رفتن به مطلب

عاقبت دوستی در یکی از شبکه های اجتماعی و انتشار عکس و فیلم های شخصی

saba mn

ارسال های توصیه شده

[h=3]تهران-ایرنا- دوستی اینترنتی دختری در یکی از شبکه های اجتماعی منجر به انعکاس عکس و فیلم های شخصی وی شد.[/h]

81329944-5982244.jpg به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ، سرهنگ گسید مصطفی مرتضوی ' رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان افزود: در پی شکایت دختری جوان مبنی بر اینکه فردی فیلم ها و تصاویر شخصی و کاملا محرمانه وی را به دست آورده و با سوء استفاده از این تصاویر و فیلم ها قصد اخاذی و انتشار آن در فضای مجازی را دارد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با انجام تحقیقات و بررسی های تخصصی در فضای سایبر توسط کارشناسان پلیس فتا، متهم شناسایی و دستگیر شد.

مرتضوی گفت: متهم در بازجویی های خود ضمن اعتراف صریح به بزه ارتکابی عنوان داشت با شاکی در یکی شبکه اجتماعی آشنا شده و پس از مدتی اعتماد او را جلب کردم و او نیز فیلم ها و تصاویر خصوصی و محرمانه خود را برای من ارسال کرد که پس از دریافت اطلاعات شخصی شاکی، وی را تهدید به انتشار آنها در فضای مجازی کردم.

وی افزود: با اعترافات متهم، وی همراه پرونده به دادسرا اعزام و قرار مناسب قانونی برای وی صادر شد.

این مقام انتظامی با اشاره به برخورد شدید قانون با چنین افرادی در پایان به هموطنان توصیه کرد: در شبکه های اجتماعی مجازی به افراد آنلاین اعتماد نکنید. عکس ها و فیلم های شخصی خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهید. دوستی های مجازی می تواند عواقب جبران ناپذیری برای کاربران داشته باشد لذا به همه جوانان و نوجوانان توصیه می شود از عضویت در سایت های دوست یابی و همچنین گفتگوی اینترنتی در شبکه های اجتماعی مجازی پرهیز کنند.

لینک به دیدگاه
الان یعنی دختره مقصر نیست ؟

این اشتباه دختره بوده یا ضعف امنیتی فضای مجازی؟:banel_smiley_4:

مقصر هردو هستن به نظر من ربطی به اینترنت و فضای مجازی نداره

لینک به دیدگاه

دوستی های مجازی می تواند عواقب جبران ناپذیری برای کاربران داشته باشد لذا به همه جوانان و نوجوانان توصیه می شود از عضویت در سایت های دوست یابی و همچنین گفتگوی اینترنتی در شبکه های اجتماعی مجازی پرهیز کنند.

دستشون درد نکنه نصیحت خیلی خوبی بود

:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...