رفتن به مطلب

struct

setarehbaran

ارسال های توصیه شده

سلام. من یه struct دارم که مولفه های آن ترکیبی از بردارهای تهی، یک تایی، 2و3و4و5 تایی هستند. من می خوام اولا بردارهایی که یکسان هستند رو دسته بندی کنه و محل هر یک از این بردارها رو که در هر دسته هستند درstruct کلی تشخیص بدهد. سبس این ماتریس های مشابه رو انهایی که بشت سر هم هستند دوباره جداسازی کنه. اکه میشه بهم کمک کنید. الان مثالش هم میذارم.

Untitled.jpgMat(1).c=[1 2 3 4 5], Mat(2).c=[1 2 3 4 5], Mat(3).c=[1 2 5], Mat(4).c=[1 2 5 ], Mat(5).c=[1 2 5], Mat(6).c=[1 2 5], Mat(7).c=[1 2 3 4 5], Mat(8).c=[1 2 3 4 5], Mat(9).c=[1 2 3 4 ], Mat(10).c=[1 2 3 4], Mat(11).c=[1 2 3 4 ], Mat(12).c=[]

Group. a=[1 2 7 8], group.b=[3 4 5 6], group.c=[9 10 11], group.d=[12]

Group.a.a=[1 2], group.a.b=[7 8]

البته سایز struct اولیه من بزرگ هستش حدود هزار تایی

لینک به دیدگاه

سلام

واسه قسمت اول فکر کنم از arrayfunc می تونین استفاده کنین:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

طول هر بردار رو اینجوری پیدا می کنه، بعدش می خواین چیکار کنین؟

لینک به دیدگاه

میخوام بردارهایی که طول مساوی دارند اما حاوی اعداد متفاوت هستند رو هم دوباره دسته بندی کنه.

در نهایت هم موقعیت بردارهای موجود در هر دسته رو در struct کلی تشخیص بدهد.

لینک به دیدگاه
میخوام بردارهایی که طول مساوی دارند اما حاوی اعداد متفاوت هستند رو هم دوباره دسته بندی کنه.

در نهایت هم موقعیت بردارهای موجود در هر دسته رو در struct کلی تشخیص بدهد.

این مثالی که زدین، همه بردارهایی هم اندازه هستن، عدداشونم یکی هست.

یعنی داخل یه struct دیگه قرار بده؟

لینک به دیدگاه

توی مثال من Mat همه بردارها هم اندازه نیستند. بعضی هاشون 3تایی، 4تایی، 5تایی،تهی و .. هستند. آره تو یه struct دیگه قرار بده مهم نیست. مهم اینه که بردارهایی که به لحاظ طول و محتوا یکی هستند در یک دسته قرار بگیرند و در ضمن محل قرارگیری بردارهای هر دسته در struct اولیه مشخص باشه.

لینک به دیدگاه
توی مثال من Mat همه بردارها هم اندازه نیستند. بعضی هاشون 3تایی، 4تایی، 5تایی،تهی و .. هستند. آره تو یه struct دیگه قرار بده مهم نیست. مهم اینه که بردارهایی که به لحاظ طول و محتوا یکی هستند در یک دسته قرار بگیرند و در ضمن محل قرارگیری بردارهای هر دسته در struct اولیه مشخص باشه.

آخه گفته بودین حاوی اعداد متفاوت، واسه همین گفتم. یعنی یه چنین چیزی می خواین، این برای طول 5 و 4 هستش:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

ببخشید من فکر کنم خیلی بد سوال هام رو میپرسم. تو مثال من محتوای بردارهای هم اندازه، یکی هستش. اما من میخوام اگه محتوای بردارهای هم اندازه یکی نباشه انها را هم جداسازی کنه از هم..میشه واسه اون بهم بگید باید چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه
ببخشید من فکر کنم خیلی بد سوال هام رو میپرسم. تو مثال من محتوای بردارهای هم اندازه، یکی هستش. اما من میخوام اگه محتوای بردارهای هم اندازه یکی نباشه انها را هم جداسازی کنه از هم..میشه واسه اون بهم بگید باید چیکار کنم؟

خواهش می کنم.

هم اندازه ها رو که اینجوری می تونین، جدا کنین. اما توی ماتریس نتیجه می خواین ببینین چه سطر هایی تکراری هستن، یا چند تا سطر متفاوت دارین، با دستور unique می تونین اینکار رو انجام بدین.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...