رفتن به مطلب

انتخاب موضوع مسابقه تالار ادبیات

ارسال های توصیه شده

سلام همراهان

بعد از مدت ها ! تصمیم داریم یه مسابقه واسه بخش ادبیات طراحی کنیم

اما بخاطر تکراری شدن موضوعات،گفتم شاید بهتر باشه خود دوستان در این باره نظر بدن

دوستانِ عزیز به نظرتون چه موضوعی میتونه مناسب مسابقه برای این بخش باشه؟

( موضوعی که بشه به صورت ادبی دربارش بنویسیم)

پ.ن: شرکت برای تمام دعوت شده ها،اجباریه :| !!!!

لینک به دیدگاه
الان من خودم نفهمیدم معنی انتزاعی فلسفی چیه؟:ws3:

خب چیه متوجه نشدم:ws3:

ساعت 12+1 بار نواخت

..................

انتزاعی یعنی چیزی که برگرفته از واقعیته (اثرش تو دنیای بیرون قابل لمسه ولی شاید زیاد اثرش انقدر نیس که همه متوجهش بشن ) اما وارد ذهن نویسنده و خالق شده و با مفاهیم کمکی دیگری ترکیب شده

مثل اسب بالدار (ترکیبی از دو مفهوم اسب + پرنده ) وجود خارجی نداره ولی یه مفهوم جدیدی شد برای بیان خواسته ها و تمایلات درونی ما انسانها که با زبان روزمره خود نمی توانیم آنها را بیان کنیم

لینک به دیدگاه
ساعت 12+1 بار نواخت

..................

انتزاعی یعنی چیزی که برگرفته از واقعیته (اثرش تو دنیای بیرون قابل لمسه ولی شاید زیاد اثرش انقدر نیس که همه متوجهش بشن ) اما وارد ذهن نویسنده و خالق شده و با مفاهیم کمکی دیگری ترکیب شده

مثل اسب بالدار (ترکیبی از دو مفهوم اسب + پرنده ) وجود خارجی نداره ولی یه مفهوم جدیدی شد برای بیان خواسته ها و تمایلات درونی ما انسانها که با زبان روزمره خود نمی توانیم آنها را بیان کنیم

چه جالب :)

مرسی از توضیح :)

اما خب بچه ها حتی من بهشون گفتم یکی از خاطراتشون از انجمن رو هم بنویسن،گفتن سخته:|

لینک به دیدگاه

واس تجربه دیگری از مسابقه ادبی کسی از خودش مطلبی ننویسه. یه نویسنده ادبی یا فلسفی یا شاعر رو انتخاب کنید که جز ورق زدن کتابهاش امکان دسترسی به یادداشت هاش نباشه (منظورم اینه quotes نداشته باشه تو نت و شبکه های اجتماعی) و هرکس از اون بزرگ متنی رو اینجا بنویسه. و بعد هم بهترین متن انتخاب شه.

کتاب خوانی غریب مونده.

خیر دنیا و اخرت هم توش هست.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
واس تجربه دیگری از مسابقه ادبی کسی از خودش مطلبی ننویسه. یه نویسنده ادبی یا فلسفی یا شاعر رو انتخاب کنید که جز ورق زدن کتابهاش امکان دسترسی به یادداشت هاش نباشه (منظورم اینه quotes نداشته باشه تو نت و شبکه های اجتماعی) و هرکس از اون بزرگ متنی رو اینجا بنویسه. و بعد هم بهترین متن انتخاب شه.

کتاب خوانی غریب مونده.

خیر دنیا و اخرت هم توش هست.

:icon_gol:

نظر خوبیه منتهی برای مسابقه کاربردی نیست

آخه مشکل اینه که اعضای انجمن حتی از خودوشن هم خاطره نمینویسن چه برسه بخوان برن بگردن :))

لینک به دیدگاه

درود:w000:

مانور رو ادبی بودن قرآن مجید به نظرم خوبه. حالا قران مجید نشد قران کریم:ws3:

مثلا برسی ادبیات قران در یک صفحه با درج منابع

لینک به دیدگاه
منم با نظر فافا موافقم حنا....مشاعره موضوعی خوبه:))

مشاعره واسه بخش مشاعره خوبه

اما من میخوام یه موضوع باشه که بچه ها از خودشون خلاقیت! به خرج بدن و بنویسن :|

لینک به دیدگاه
به كجا رسيد موضوع مسابقه تالار ادبيات؟

هیچ جا هنوز

کسی نظری نداد دیگه خب

من یه موضوع میخواستم تو مایه بقیه موضوع هایی که تا الان بود

چون خیلی وقته مسابقه برگزار نشده :|

لینک به دیدگاه

اين هم از خصوصيات اين روزاي انجمن ه. بعضي وقتا احساس مي كني به ديوار نگاه كني بيشتر الهام مي گيري تا اينجا از كسي نظر بخواي.

:ws3:

يه مرضوع پيشنهاد بدم؟!

>

شركت كننده ها از صبح تا شب يك روز رو با ادبيات خاص خودشون ب تصوير بكشن.

لینک به دیدگاه

به نظرم یه تصویر خاص بذارین، دوستان الهام بگیرن و یه متن کوتاه در موردش بنویسن.بعد متن ها رو بدون اسم تو تایپیک بذارین و نظرسنجی کنین، برنده مشخص شه. ببخشید البته من دخالت کردم ها :ws3:

لینک به دیدگاه

مسابقه "صدای برتر"

یک متن بذارید و بچه ها دکلمه کنند و امتیازدهی...

یا هرکسی ،متنی روبه دلخواه برای دوستانش دکلمه کنه و بین صوتها نظرسنجی بشه.

(:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...