رفتن به مطلب

درایور پاور ال ای دی ها!!!

ارسال های توصیه شده

درود بر همه دوستان

:a030:

کسی هست از پاور ال ای دی ها و درایورهاش استفاده کرده باشه؟میخوایم آنالیزش کنیم همه الکترونیکی ها منتظرتون هستم :ws3:من امروز یکی از این درایورهای 12ولت 3وات خریدم اینم عکسش :

gx7jbsqas4j70jodor.gif

znybw9p9shcn4fqt3dpa.jpg

اینا قیمتش تو نت دیدم زده 2500 ولی بازار که بودم 3000تومن بود البته قیمت رو نمیدونستم یهویی شد خریدم

بیایید بسازیم به تولید انبوه برسونیم سود خوبی داره:ws3: الان بازار پر شده از این ال ای دی پاورها.....همه چی رو دارن از این ای ای دی ها میزنن از هالوژن بگیر تا مهتابی و ......5،6تا خازن و دیود و مقاومت smd چسبوندن بهم میدن 3000آدم زورش میاد والله :ws3:

لینک به دیدگاه
این الان یه آداپتوره یعنی ؟؟؟ :ws52:

جریان خروجیش چقده ؟ :ws38:

آداپتور که نمیگن میگن درایور یعنی راه انداز اما سیستمش مث همون آداپتور میمونه دیود داره خازن صافی و.....بعضی هاشون ترانس هم دارن اینم یه سیم پیچ داره فک کنم ترانسشه:ws3: اینارو بر حسب وات و ولتش دسته بندی میکنند جریانشو کاری ندارند

لینک به دیدگاه
به نظرت میتونی نقشه مدارشو دربیاری اینجا بزاری تحلیل کنیم ؟ :gnugghender:

چند جا نقشه هاشو دیدم بذار ببینم میتونم نقشه اینو پیدا کنم :ws38: .......باورکن همه زدن تو اینکار طرف وقتی خریدم داشت با کسی که تو کارگاه اشون بود میحرفید اونجا تولید میکنند میارن 3000میفروشن مثل بسته شکلات داخلش پر ازاین درایورها بود:ws3:

الان این قطعاتی که داخلشه smd هستند بیشترش،تو یه سایت دیدم اما پک میفروشن یعنی دونه ای نمیدن باید مثلا 20تایی بخری خوبه دیگه 20تا درست کن بده مغازه های اطراف 60تومن نوش جون :ws3: جدی گفتما :whistle:

لینک به دیدگاه

1-اینی که شما عکسشو گذاشتید ورودیش 12ولت است مواظب باشید به برق شهر نزنید که می سوزه

2-اینها تمام وارداتی شما اگر قیمت تمام شده دونه ای 2000تومن برای من تولید کنید اون موقع من بهتون جایزه میدم .البته کم و بیش تو ایران هم تولید میشه اما شرکتها برای محصولات لامپ ال ای دی خودشون تولید می کنند نه برای فروش در بازار دلیلش اینه که این وارداتی ها اکثرا کیفیت خیلی بدی داره بعد چند ماه می سوزه .(البته من خودم یدونه 220ولت 3وات خریدم 3سال داره کار می کنه :ws3:)

3-این درایورها اکثرا برای ال ای دی های یک وات ساخته شده پس جریانش 300میلی است

4-تفاوت درایور با آداپتور اینه که درایور جریانش فیکس میشه آداپتور ولتاژش

5-مدلهای 220ولت درایور اکثرا ترانس دارند سلف دارها مثل عکس شما ولتاژ پایین هستند

لینک به دیدگاه
1-اینی که شما عکسشو گذاشتید ورودیش 12ولت است مواظب باشید به برق شهر نزنید که می سوزه

2-اینها تمام وارداتی شما اگر قیمت تمام شده دونه ای 2000تومن برای من تولید کنید اون موقع من بهتون جایزه میدم .البته کم و بیش تو ایران هم تولید میشه اما شرکتها برای محصولات لامپ ال ای دی خودشون تولید می کنند نه برای فروش در بازار دلیلش اینه که این وارداتی ها اکثرا کیفیت خیلی بدی داره بعد چند ماه می سوزه .(البته من خودم یدونه 220ولت 3وات خریدم 3سال داره کار می کنه :ws3:)

3-این درایورها اکثرا برای ال ای دی های یک وات ساخته شده پس جریانش 300میلی است

4-تفاوت درایور با آداپتور اینه که درایور جریانش فیکس میشه آداپتور ولتاژش

5-مدلهای 220ولت درایور اکثرا ترانس دارند سلف دارها مثل عکس شما ولتاژ پایین هستند

خودمم شک داشتم که این جثه اش و ظاهرش به 220نمیخوره:ws3: ولی من شک دارم ساخت خارج باشه طرف کارگاه داشت داره تولید میکنه :ws3:

این کسی که ازش خریدم اصلا هردفعه یه چیز میگفت ورودی خروجیشم نمیدونست دیتاشیتشم ندارن اینجور قطعات هرچی تو نت سرچ کردم نقشه ای کاتالوگی چیزی ازش پیداکنم پیدا نشد...... اما مشخصه که سمت شاخک دار ورودی هست و سمت خازن خروجی(بخاطر مثبت منفی داشتن خازن)،عزیز گفتی 12ولت هست؟12ولت dc یا ac؟اگر دی سی باشه که میشه chopper ...سمت شاخک داره acبودنش رو نوشته ولی ولتاژ ننوشته .......... پس حالا اگه ورودی 12ولت acباشه مثلا خروجیش چند ولته؟! خوبه به طرف گفتم واسه ماشین میخوام برق باطری ماشین رو بزنم جواب نمیده نه؟فک نکنم بشه چون اسمش دیگه میشه چاپر :ws38:

چون شبیه همین هم نشون داد 3ولت بود اما اون سیم پیچ یا ترانسش بزرگتر بود مثل این

44pplxd55tergg0j6cp2.gif

این الان تو نت هم سرچ کنی هست 220ولت ورودیشه

لینک به دیدگاه

الان همین بحث رو یه جا دیگه با دوستام مطرح کردم یکیشون گفت واسه این ورودیش نوشته ac چون دیود گذاشتند و فرقی نداره ac بدید یا dc :ws38:

پس واسه ماشین هم میشه گذاشت باید تست کنم نتیجه اشو میگم اینجا.....فقط نوع اتصال خروجیش سری میشه یا موازی؟چون ولتاژ خروجیش رو نمیدونم اما طبق گفته دوستمون که گفتند جریانش ثابت و 300میلی هست پس موازی نمیتونه وصل شه چون اونموقع 3تا جریان داریم میشه 900میلی :ws38:

لینک به دیدگاه
خودمم شک داشتم که این جثه اش و ظاهرش به 220نمیخوره:ws3: ولی من شک دارم ساخت خارج باشه طرف کارگاه داشت داره تولید میکنه :ws3:

این کسی که ازش خریدم اصلا هردفعه یه چیز میگفت ورودی خروجیشم نمیدونست دیتاشیتشم ندارن اینجور قطعات هرچی تو نت سرچ کردم نقشه ای کاتالوگی چیزی ازش پیداکنم پیدا نشد...... اما مشخصه که سمت شاخک دار ورودی هست و سمت خازن خروجی(بخاطر مثبت منفی داشتن خازن)،عزیز گفتی 12ولت هست؟12ولت dc یا ac؟اگر دی سی باشه که میشه chopper ...سمت شاخک داره acبودنش رو نوشته ولی ولتاژ ننوشته .......... پس حالا اگه ورودی 12ولت acباشه مثلا خروجیش چند ولته؟! خوبه به طرف گفتم واسه ماشین میخوام برق باطری ماشین رو بزنم جواب نمیده نه؟فک نکنم بشه چون اسمش دیگه میشه چاپر :ws38:

چون شبیه همین هم نشون داد 3ولت بود اما اون سیم پیچ یا ترانسش بزرگتر بود مثل این

44pplxd55tergg0j6cp2.gif

این الان تو نت هم سرچ کنی هست 220ولت ورودیشه

همین طور که عرض کردم اکثرا چینی است (بالای90درصد)

با باتری هم کار می کنه فرقی براش نداره خروجی هم همون 2تا سیم است ولتاژ خروجی مهم نیست جریان فیکس باشه مشکل حله

رنج ولتاژ ورودیش را ازروی دیتاشیت آی سی به دست بیارید

ولتاژه خروجی هم بین 3*3و 3*3.6است

اون عکسی که گذاشتید 220ولته

الان همین بحث رو یه جا دیگه با دوستام مطرح کردم یکیشون گفت واسه این ورودیش نوشته ac چون دیود گذاشتند و فرقی نداره ac بدید یا dc :ws38:

پس واسه ماشین هم میشه گذاشت باید تست کنم نتیجه اشو میگم اینجا.....فقط نوع اتصال خروجیش سری میشه یا موازی؟چون ولتاژ خروجیش رو نمیدونم اما طبق گفته دوستمون که گفتند جریانش ثابت و 300میلی هست پس موازی نمیتونه وصل شه چون اونموقع 3تا جریان داریم میشه 900میلی :ws38:

درایورها باید ال ای دی به صورت سری بهشون وصل بشه موازی وصل کردن ال ای دی(به طور کلی برای تمام ال ای دی ها) بدون مقاومت کاملا اشتباه است

کلا شما درایور که می خواهید بخرید این فاکتورها مهمه

این درایور برای ال ای دی چند واتی ساخته شده؟؟؟؟(نشون میده جریان خروجی چقدره البته موارد خاص هم داریم اما عموما برای یک وات یا 3وات ساخته شده که جریان 300میلی و 700میلی برای 3وات

ورودی ولتاژ درایور چقدره؟؟؟اکثرا دو نوع داریم 12-24ولت یا 90تا 230ولت (یا 220ولت)

چند عدد ال ای دی را به صورت سری ساپورت می کنه مثلا می نویسند 10*1wیعنی حداکثر 10تا ال ای دی یک وات را به صورت سری ساپورت می کنه

لینک به دیدگاه
همین طور که عرض کردم اکثرا چینی است (بالای90درصد)

با باتری هم کار می کنه فرقی براش نداره خروجی هم همون 2تا سیم است ولتاژ خروجی مهم نیست جریان فیکس باشه مشکل حله

رنج ولتاژ ورودیش را ازروی دیتاشیت آی سی به دست بیارید

ولتاژه خروجی هم بین 3*3و 3*3.6است

اون عکسی که گذاشتید 220ولته

درایورها باید ال ای دی به صورت سری بهشون وصل بشه موازی وصل کردن ال ای دی(به طور کلی برای تمام ال ای دی ها) بدون مقاومت کاملا اشتباه است

کلا شما درایور که می خواهید بخرید این فاکتورها مهمه

این درایور برای ال ای دی چند واتی ساخته شده؟؟؟؟(نشون میده جریان خروجی چقدره البته موارد خاص هم داریم اما عموما برای یک وات یا 3وات ساخته شده که جریان 300میلی و 700میلی برای 3وات

ورودی ولتاژ درایور چقدره؟؟؟اکثرا دو نوع داریم 12-24ولت یا 90تا 230ولت (یا 220ولت)

چند عدد ال ای دی را به صورت سری ساپورت می کنه مثلا می نویسند 10*1wیعنی حداکثر 10تا ال ای دی یک وات را به صورت سری ساپورت می کنه

الان یه جا نقض پیش اومد گفتی : درایورها باید ال ای دی به صورت سری بهشون وصل بشه

خب وقتی خروجی 3.3 یا 3.6 باشه که نمیتونیم سری وصل کنم چون هر پاور ولتاژ نامی اش بین 3.2 تا 3.6 ! پس ولتاژ خروجی باید بیشتر باشه......از طرفی هم شما گفتی جریان خروجی ثابت 300میلی هست اگه 3تاهم موازی وصل کنیم جریان زیاد میشه

لینک به دیدگاه
الان یه جا نقض پیش اومد گفتی : درایورها باید ال ای دی به صورت سری بهشون وصل بشه

خب وقتی خروجی 3.3 یا 3.6 باشه که نمیتونیم سری وصل کنم چون هر پاور ولتاژ نامی اش بین 3.2 تا 3.6 ! پس ولتاژ خروجی باید بیشتر باشه......از طرفی هم شما گفتی جریان خروجی ثابت 300میلی هست اگه 3تاهم موازی وصل کنیم جریان زیاد میشه

نه دیگه جایی تناقض نیست شما متن من را درست نخوندید 3ضرب در 3ولت یا 3ضرب در 3.6 ولت

لینک به دیدگاه

واسه اطمینان بیشتر من دنبالش بودم الان این لینک رو حتما ببین مشخصاتش رو زده مشخصات انواع درایورهارو داره ولتاژ و جریانشون :a030:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

راستی دوستان این هم از یه جا خوندم...... درایور ها طوری هستند که بسته به تعداد ال ای دی که تو خروجی میذاری ولتاژشون تغییر میکنه مثلا یکی بذاری حدود 3.2 ولتاژ میافته روش دوتا بذاری میشه 6.4 ولت به همین ترتیب میره بالا ولی برای 3وات چون 3تا بیشتر نمیشه بست پس نهایتش 9.6 یا تقریبا 10ولت میشه که داخل لینکی که دادم هم نوشته بود رنج ولتاژی بین 3تا10 ولت هستش حالا برای درایورهای دیگه هم که 1به10 هستند یا انواع دیگه همینطوره مهم همون جریانش هست که تغییرات ولتاژ طوریه که این جریان 300میلی آمپر رو ثابت نگه داره پس به ناچار ولتاژ رو افزایش میده :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...