رفتن به مطلب

استخراج تصویر

ارسال های توصیه شده

سلام

من با استفاده از grow cutتصویر را قطعه بندی کرده ام حال می خواهم فقط گل را بیرون آورم چه کار باید انجام دهم

سلام

کداتون هم قرار میدین؟ خب اینجا ماسکش رو که بهتون داده باید توی تصویر ضربش کنین. فایل ها رو بذارین، بهتر میشه راهنمایی کرد.:a030:

لینک به دیدگاه

ممنون، وقت داشتی روش کارش رو توضیح بده، این تصویر لیبل چی هست و چجوری ازش استفاده می کنه، باید جالب باشه.

خب اما اینجا چیکار کردم، یه تصویر باینری که بهت میده، در واقع ماسک همون گل هست، خب ما می خوایم این رو توی تصویر ضرب کنیم، ولی ابعادشون به هم نمی خوره، یکی بعد سومش 3 هست (تصویر اصلی R و G و B)، اما ماسکم چی بعد سومش یکی هست دیگه، پس اول میام توی بعد سوم سه بار با repmat تکرار می کنم، که اندازه هاشون یکی بشن، بعد هم واسه این دو طرف ضرب باید از یه نوع باشن، به uint8 تبدیلش می کنم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

4m7tguue8mc4wbwqdn9h.png

لینک به دیدگاه

من تصویرCT را به جای این تصویر قرار دادم تصویرم 512*512(uint8)و ماسکم 512*512(double)است بنابراین دستور زیر را نوشتم

img2 = double(img) .* labels_out

چرا تصویر مورد نظر استخراج نشد

لینک به دیدگاه
من تصویرCT را به جای این تصویر قرار دادم تصویرم 512*512(uint8)و ماسکم 512*512(double)است بنابراین دستور زیر را نوشتم

img2 = double(img) .* labels_out

چرا تصویر مورد نظر استخراج نشد

اینجوری که نمی تونم متوجه بشم دلیلش چیه، کدت رو کامل بذار.

لینک به دیدگاه

در این برنامه وقتی تصویر آمد باید 5 نقطه به عنوان پس زمینه و 5نقطه به عنوان پیش زمینه با فشار دادن ماوس انتخاب شود بعد مدتی باید منتظر ماند خروجی ظاهر شود حال می خواهم قسمت داخل نوار سبز رنگ را استخراج کنم

[ATTACH=CONFIG]17671[/ATTACH]

9ve4c5ry4mcvzsmrkql.png

لینک به دیدگاه
در این برنامه وقتی تصویر آمد باید 5 نقطه به عنوان پس زمینه و 5نقطه به عنوان پیش زمینه با فشار دادن ماوس انتخاب شود بعد مدتی باید منتظر ماند خروجی ظاهر شود حال می خواهم قسمت داخل نوار سبز رنگ را استخراج کنم

[ATTACH=CONFIG]17671[/ATTACH]

9ve4c5ry4mcvzsmrkql.png

سلام

خط آخر که دوباره img نوشتی:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

فک کنم گوینده هواشناسی و اینجوری جدا میکنند میندازند روی صفحه نمایشگر اره ؟ باید جالب باشه کاربرد های اینم بگید لطفا ما استفاده کنیم

لینک به دیدگاه
فک کنم گوینده هواشناسی و اینجوری جدا میکنند میندازند روی صفحه نمایشگر اره ؟ باید جالب باشه کاربرد های اینم بگید لطفا ما استفاده کنیم

کاربرد که زیاد داره، وقتی چیزی رو سگمنت می کنی، در واقع قسمت های سگمنت شده رو به صورت مجزا داری، هر کاری بخوای می تونی روشون انجام بدی، حالا عوض کردن پس زمینه، تغییر رنگ بدی اون قسمت، جا به جا کردن یا حذف چیزهای ناخواسته یا مثلا برای بدست مشخصات و ویژگی های یه شیء توی تصویر استفاده کنیم.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
سلام دوستان

منم میخوام در تصاویر عیوب جوش رو پیدا کنم اگه میشه به منم کمک کنید

سلام دوست عزیز

خب اول از همه باید کارهایی که توی این زمینه انجام شده یا روش هایی که بیشتر استفاده میشه رو یه نگاهی بندازین تا با موضوع آشنا بشین.

پردازش تصویر کار کردین؟ از متلب قراره استفاده کنین؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...