رفتن به مطلب

حذف سایه از تصویر خاکستری

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان عزیز وقت همگی بخیر

من یک تصویر دارم که در پیوست میزارم میخوام سایه ساختمان بلندی که در تصویر افتاده و یک قسمت را تیره کرده را حذف کنم که تصویر را به بلوک های 8*8 تقسیم کردم ممنون میشم راهنمایی کنید ولی عجله ای ندارم. با تشکر:icon_redface:

Image1.jpg

لینک به دیدگاه
سلام دوستان عزیز وقت همگی بخیر

من یک تصویر دارم که در پیوست میزارم میخوام سایه ساختمان بلندی که در تصویر افتاده و یک قسمت را تیره کرده را حذف کنم که تصویر را به بلوک های 8*8 تقسیم کردم ممنون میشم راهنمایی کنید ولی عجله ای ندارم. با تشکر:icon_redface:

سلام

خب یعنی مشخص نیست می خوای از چه الگوریتمی استفاده کنی، فقط بلوک بندیش کردی؟

لینک به دیدگاه
سلام

خب یعنی مشخص نیست می خوای از چه الگوریتمی استفاده کنی، فقط بلوک بندیش کردی؟

سلام آقا ایمان وقتت بخیر

نه متاسفانه روشی مد نظرم نیست فقط میخوام سایه حذف شود این تمرین بود که تاریخش هم تمام شده ولی من دوست دارم بدونم چه شکلی می شود!!!

لینک به دیدگاه
ببینید این
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
به دردتون میخوره

مرسی سارای عزیزم این تو یک تصویر رنگی هست و میشه سایه را راحت تر حذف کرد ولی تصویر من خاکستری هستش!!! ممنون

لینک به دیدگاه
مرسی سارای عزیزم این تو یک تصویر رنگی هست و میشه سایه را راحت تر حذف کرد ولی تصویر من خاکستری هستش!!! ممنون

خب تصاویر خاکستری مقدار عددی پیکسل شون یا بیشتر به صفر نزدیکه یا به 255

نمی تونید الگوریتم موجود تو تصویر رو روی این مقادیر تنظیم کنید ؟

لینک به دیدگاه

blocks = mat2cell(img, [row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice],...

[col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice]);

کسی میدونه این تابع چیکار میکنه دقیقا؟

لینک به دیدگاه

من فکرم رو هیستوگرام بود سعی کردم هیستو گرام بگیرم و از ی رنج بالاتر را کم کردم که به سفید نزدیک بشه ولی نشد!!! فکرم غلط بود:vahidrk:

لینک به دیدگاه
blocks = mat2cell(img, [row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice row_slice],...

[col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice col_slice]);

این همون بلاک بندی هس که گفتی، با Cell array متلب انجام داده، ولی نیاز نبود انقدر شلوغش کنه، از یه بردار ones استفاده می کرد به جای تکرار اسم متغیر ها.

لینک به دیدگاه

این کد فکر کنم کامل مشخص کنه که این دستور چیکار می کنه، سایز بلوک هاش رو هم یه اندازه نذاشتم که یه خورده واضح تر باشه، این عددایی که توی ماتریس می نویسسیم ابعاد بلوک ها رو مشخص می کنه، در راستای عمودی و افقی، مجموعشون هم برابر ابعاد تصویرمون میشه، اینجا 256 در 256:

209rnnhasvxt1igo2cqq.png

من فکرم رو هیستوگرام بود سعی کردم هیستو گرام بگیرم و از ی رنج بالاتر را کم کردم که به سفید نزدیک بشه ولی نشد!!! فکرم غلط بود:vahidrk:

روی هیستوگرام کل تصویر منظورته؟ خب ما سطوح خاکستری متفاوتی داریم همه پیکسل های تیره که معرف سایه نیستن، پیکسل های تیره تر از قسمت سایه هم توی این تصویر داریم.

لینک به دیدگاه

چون در حد تمرین بوده لازم نیست خیلی سطح بالا نگاه کنی

مثلا در قسمت ها سایه کانتراست پایین تری داریم میشه قسمت بندی کرد و بعد در هر قسمت کانتراست رو کشید(انگلیسیش یادم رفته)

البته خودم می دونم ایرادات زیادی داره

لینک به دیدگاه

مرسی آقا ایمان وتوضیحتون عالی بود. آقا افشین از شما هم ممنون هستم ولی زیاد متوجه نشدم یعنی چی در هر قسمت کانتراست رو بکشم؟

لینک به دیدگاه
مرسی آقا ایمان وتوضیحتون عالی بود. آقا افشین از شما هم ممنون هستم ولی زیاد متوجه نشدم یعنی چی در هر قسمت کانتراست رو بکشم؟

فکرش رو کردم نتیجه اش خوب نمی شه بیخال

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام بچه ها خوب هستید؟

من این سوال رو انجام دادم و بهتر از این نشد کد برنامرو میزارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...