رفتن به مطلب

روش استعلام طرح تفضیلی جدید شهر تهران و فهمیدن پهنه بندی و مشخصات زمین

ارسال های توصیه شده

با سلام به همه دوستان عزیز

تو ماه گذشته برای پیدا کردن کاربری و پهنه بندی زمینی که برای پایان نامه ام بهش احتیج داشتم کلی پرس جو کردم و با توجه به اینکه پیدا کردن این اطلاعات به طور مستقیم و از طریق شهرداری خیلی اسون نیست، یه روش استعلام راحت تر با استفاده از پلاک های همسایه زمین پیدا کردم....

البته حتما خیلی از دوستان به این روش اشنایی دارن، اما من فقط ضمن اگاهی پیدا کردن سایر دوستان دانشجویی که مثل خودم هستن مراحل انجام این کار رو توضیخ میدم...

امیدوارم که برای شما مفید باشه...

با سپاس:w16::w16::w16:

لینک به دیدگاه

به محل زمین خودتون مراجه کنید و چند تا از پلاک های همسایه اطراف زمین رو برداشت کنید.بعدش وارد سايت شهردارى شده و سمت راست سايت، به قسمت" استعلام طرح تفضيلي جديد" وارد بشید.تو قسمت استعلام...گزينه اول كه، استعلام از طريق كد ملك و شماره بلوك هست رو انتخاب كنيد...حالا با توجه به پلاك هاى همسايه كه برداشت كرديد، بايد اين قسمت رو پر كنيد...زير هر شمال پلاك....اول يه عدد ٥ رقمى هست كه اون شماره بلوكه ملكه و عدد ٣رقمى دوم، شماره ملك هستش...وقتى اونا رو وارد ميكنيد، طرح تقضيلى همون ملك رو به شما ميده كه البته مربوط به زمين شما نيست....!اما تو نقشه اى كه بهتون ارائه ميده....شماره بلوك و ملك همسايه هاى مجاورش هست كه البته، زمين شما، جزو همون همسايه هاى مجاور ميشه....حالا اين بار، كد ملك و شماره بلوك زمين خودتون رو از داخل نقشه برميداريد و اونو تو قسمت استعلام وارد ميكنيد....با اين كار همه اطلاعات زمين، از جمله پهنه زمين، كاربرى و تراكم رو در اختيار شما قرار ميده...در نهیت با دانلود دفترچه طرح تفضیلی، قوانین و تبصره هایی که شامل پهنه بندی زمین میشه رو مطالعه کنید و همه اطلاعات رو بدست بیارید و با خیال راحت هم طراحی کنید...امیدوارم مفید بوده باشهموفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...