رفتن به مطلب

پایان نامه ارشد الکترونیک- تحلیل الگوهای رفتاری الكترودينامیک کوانتومي کاواک ...


ارسال های توصیه شده

موضوع پایان نامه : تحلیل الگوهای رفتاری الكترودينامیک کوانتومي کاواک سیستمهای پیچیده در رژيمهای تزويج مختلف

مقطع : کارشناسی ارشد-الکترونیک

 

چکیده:

در اين پروژه تحلیل الگوهای رفتاری سیستمهای پیچیدهی کوانتومي، سیستتم هتای اپتیتک کوانتتومي بسذره، متشكل از تعداد دلخواهي از نقاط کوانتومي و مدهای کوانتومي با برهمکتنش بته دل ختواه وتوی،مورد بررسي ورار مي گیرند.

در ابتدا لازم بود فضای حالت مربوط به کليترين سیستم الكترودينامیک کوانتومي کاواک دارای تعداد دلخواه سیستم کوانتومي ساطع کنندهی نور کوانتومي و تعداد دلخواه مد کاواک تعیین شود و با استفاده از هامیلتوني مربوطه و بدون تقريب، معادلهی شرودينگر در فضای شرودينگر در رژيمهای تزويج مختلف حل شوند. سپس ضرايب کت حالت سیستمهای متفاوت پیدا و با استفاده از آن احتمال حضور سیستم در حالتهای مختلف، مقادير چشم داشتي عملگرهای میداني و اتمي و درهم تنیدگي سیستم محاسبه شده و رفتار سیستم بررسي گردد.

در فصل اول مروری بر سیستمهای الكترودينامیک کوانتومي کاواک، رژيمهای تزويج متااوت، کاربردها و نحوه ورود به رژيمهای تزويج، مدل توصیف کننده سیستم، مرور روشهای مواجهه با اين مدل و نقش مدل توصیف کننده در بررسي درهمتنیدگي سیستمهای مذکور آورده شده است.

در فصل دوم ابتدا روابط مورد نیاز جهت بررسي کلي ترين سیستم ممكن استخراج شده، و سپس برنامه های مورد نیاز جهت شبیه سازی سیستم و تحلیل آن نوشته شده اند.

در فصل سوم در سه بخش به محاسبه و تحلیل سیستم های الكترودينامیک کوانتتومي پرداخته شده است. در بخش اول سیستمي متشكل از دو نقطه ی کوانتومي در برهمکنش با يک مد کاواک به صورت دستي حل و بررسي شده و با حل نرم افزارهای نوشته شده مقايسه شده است. در بخش دوم و ستوم برای اولین بار به ترتیب رفتار يک سیستم کوانتومي واقعي و يک سیستم با اجزای تشكیل دهنتده متعدد دارای شش نقطه ی کوانتومي در رژيم های تزويج مختلف محاسبه، تحلیل و رسم شده است.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...