رفتن به مطلب

آزمون نظام مهندسی

ارسال های توصیه شده

سلام.کسی در مورد آزمون نظام مهندسی خبر داره؟ برای ثبت نام قبلش باید تو سازمان اون عضو بشیم؟چه مدت قبلش؟

کلا اطلاعات میخوام. اگر سایتی معرفی کنید یاهمینجا

و منابعش؟سوالاش سخته؟

لینک به دیدگاه
سلام.کسی در مورد آزمون نظام مهندسی خبر داره؟ برای ثبت نام قبلش باید تو سازمان اون عضو بشیم؟چه مدت قبلش؟

کلا اطلاعات میخوام. اگر سایتی معرفی کنید یاهمینجا

و منابعش؟سوالاش سخته؟

برای ثبت نام در آزمون نظام مهندسی می بایست 3 سال از فارغ التحصیلی شما گذشته باشه. ثبت نام در سازمان مربوط به هراستان انجام میشه. مثلا برای ثبت نام نظام مهندسی استان تهران باید به آدرس

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
برید و درصورتیکه شرایطش تو
اومده . هر استانی شرایط خودش رو داره که البته خیلی شبیه هم هست. بعد از عضویت اینترنتی می بایست به دفتر ساختمان استان مراجعه کنید و تمامی مدارک درخواستی را حضوری تحویل دهید. بعد از بررسی و تائید مدارک شما مبالغ درخواستی را به حساب سازمان واریز و کد عضویت خود را دریافت میکنید. زمان آزمونهای نظام مهندسی متغیر هست و بعد از عضویت زمانهای آزمون براتون اس ام اس میشه که معمولا نیمه دوم سال هست.

تو این لینک میتونید سوالات ادوار مختلف ازمون نظام مهندسی برق را دانلود کنید

لینک به دیدگاه
برای ثبت نام در آزمون نظام مهندسی می بایست 3 سال از فارغ التحصیلی شما گذشته باشه. ثبت نام در سازمان مربوط به هراستان انجام میشه. مثلا برای ثبت نام نظام مهندسی استان تهران باید به آدرس
برید و درصورتیکه شرایطش تو
اومده . هر استانی شرایط خودش رو داره که البته خیلی شبیه هم هست. بعد از عضویت اینترنتی می بایست به دفتر ساختمان استان مراجعه کنید و تمامی مدارک درخواستی را حضوری تحویل دهید. بعد از بررسی و تائید مدارک شما مبالغ درخواستی را به حساب سازمان واریز و کد عضویت خود را دریافت میکنید. زمان آزمونهای نظام مهندسی متغیر هست و بعد از عضویت زمانهای آزمون براتون اس ام اس میشه که معمولا نیمه دوم سال هست.

تو این لینک میتونید سوالات ادوار مختلف ازمون نظام مهندسی برق را دانلود کنید

1)این عضویت هر سال باید تمدید بشه؟؟و هر سال مبلغی به حسابشون واریز کنیم؟

2)کسی میتونه چند روز قبل از شرکت در آزمون تو اون سازمان عضو بشه؟؟یا باید مدتی از عضویت بگذره که طرف بتونه در آزمون شرکت کنه؟

3)امتیازات عضویت در این سازمان ،بجز پولی که از آدم میگیره،چیه اصلا؟

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
1)این عضویت هر سال باید تمدید بشه؟؟و هر سال مبلغی به حسابشون واریز کنیم؟

2)کسی میتونه چند روز قبل از شرکت در آزمون تو اون سازمان عضو بشه؟؟یا باید مدتی از عضویت بگذره که طرف بتونه در آزمون شرکت کنه؟

3)امتیازات عضویت در این سازمان ،بجز پولی که از آدم میگیره،چیه اصلا؟

:banel_smiley_4:

1- عضویت سه ساله هستش و هرسال یه حق عضویت باید پرداخت بشه.

2- نه مشکلی نداره.

3- عضویت خالی بدرد نمیخوره. معمولاً کسایی عضو میشن که میخوان پروانه اشتغالم بگیرن.

لینک به دیدگاه
خب وقتی پروانه اشتغال گرفتیم دیگه عضویت در اونجا چه فایده ای داره؟

ضمنا فقط تو آزمون نظام مهندسی پذیرفته بشیم بهمون پروانه میدند؟

عضو نباشی اصلاً آزمون نمی تونی شرکت کنی و پروانت هم اعتبار نداره.

آره بعد از قبولی تو آزمون می تونید برید با دادن مدارکی که میخوان پروانه رو بگیرین.

لینک به دیدگاه
1- عضویت سه ساله هستش و هرسال یه حق عضویت باید پرداخت بشه.

1/ببخشید بعد سه سال از عضویت یعنی عضویت لغو میشه و دوباره عضو شد؟و

2/حق عضویتی که هر سال میگیرند تقریبا چقدر هست؟

3/سوالات آزمون طوری هست که باخوندن کتب آدم قبول بشه؟یا خیلی سخته؟چون شنیدم خیلی سخت و مفهومیه .در حالیکه من که کتاباشو میدیدم همش حفظی بنظر میرسید:ch2ufgmz56uf5avkr6t

لینک به دیدگاه
1/ببخشید بعد سه سال از عضویت یعنی عضویت لغو میشه و دوباره عضو شد؟و

2/حق عضویتی که هر سال میگیرند تقریبا چقدر هست؟

3/سوالات آزمون طوری هست که باخوندن کتب آدم قبول بشه؟یا خیلی سخته؟چون شنیدم خیلی سخت و مفهومیه .در حالیکه من که کتاباشو میدیدم همش حفظی بنظر میرسید:ch2ufgmz56uf5avkr6t

دوباره عضو شدن نیست. در اصل تمدید عضویت هستش.

حضور ذهن ندارم الان چقدره :ws52: فکر کنم استان با استان هم فرق داشته باشه مقدار حق عضویت

در مورد سوالات برق اطلاعی ندارم.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

ممنون از توضیحتون.1)تو شرایط نظام مهندسی گفته باید با مدرک کارشناسی باید 3سال سابقه کار داشته باشی و بعد قبولی در آزمون هم مدرک کار رو ارایه بدی:banel_smiley_4:اما من حدکثر یک سال کار کردم.و از کسایی که الان مهندس ناظرن شنیدم که نیازی به سابقه کاری نیست!!

بلاخره کدومش درسته؟اگر بدون سابقه عضو بشم و بعد آزمون قبول شم منو رد میکنند؟

2)بعد که تو آزمون قبول بشی میری سازمان نظام مهندسی شهر.یعنی استخدام میشیم؟بصورت دایم؟یا اگر کاری بود ما رو میفرستن؟:whistle:

3)ظرفیت قبولی های هر شهر یا استان مشخصه؟و ما میتونیم بدونیم چند نفر هست؟

لینک به دیدگاه
ممنون از توضیحتون.1)تو شرایط نظام مهندسی گفته باید با مدرک کارشناسی باید 3سال سابقه کار داشته باشی و بعد قبولی در آزمون هم مدرک کار رو ارایه بدی:banel_smiley_4:اما من حدکثر یک سال کار کردم.و از کسایی که الان مهندس ناظرن شنیدم که نیازی به سابقه کاری نیست!!

بلاخره کدومش درسته؟اگر بدون سابقه عضو بشم و بعد آزمون قبول شم منو رد میکنند؟

2)بعد که تو آزمون قبول بشی میری سازمان نظام مهندسی شهر.یعنی استخدام میشیم؟بصورت دایم؟یا اگر کاری بود ما رو میفرستن؟:whistle:

3)ظرفیت قبولی های هر شهر یا استان مشخصه؟و ما میتونیم بدونیم چند نفر هست؟

1- یه فرمی هست که باید سابقه سه سال فعالیت رو توش پر کنی. نیاز نیست سابقه رسمی یا بیمه ای باشه. فقط باید دو نفر پایه یک برگتو به عنوان تأیید امضا کنن. میشه اصلاً هیچ سابقه غیررسمی هم نداشت و الکی نوشت ولی اون دو نفر برگتو امضا کنن. خود من برگم 4،5 ماه کم داشت. کارمند نظام مهندسی که داشت مدارکمو جمع میکرد میگفت یه چیزی تهش بنویس بره بشه سه سال کامل :ws3: :w58:

2- استخدامی و اینا که نیست. اسمت به عنوان یه مهندس ناظر پایه سه ثبت میشه. پایه سه هم تا یه سقفی میتونه تو سال کار بگیره (البته اغلب به اون سقف نمیرسن مگه اینکه آشنا داشته باشن) الان اینجوری شده که خودشون بهتون کارا رو ارجاع میدن.

3- ظرفیت نداره. هرتعداد 50 درصد یا بالای 50 درصد بزنن قبولن. چه 10 نفر باشن چه 10 هزار نفر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...