رفتن به مطلب

کمک از دوستان در مورد شبیه سازی بیماری ها؟

hamidciv

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان عزیز

یکی از اقوام برق-کنترل میخونه برای پایان نامه بنا بر نظر استاد باید بر روی شبیه سازی بیماری دیابت با استفاده از کمترین مقدار انسولین کار کنه و چندین ماهه که دنبال کسی می گرده که بتونه کمکش کنه، از دوستان اگه کسی شبیه سازی در این زمینه انجام داده و یا از دوستان اگه کسی رو میشناسه خواهشا کمک کنه( هدف منم فقط اینه که از استرس درش بیارم)

با تشکر و ارزوی موفقیت برای همه دوستان

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت دوستان عزیز

یکی از اقوام برق-کنترل میخونه برای پایان نامه بنا بر نظر استاد باید بر روی شبیه سازی بیماری دیابت با استفاده از کمترین مقدار انسولین کار کنه و چندین ماهه که دنبال کسی می گرده که بتونه کمکش کنه، از دوستان اگه کسی شبیه سازی در این زمینه انجام داده و یا از دوستان اگه کسی رو میشناسه خواهشا کمک کنه( هدف منم فقط اینه که از استرس درش بیارم)

با تشکر و ارزوی موفقیت برای همه دوستان

سلام دوست عزیز

یعنی باید چیکار کنه، بیشتر توضیح میدین؟

الان مساله مشخص نیست چیه، اگه کسی هم بلد باشه، متوجه سوال نمیشه، یه خورده بیشتر توضیح بدین، شاید کسی باشه که بتونه کمکی کنه.

لینک به دیدگاه

با سلام و ممنون از توجه تون به درخواست بنده

این طرف باید با نرم افزاری مانند متلب شبیه سازی بیماری دیابت نوع 1 و 2 را با کمترین مقدار انسولین مدل نماید و نتایج را استخراج نماید، یک نوع شبیه سازی عددی می باشد و باید برای بچه های برق آشنا باشد کار کردن در زمینه بیماری ها با مدل عددی، من هم در همین حد اطلاعات دارم و خود این طرف هم چیز زیادی نمیدونه چون اساتید متاسفانه فقط موضوع را به دانشجو میدن و بعدش دانشجو میمونه و موضوع داده شده، ولی خوب چندین پایان نامه از جمله خانم طاهره فلاح از دانشگاه گناباد در این زمینه کار کرده اند و موضوع جدیدی فکر نمی کنم باشه.

با تشکر فراوان و ارزوی موفقیت برای شما

لینک به دیدگاه
با سلام و ممنون از توجه تون به درخواست بنده

این طرف باید با نرم افزاری مانند متلب شبیه سازی بیماری دیابت نوع 1 و 2 را با کمترین مقدار انسولین مدل نماید و نتایج را استخراج نماید، یک نوع شبیه سازی عددی می باشد و باید برای بچه های برق آشنا باشد کار کردن در زمینه بیماری ها با مدل عددی، من هم در همین حد اطلاعات دارم و خود این طرف هم چیز زیادی نمیدونه چون اساتید متاسفانه فقط موضوع را به دانشجو میدن و بعدش دانشجو میمونه و موضوع داده شده، ولی خوب چندین پایان نامه از جمله خانم طاهره فلاح از دانشگاه گناباد در این زمینه کار کرده اند و موضوع جدیدی فکر نمی کنم باشه.

با تشکر فراوان و ارزوی موفقیت برای شما

راستش من هنوز متوجه نشدم که این پروژه به چه مبحثی مربوط میشه. پروژه درسی هست، یا نه پایان نامه شونه؟

این شبیه سازی باید به چه صورتی باشه، یعنی داشته هاشون چی هستش، با استفاده از چه روش یا روش هایی می خوان تحلیلشون کنن و نتایج رو بدست بیارن.

لینک به دیدگاه

با سلام و ممنون از توجه تون

اين موضوع ررو بايد هم براي سمينار و هم براي تؤشون انجام بدن و داده هاي مورد نياز براي شروع كار از مقاله استخراج مي شود از طرفي بعلت كمبود منايع فارسي موجود در اين زمينه انجام سمينار نيز مشكل شده از دوستان برقي خواهشمندم راهنمايي بفرمان از نظر هزينه هم مشكلي ندارهز

با تشكر فراوان

لینک به دیدگاه
با سلام

هیچ یک از دوستان در زمینه بیماری ها کار نکرده که بنده رو راهنمایی کنه؟

سلام

دوست عزیز من خودم به صورت مستقیم کار نکردم اما یه چیزایی دورادور در موردش شنیدم...

ببینید شما اول بایستی یه مدل از بیمار خودتون داشته باشیدکه ببینید با تزریق انسلونین نسبت به زمان چه تغییراتی داره....خلاصه شو بگم باید داده بیمارستانی داده باشید..همونایی که پرستار ها هنگام تزریق یادداشت میکنن که الان فلان بیمار قندش فلانه اینقد هم انسولین گرفته...بعد با استفاده از داده هایی که به دست آوردید یه مدل سازی از سیستم تغییرات قند خون بیمار نسبت به تغییرات انسولین داشته باشید.توجه کنید که اینجا نباید یه مدل خطی مرتبه یک یا دو روش فیت کنید چون این کار کلن غلطه....بایستی یه مدل غیرخطی برای اون سیستم در نظر بگیرید...حالا میتونید مدل خودتون رو به صورت معادله بازگشتی غیرخطی در نظر بگیرید و شناسایی رو انجام بدید و یا اینکه با استفاده از شبکه های هوشمند این کار رو انجام بدید

در زمینه شبکه های هوشمند میتونید مثلا با شبکه های عصبی غیر بازگشتی شرو کنید و یواش‌یواش‌مدل رو پیچیده کنید ببینید کدوم فیتینگ مناسب بهتون میده....من ترتیب اقدامات شما رو به این صورت پیشنهاد میکنم...اول شبکه های عصبی غیر بازگشتی دوم شبکه های عصبی بازگشتی سوم شبکه های فازی غیر بازگشتی چهارم شبکه های فازی بازگشتی و اگه هیچکدوم جواب نداد میتونید یه شبکه لولیموت براش در نظر بگیرید و شناسایی خودتونو انجام بدید...سری کنید خطای شناسایی خودتونو محاسبه کنید و سفید شدن خطا معیارتون باشه در درجه اول نه لزوما میانگین مجموع مربعات خطا...این از بحث مدل سازی بدن بیمار.....اگه مقاله یا چیزی مث پایان نامه اینا دارید و اونجا مدل یه بیمار رو کامل به شما داده میتونید از این مرحله رد بشید و دیگه شناسایی و فیتینگ رو انجام ندید

اما تو مبحث کنترل میتونید روشهای مختلفی رو در نظر بگیرید که باز هم دستتون بازه و هیچ کس شما رو محدود نمیکنه اما حواستون باشه که پایداری سیستم غیر خطی چالش های زیادی داره و عموما با کنترل کننده های خطی به جواب نمیرسید..باز هم میتونید از کنترل کننده های مختلفی شرو کنید که مثلا میشه از الگوریتم های تطبیقی هوشمند و یا شبکه های عصبی فازی پیشبین اسم برد.سعی کنید میزان انسولین تزریقی رو توسط پمپ جوری تنظیم کنید که معیار سیگنال کنترلی شما حالت بهینه داشته باشه بیمار هم اور دوز نکنه....شرط حداکثر دوز قابل قبول توسط بیمار رو میتونید به عنوان یه قید روی تابع هزینه کنترلی خودتون بذارید و بهینه سازی مقید با تابع هزینه تون انجام بدید

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.....

موفق باشید...:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز بنظرم کلا پروژه به این شکل هست با توجه به ویژگی ها باید دیابت نوع یک و دو تشخیص داده بشه من قبلا یه بیماری لثه کار کردم ولی باید به اون اقوام بگید بیاد تا خودش کاملا موضوع رو بیان کنه .

اینجا دوستان کمک می کنن

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...