رفتن به مطلب

کتیا یا سالید یا پرو یا cfx یا ورک بنچ....کدام؟؟؟((برای کسی که فقط گمبیت و فلوئنت رو بلده))

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان...چند وقتی هست خیلی درگیرم و ذهنم مشغوله.

من فقط نرم افزار فلوئنت و گمبیت رو بلدم....و الانم بعد از دوسال کار با گمبیت به این نتیجه رسیدم که مش زدن و کشیدن مدل با گمبیت بعضی مواقع واقعا سخته...چون هندسه مورد نظر برای مش زدن پیچیده هست.

شایدم به این خاطر باشه که من گمبیت رو به صورت کامل یاد نگرفتم..خصوصا وقتی لایه مرزی میخوام بزارم نمیدونم چرا مش زدن سخت میشه.....

نمیدونم دوستان چکار کنم خیلی سردر گمم...نیمدونم برم سراغ نرم افزارهای دیگه؟یا بیام همین گمبیت رو کامل یاد بگیرم!؟!..البته پیش دوستانی که دارم من خیلی رو گمبیت خوب کار کردم ولی باز میگم در بعضی هندسه ها به مشکل خوردم.

حالام اگه بخوام برم سراغ یه نرم افزار دیگه نمیدونم سراغ چی برم...سراغ سالید ورک برم؟یا کتیا؟یا پرو؟یاورک بنچ یا ......نمیدونم...

کدوم نرم افزار ارزش یاد گرفتن رو داره؟من سیالاتی هستم...کدوم بدردم بیشتر میخوره...در واقع مشکل اصلیم رو مش زنی هست..البته مدل هم پیچیده بشه با گمبیت سخته.

من الان ترم دو ارشد رو تموم کردم و برای تز ارشدم به کار با یه نرم افزار خوب و راحت برای مدلسازی و مش زنی احتیاج دارم.

میخوام منو راهنمایی کنین که وقتمو الکی هدر ندم و به بهترین شکل ممکن به هدفم برسم...یه استاد دارم که حداقل ده سال با گمبیت و فلوئنت کار کرده یعنی دیگه کارش درسته..

ولی خب تقریبا دو ساعت با شهرم فاصله داره و باید از قبل هم باهاش هماهنگ کنم...به نظرم اگه برام وقت بزاره با همین گمبیت بخش اعظمی از مشکلاتم حل میشه...ولی خب مدلسازی میمونه...چون گمبیت در رسم هندسه های سخت مشکل داره...مثل توربین و...اگه اشتباه میکنم بهم بگین...

خلاصه ممنون میشم راهنماییم کنین...بدجور سر در گم هستم...فقط این که یه نرم افزاری رو معرفی کنین که بدرد من که سیالاتی هستم بخوره. و کارمو برای همیشه راه بندازه...در حال حاضر از نرم افزارها فقط گمبیت و فلوئنت رو بلدم...

با تشکر

لینک به دیدگاه

ضمنا در مورد نرم افزار Altair HyperWorks هم نظر بدین...که چطور نرم افزاری هست.لینک زیر رو ببینین که میگن از گمبیت هم قوی تره...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره...

دوستان میخواستم بدونم که این نرم افزار ansys ،هم توش فلوئنت هست و هم توش cfx؟فقط باید بگم نرم افزار ansys بدین؟یا اسم دیگه ای داره...اشتباهی یه نرم افزار دیگه نخرم!!

میخوام فردا برم بخرم و نصب کنم....دوستان کسی چرا راهنمایی نمیکنه...!

با تشکر

لینک به دیدگاه
سلامی دوباره...

دوستان میخواستم بدونم که این نرم افزار ansys ،هم توش فلوئنت هست و هم توش cfx؟فقط باید بگم نرم افزار ansys بدین؟یا اسم دیگه ای داره...اشتباهی یه نرم افزار دیگه نخرم!!

میخوام فردا برم بخرم و نصب کنم....دوستان کسی چرا راهنمایی نمیکنه...!

با تشکر

اینو خودم فهمیدم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...