رفتن به مطلب

آموزش روتوش عکس در فتوشاپ

دختر باران

ارسال های توصیه شده

آموزش روتوش عکس در فتوشاپ

در اینجا عکسی را می بینید که دراین آموزش بر روی آن کار شده و رتوش شده است. نوع رتوش کردن عکس در زمینه طراحی بسیار مهم است. این نوع رتوش کردن طراحان را مجبور می کند که اکثراً از ابزار های بیت مپ در نرم افزارهای کامپیوتری استفاده می کند.

این یکی از افکت هایی است که هر دانش آموز فتوشاپ دوست دارد که آن را یاد بگیرد و از آن استفاده کند. یک نتیجه رتوش کردن تمیز دیجیتالی کار بسیار سختی است. بعضی از افراد تنها برای این هدف از فتوشاپ استفاده می کنند و عکس هایشان را جذاب تر، تمیز و واضح می کنند. امیدوارم که از این آموزش لذت ببرید .

تفاوت نهایی

1330515423_diffrence.jpg

پوست

1330515585_designzzz-make-up-tutorial1.jpg

برای شروع CTRL+M را بزنید و تنظیمات curves را بر روی مدل انجام دهید.

1330515621_01.jpg

حالا Color Balance را تنظیم می کنیم. شما می توانید با فشردن کلید های CTRL+B اندازه هایی را که من استفاده کرده ام را در Midtones و Highlights ببینید.

1330515664_03.jpg

1330515678_02.jpg

در این مرحله از Levels استفاده می کنیم. با فشردن کلید CTRL+L می توانید پنجره تنظیمات Levels را ببنید.

1330515721_04.jpg

من برای پاک کردن دانه ها ابزار Patch را انتخاب کردم (جوش ها، قسمت های تیره و غیره).

1330515758_patch-tool.jpg

من فیلتر Blur را از Filter>Blur>Surface Blur اعمال کردم. به یاد داشته باشید، قبل از اعمال این فیلتر، یک لایه duplicate از مدل با استفاده از CTRL+J بسازید، سپس فیلتر را اعمال کنید. با این کار یک افکت پراکندگی ایجاد می شود که تمام نقاط منفی را از پوست بیرون می کشد.

فوت وفن

زمانی که ما تصویر را بلور می کنیم، چشم، دهان و موها نیز بلور می شوند و غیر واقعی به نظر می رسند. و برای همین است که ما لایه duplicate ایجاد می کنیم. تنها کافی است که این قسمت ها را پاک کنید (چشم، مو، لب ها و غیره) و می توانید از لایه duplicate شده زیر به نتیجه فوق العاده ایی دست یابید.

1330515842_05.jpg

مو

من یک لایه جدید رنگی برای اصلاح کردن رنگ مو ایجاد کردم.

1330515875_06.jpg

من سبک لایه را به Multiply و Opacity آن را به 89% تغییر دادم. شما می توانید نتیجه را با تنظیمات خودتان نیز امتحان کنید.

1330515925_07.jpg

چشم ها و دندان ها

در اینجا من رنگ چشم را با کشیدن بر روی عنبیه و بر روی یک لایه جدید تنظیم می کنم.

1330515964_eyes-color.jpg

اگر قسمت های سفید چشم را نیز سفید تر کنیم بهتر است.

1330516006_eye-white.jpg

نتیجه کار ممکن است زیاد از حد شارپ باشد اما بعداً بهتر می شود. حالا رنگ دندان ها را نیز به همان روش و تنظیمات Opacity به اندازه 41% تغییر می دهیم.

1330516031_12.jpg

لب ها

فیلتر Liquify را با این تنظیمات که در پایین می بینید برای تغییر اندازه لب ها اعمال می کنیم.

1330516087_liquify-tool.jpg

فیلتر Liquify را اعمال می کنیم.

1330516124_13.jpg

نتیجه نهایی

1330516190_final-result.jpg

تفاوت

1330515423_diffrence.jpg

منبع:persiangfx.com

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...