرگ همون بینهایت نیست؟

یه فایل پیوست میذارم لطفاً یه نگا بندازین دوتا سوپرماتریس هست که دومیه رو تو متلب نوشتن وارد کردن یا هر چیزدیگه و بعد به توان رسوندن شده ماتریس اولیه ماهم همچین ماتریس داریم میخوایم وارد متلب کنیم و بعد به توان برسونیم ماتریس ماهم تقریباً مثل ماتریس دومیه است که قراره به توان برسه.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز .من پستتون رو توی سایت برنامه نویس دیدم.وارد کردن این ماتریسها توی متلب که راحته!

منتها شما اگه رابطه ی ریاضی ای مد نظرتون هست که بتونه منظورتون از به توان رسوندن ماتریس و رسیدن به ماتریس اول رو بیان کنه اونوقت میشه واسش کد نوشت.

و اما وارد کردن ماتریس :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

الان توی این چند خط من یه ماتریس 5در 6 رو ریختم توی a.که پیش فرض همه درایه هاش هم صفره.بعد درایه سطر یک ستون 1 رو بهش 5 دادم.

شما هم باید همین جوری به ماتریستون مقدار بدید.

ماتریستون که آماده شد اونوقت میتونید ادامه کار رو پی بگیرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...