رفتن به مطلب

سوال در مورد استفاده از لاپلاسین برای شارپ کردن تصویر

ارسال های توصیه شده

با سلام به دوستان

کسی در زمینه لاپلاسین بدون مقیاس و لاپلاسین با مقیاس اطلاعاتی داره به من کمک کنه؟

سلام

منظورتون از این مقیاس رو توضیح میدین، چی هست؟

لینک به دیدگاه
سلام

منظورتون از این مقیاس رو توضیح میدین، چی هست؟

سلام منظورم همون scale هست یه سری تصویر تو کتاب هست که باید براش کد بذارم یکیشو زده laplacian without scaling و یکیش lablacian with scaling از طرفی laplaciang خودش کرنل مشخص داره که اونا رو تو تصاویر دیگش استفاده کرده حالا من نمیدونم منظورش از این دو چی بوده یعنی نمیدونم چطور باید لاپلاسین بگیرم که احتمالا از اون ماتریس های آماده هم استفاده نکنم

لینک به دیدگاه
سلام منظورم همون scale هست یه سری تصویر تو کتاب هست که باید براش کد بذارم یکیشو زده laplacian without scaling و یکیش lablacian with scaling از طرفی laplaciang خودش کرنل مشخص داره که اونا رو تو تصاویر دیگش استفاده کرده حالا من نمیدونم منظورش از این دو چی بوده یعنی نمیدونم چطور باید لاپلاسین بگیرم که احتمالا از اون ماتریس های آماده هم استفاده نکنم

چون لاپلاسین مقادیر مثبت و منفی تولید می کنه، برای نمایشش باید خورجی رو اسکیل کرد، اینکه فقط مقادیر مثبت رو نشون بدیم درست نیست، کوچکترین مقدار رو به صفر تبدیل می کنیم، بزرگترینش هم به 255، بقیه هم به صورت خطی بین این دو مقدار نگاشت میشن. البته گفتم این اسکیل کردن فقط برای نمایشش هست.

لینک به دیدگاه

سلام آقا ایمان خسته نباشید

من دقیقا این روش اسکیل رو انجام دادم یعنی از تصویر لاپلاسین گرفتن بعد روندی رو روش اعمال کردم که این اسکیل رو باید انجام بده ولی تصویر خروجیم متفاوت شد از اون چیزی که توی کتاب هست

متاسفانه الان سر کارم و فایل کتاب همراهم نیس ببینم چه صفحه ای میشه اگه مشکلم رفع نشد عصر باز مزاحمتون میشم

لینک به دیدگاه
سلام آقا ایمان خسته نباشید

من دقیقا این روش اسکیل رو انجام دادم یعنی از تصویر لاپلاسین گرفتن بعد روندی رو روش اعمال کردم که این اسکیل رو باید انجام بده ولی تصویر خروجیم متفاوت شد از اون چیزی که توی کتاب هست

متاسفانه الان سر کارم و فایل کتاب همراهم نیس ببینم چه صفحه ای میشه اگه مشکلم رفع نشد عصر باز مزاحمتون میشم

سلام

ممنون، شما هم خسته نباشین.

نگاه کردم توی گنزالس، کدتون رو می تونین بذارین؟

لینک به دیدگاه
ممنونم برم خونه چشم میذارم براتون

سلام کدی که نوشتم اینه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام کدی که نوشتم اینه

سلام

ببینین مریم خانوم، اینجا فقط عددهای مثبت ندارین، پس محاسبات رو نمیشه توی فرمت uint8 انجام داد، چون عددهای منفی صفر میشن، بعد حلقه هم باز از i و j استفاده کردین، من im2double استفاده کردم، در نتیجه تصویرمون بین صفر رو یک میشه، دیگه ماکزیممش 255 نیست، حالا خودتون هم امتحان کنین:

لینک به دیدگاه
سلام

ببینین مریم خانوم، اینجا فقط عددهای مثبت ندارین، پس محاسبات رو نمیشه توی فرمت uint8 انجام داد، چون عددهای منفی صفر میشن، بعد حلقه هم باز از i و j استفاده کردین، من im2double استفاده کردم، در نتیجه تصویرمون بین صفر رو یک میشه، دیگه ماکزیممش 255 نیست، حالا خودتون هم امتحان کنین:

ممنون متوجه اشتباهم شدم ولی این رو تصویر شما دقیقا درست نشون میده ولی تصویر من نمیشه اون چیزی که باید بشه نمیدونم چرا

لینک به دیدگاه
ممنون متوجه اشتباهم شدم ولی این رو تصویر شما دقیقا درست نشون میده ولی تصویر من نمیشه اون چیزی که باید بشه نمیدونم چرا

می خواین تصویرتون رو اینجا بذارین، ببینیم مشکل از کجاست.:a030:

لینک به دیدگاه
می خواین تصویرتون رو اینجا بذارین، ببینیم مشکل از کجاست.:a030:

یک دنیا تشکر :ws37: نمیدونم شما نبودی من چطوری پروژه هامو انجام میدادم:ws52:

1.jpg

لینک به دیدگاه
یک دنیا تشکر :ws37: نمیدونم شما نبودی من چطوری پروژه هامو انجام میدادم:ws52:

ممنون، لطف داری:icon_gol:

این عکستون کیفیتش خوب نیست یه خورده زوم کنین، من تصویر اصلی گنزالس رو براتون میذارم، از اینجا هم می تونین دانلود کنین، البته خودم عکس های ویرایش دومش رو دارم:

http://www.noandishaan.com/forums/thread133545.html#post1473895

فقط محاسبه لاپلاسین رو داخل حلقه ها انجام بدین دیگه، اون قسمت شارپ کردن تصویر (اضافه کردن لاپلاسین) رو ببرین بعد حلقه.

لینک به دیدگاه
ممنون، لطف داری:icon_gol:

این عکستون کیفیتش خوب نیست یه خورده زوم کنین، من تصویر اصلی گنزالس رو براتون میذارم، از اینجا هم می تونین دانلود کنین، البته خودم عکس های ویرایش دومش رو دارم:

http://www.noandishaan.com/forums/thread133545.html#post1473895

فقط محاسبه لاپلاسین رو داخل حلقه ها انجام بدین دیگه، اون قسمت شارپ کردن تصویر (اضافه کردن لاپلاسین) رو ببرین بعد حلقه.

ببخش میدونم خستتون کردم من عکسا رو از خود سایت اصلی کتاب دانلود کردم الان عکس شما رو هم گذاشتم باز نتیجه تغییری نکرد

اینکه اضافه کردین لاپلاسین ور ببرم بیرون حلقه اینجوری منظورتونه؟

لینک به دیدگاه
ببخش میدونم خستتون کردم من عکسا رو از خود سایت اصلی کتاب دانلود کردم الان عکس شما رو هم گذاشتم باز نتیجه تغییری نکرد

لینک به دیدگاه

این چه حرفیه مریم خانوم، خواهش می کنم.

خب عکس اصلی باید فرمتش tiff باشه، نه jpeg. بیرون حلقه دیگه i و j نیاز نیست بذاری که:

لینک به دیدگاه

من با دستور imread وقتی میخوام تصویر tif رو وارد کنم ارور میده برا همین مجبور شدم فرمتش رو عوض کنم

دستور رو که از حلقه بهم میده نتیجش با زمانی که توی حلقه باشه تفاوت آنچنانی نمیکنه

آقا ایمان تصویری که استاد ما تو اسلاید گذاشته با این چیزی که بدست میاد متفاوته برا همین منو به شک میندازه که خروجی رو دارم درست بدست میارم یا نه اما شاید از رزولوشن تصویر باشه یعنی فکر نمیکنم جایی از کدها رو اشتباه کرده باشیم دیگه من تصویر خروجی استاد رو هم براتون میذارم یه زحمت بکشید مقایسه کنید

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه
من با دستور imread وقتی میخوام تصویر tif رو وارد کنم ارور میده برا همین مجبور شدم فرمتش رو عوض کنم

دستور رو که از حلقه بهم میده نتیجش با زمانی که توی حلقه باشه تفاوت آنچنانی نمیکنه

آقا ایمان تصویری که استاد ما تو اسلاید گذاشته با این چیزی که بدست میاد متفاوته برا همین منو به شک میندازه که خروجی رو دارم درست بدست میارم یا نه اما شاید از رزولوشن تصویر باشه یعنی فکر نمیکنم جایی از کدها رو اشتباه کرده باشیم دیگه من تصویر خروجی استاد رو هم براتون میذارم یه زحمت بکشید مقایسه کنید

من تصویر کتاب رو میذارم، به نظر من که مشکلی نداره:

hzj5iq8coluq5pj7rqde.png

لینک به دیدگاه
من تصویر کتاب رو میذارم، به نظر من که مشکلی نداره:

hzj5iq8coluq5pj7rqde.png

بله مشکل از همون رزولوشن بود رزولوشن عکسمو دستکاری کردم درست شد

بازم یک دنیا ممنون :icon_gol:ایشالا جبران کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...