رفتن به مطلب

مورچه ها چپ دست هستند

ارسال های توصیه شده

[h=4]نتایج تحقیقات:[/h] [h=1]مورچه ها چپ دست هستند[/h] [h=3]تهران - ایرنا- دانشمندان می گویند انتخاب دست برای نوشتن و یا کارکردن حاکی از توانمندی خاص افراد برای کارکردهای اجرایی است.یافته های آنها نشان می دهد که این ویژگی در حیوانات نیز به نوع دیگری وجود دارد به گونه ای که مورچه ها نیز در هنگام حرکت های کاوشی عمدتا از سمت چپ حرکت می کنند.[/h]

81441440-6165601.jpg به گزارش ایرنا از ساینس ، دانشمندان پس از بارها آزمایش و مشاهده به این نتیجه رسیدند که کلاغ ها نیز به هنگام استفاده منقار خود ،عمدتا از یک سو عمل می کنند.

ادموند هانت زیست شناس دانشگاه بریستول آمریکا و مسوول گروه تحقیقاتی در مورد این پروژه با اجرای آزمایش های متعدد و قرار دادن مورچه ها در مسیرهای لابیرنتی و پرپیچ رفتارهای مشابهی از آنها را مشاهده کردند.

این گروه تصاویری را منتشر ساختند که نحوه انتخاب جهت حرکت توسط مورچه ها به هنگام قرار گرفتن در یک مسیر مارپیچ را به خوبی نشان می دهد. مورچه های سنگی در این آزمایش امکان انتخاب جهت از دو سوی جپ و راست را داشتند اما آنها مسیرهای خود را از جهت چپ انتخاب می کردند.

اگرچه بیولوژیست های این گروه به طور کامل علت این امر را کشف نکرده اند اما هانت می گوید:به نظر می رسد مورچه ها برای شناسایی شکارچیان از چشم چپ و برای حمل و نقل و تردد از چشم راست خود استفاده می کنند اما آنها در لابیرنت ها رفتارهای واقعی از دنیای مارپیچ خود را انعکاس دادند.

به گفته هانت بررسی عملکرد مورچه های سنگی در مسیرهای لابیرنتی نشان داد که آنها ترجیح می دهند به هنگام قرار گرفتن در مسیرهای ناشناخته صرفا از یک سو (جپ) حرکت کنند.

لینک به دیدگاه
آره

تا حالا میگفتن جمعیت چپ دست ها کمِ اما الان انگار خیلی زیاد شدیم + مورچه ها :))

خوشوقتم!:ws3:

:ws28:میلیاردی شدیم دیگه. ایوللللللللللل :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
خوشوقتم!:ws3:

:ws28:میلیاردی شدیم دیگه. ایوللللللللللل :hapydancsmil:

نه دیگه الان فردا میبینی یه مُش حیوونِ دیگه هم بهمون اضافه میکنن :|

به نظرم توطئه راست دست ها بوده :|

لینک به دیدگاه
نه دیگه الان فردا میبینی یه مُش حیوونِ دیگه هم بهمون اضافه میکنن :|

به نظرم توطئه راست دست ها بوده :|

:banel_smiley_4:

حالا حیوانات نفله نباشن مورچه ها قابل تحملند!

ضمنا وقتی کشف کردند مورچه ها چپ دستند یعنی معتقدند که بقیه حیوانات راست دست هستند!:ws3:

لینک به دیدگاه
کاش کلاغ بود به جای مورچه

نه سارا؟ :))

بله هانی جونم:w16:

ولی من عاشق هر دوشونم منظورم هم مورچه ها هم کلاغ ها

مورچه ها هوش جمعی فوق العاده ای دارند

کلاغ ها هوش ذاتی و فردی فوق العاده

لینک به دیدگاه
پس یا دی هستی یا بهمن :w02:

پ.ن : می بینم فازمون بهم میخوره

نگو واسه اینه :ws3:

:ws38: نه پس حتما اشتباه شده من از روی مطلبی که تو انجمن خوندم از روی تاریخ تولدم فهمیدم پرنده م کلاغه. پس اون الکی بوده!:ws3:من آذرماهی ام عزیزم:a030:

لینک به دیدگاه
نه تو درست میگی

من باید یه ماه عقب میرفتم

از نمیدونم چندم آذر تا چندم دی ، پرنده ماه تولید میشه کلاغ

در هر حال من کلاغ رو خیلی دوس دارم. :hapydancsmil:مورچه رو زیاد دوس ندارم ولی چه میشه کرد. چپ دستند دیگه. :whistle:

لینک به دیدگاه

مورچه ها چپ دستن؟ همشون؟ چه جالب یعنی تو مدرسه هاشون مشکل صندلی ندارن دیگه :ws38::ws3:

می بینم که اینجا اسپم بازاره و من جا موندم. تسلیت قلب صبورم :icon_razz:

لینک به دیدگاه

یه چیزی توضیح بدم جالبه:ws3:

به این پازل ها ماز (Maze) گفته میشه:

Maze_Type_Standard.png

ربات هایی که قراره این پازل ها رو حل کنن، یعنی از خونه مبدا به مقصد برسن، همین ماز یا مسیریاب هم میگن. یکی از ساده ترین روش هایی که برای حرکت ربات استفاده میشه، قانونی هست به نام دست چپ (Left Hand)، که خب توی این قانون اولویت اول حرکت به سمت چپ هست، اگه بسته بود مستقیم، اگه اونم بسته بود سمت راست، آخرین حالت هم اینه که به عقب بر گرده، یعنی همینکاری که مورچه ها انجام میدن:w02:

این ربات هم از همین قانون دست چپ داره استفاده می کنه:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...