رفتن به مطلب

خفن ترین جک های ترکی، لری، رشتی و ...

ارسال های توصیه شده

یه روز یه ترکه...

اسمش ستارخان بود، شایدم باقر خان،

4ecie4rum0fyc26u76p.jpg

خیلی شجاع بود... خیلی نترس...

یکه و تنها از پس حکومت مرکزی برآمد، جونش رو گذاشت کف دستش و سرباز مشروطیت و آزادی شد و فداکاری کرد.

جک ترکی و رشتی و قزوینی و ...

برای من و تو

برای اینکه ما توی این مملکت آزاد زندگی کنیم...

یه روز یه رشتیه...

اسمش میرزا کوچک خان بود، میرزا کوچک خان جنگلی

vo6d0elzm50rtriabihz.jpg

برای مهار کردن گاو وحشی قدرت مطلق شاه تلاش کرد، برای اینکه کسی توی این مملکت ادعای خدایی نکنه.

اونقدر جنگید تا جونش رو فدای سرزمینش کرد.

یه روز یه لره...

اسمش کریم خان زند بود، موسس سلسله زندیه

aucgcrbzxxctwpdk0fsa.jpg

ساده زیست، نیک سیرت و عدالت پرور بود و تا ممکن می شد از شدت عمل احتراز می کرد.

یه روز یه قزوینیه...

02x7zbu9u2xnrp2txg14.jpg

به نام علامه دهخدا، از لحاظ اخلاقی بسیار منحصربفرد بود و دیوان پارسی بسیار خوبی برای ما برجا نهاد.

یه روز ما همه باهم بودیم... ترک و لر و رشتی و اصفهانی... تا اینکه یه عده رمز دوستی ما رو کشف کردند و قفل دوستی ما رو شکستن.

حالا دیگه ما برای هم جک میسازیم، به همدیگه می خندیم و اینجوری شادیم،

این از فرهنگ ایرانی به دور است..

آنقدر این را بخوانیم تا عادت های قجری در خندیدن به هر هموطن در ما بمیرد و با هم یکی باشیم مثل همیشه.. مثل زمان های سختی و مثل زمانهای جشن و افتخار

در روزگاری که بهانه های بسیار برای گریستن داریم، شرم خندیدن، به تمسخر هم میهنان را بر خود نپسندیم.

کار سختی نیست نشنیدن، نخواندن و نگفتن لطیفه های توهین آمیز

با اراده جمعی این عادت زشت را به یک ضد ارزش تبدیل کنیم.

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

یه روز یه ترکه میره سبزی فروشی تا کاهو بخره،عوض اینکه کاهوهای خوب رو سوا کنه ، همه ی کاهو های نامرغوب رو سوا میکنه و میخره

ازش می پرسند چرا اینکار رو کردی میگه : صاحب سبزی فروشی پیرمرد فقیری هست،مردم همه ی کاهوهای خوب رو میبرند و این کاهوها روی دست او می مونند و من بخاطر اینکه کمکی به او بکنم اینها رو میخرم

اینها رو هم میشه خورد

این ترکه کسی نبود جز عارف بزرگ آقا سید علی قاضی تبریز ی ره

یه روز یه ترکـــه میره جبهه، بعد از یه مدت فرمانده میشه ،یه روز بهش می گن داداشت شهید شده افتاده سمت عراقی ها اجازه بده بریم بیاریمش

جواب میده کدوم داداشم؟اینجا همه داداش من هستن،اون ترکـــه تا زنده بود جنگید و بالاخره به داداش های شهیدش ملحق شد

اون ترکـــه کسی نبود جز مهدی باکری

به یه ترکه گفتند کتاب بنویس ،ترکه برای تالیف آن کتاب حدود چهل سال تحقیق و مطالعه کرد و بیش از ده هزار کتاب رو تمام خوند و به حدود صد هزار کتاب، مراجعه مکرر داشت اون برای پیدا کردن منابع و کاوش در کتاب خانه های هند، ترکیه، ایران، عراق و ...، سفرهای متعدد انجام داد و بالاخره یک کتاب یازده جلدی نوشت

اون ترکه کسی نبود جز علامه امینی و آن کتاب نیز همان الغدیر بود

یه روز یه ترکه داشته ذکر میگفته، در وسط ذکر هنوز تمام نشده بود که یک حوری بهشتی با جامی در دست از سمت راست اون میاد و جام شراب بهشتی رو تعارف میکنه،اما چون ذکر هنوز تمام نشده بود ترکه به حوری اعتنا نمیکنه ،حوری از سمت چپ میآد ولی بازهم ترکه اعتنا نمیکنه و حواسش رو جمع ذکر حقتعالی میکنه،تا اینکه حوری از نظر ناپدید میشه و ترکه بالاخره ذکر خدا رو کامل میکنه

این ترکه کسی نبود جز علامه طباطبایی

یه روز یه ترکـــه اولین عمل جراحی قلب و کلیه رو تو دنیا انجام میده، بعد مجله وارلیق منتشر می کنه, جایزه بهترین پزشکم دریافت می کنه .

اون ترکه کسی نیست جز پروفسور جواد هیئت

یه روز یه ترکـــه پایه گذار منطق فازی در دنیا میشه، که پایه و اساس ساخت هوش مصنوعی و سیستم های کنترل پیشرفته, همین منطق فازیه.

اون ترکـــه کسی نیست جز دکتر لطفی زاده بوده

یه روز یه ترکه که لهجه خیلی غلیط ترکی هم داشته سپر حرارتی ماه نشین آپولو ۱۱ رو طراحی میکنه تا نخستین انسانهایی که پا بر ماه گذاشتند در بازگشت به جو زمین خاکستر نشن . البته ماه نشینهای بعدی هم از این سپر استفاده کردند

اون ترکه کسی نبود جز دکتراعتمادی دانشمند برجسته ایرانی در ناسا

یه روز یه ترکه که خیلی لهجه غلیظی داشت ازش پرسیدن:آقا شما که این همه کتاب خوندی این همه سخنرانی کردی چرا لهجه داری پس چرا فارسی رو درست و حسابی صحبت نمی کنی؟!!

ترکه برمیگرده با همون لهجه غلیظ میگه:شما خیال میکنین من که این همه تحصیلات دارم این همه کتاب خوندم این همه برای شما صحبت کردم نمیتونم فارسی رو درس صحبت کنم؟!!!!!

اطرافیان گفتندک پس چرا فارسی رو درست صحبت نمیکنی؟!

ترکه گفت: من میتونم فارسی رو بدون لهجه صحبت کنم ولی دلم میخواد هر وقت کسی حرفامو میشنوه بدونه که من یه ترکم!!

این ترک کسی نبود جز بزرگ استاد و فیلسوف معاصر ایران زمین مرحوم علامه محمد تقی جعفری

یه روز یه ترکه وارد دانشکده علوم شد و با انتخاب رشته فیزیک تحصیلات عالی خود را آغاز کرد. او این دوره را با نگارش «مطالعه در آثار میدان الکتریک و رادیاسیون و گاز ازت روی موجودات زنده» به پایان برد و در پایان رساله طرح جدیدی برای استفاده از گاز ازن در پزشکی ارائه داد. او به عنوان محقق فیزیک و استاد رشته فیزیک شناخته شد.

اون ترکه کسی نبود جز استاد رضا روزبه

یه روز یه ترکه 9 ماه زیر محاصره روس مقاومت کرد یونجه و کاه و برگ خاک خورد ولی خاک نداد آن ترک کسی نبود جز ستارخان سردار ملی که بعدا برای تشکر از این که یه کشور رو نجات داده لقب خر برای ملتش گذاشتن!

لینک به دیدگاه

اول عنوان رو خوندم خواستم بیام یه چیزی بگم :banel_smiley_4:

بعد که متن وخوندم فهمیدم اشتباه کردم حکایت همونه میگن زود قضاوت نکن :w16:

من یه لر هستم و شدید به لر ها تعصب دارم :ws37:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

مطالب همه دوستان واقعا قشنگ و تاثیرگذار بود .

کاش همه ایرانی ها یاد بگیرن که به همدیگه و فرهنگ هم احترام بذارن اگه لر و ترک و کرد و فارس

و بلوچ و گیلکی و .... دست به دست هم ندن و با هم مهربان نباشن کشوری و تمدنی به نام ایران

نخواهد بود...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...