رفتن به مطلب

راهنمایی کنید

ارسال های توصیه شده

اگر کسی یه ماشین فروخته باشه قولنامه ای

خریدار بعد از 6 ماه اقدام به تعویض پلاک نکرده و هیچ اطلاعی از او در دست نیست

فروشنده باید چه کاری انجام بده

کسانی که میدونن لطفا راهنمایی کنند

لینک به دیدگاه
اگر کسی یه ماشین فروخته باشه قولنامه ای

خریدار بعد از 6 ماه اقدام به تعویض پلاک نکرده و هیچ اطلاعی از او در دست نیست

فروشنده باید چه کاری انجام بده

کسانی که میدونن لطفا راهنمایی کنند

فروشنده با فرض این که تمام یا قسمتی از پول خودرو را گرفته برای اینکه"مشکلی از بابت تردد خودرو با پلاکی که بنام وی هنوز برروی خودرو نصب است لازم است به نز دیکترین دادگاه محل اقامت معامله دادخواست الزام به انجام تعهدات به طرفیت خریدار بدهد.

لینک به دیدگاه

این کار رو انجام دادم یعنی رفتم دادگاه گفتن باید احضار نامه بنویسی که نوشتم و از طریق دادگاه ارسال شد که بعد از 4 ماه برگشت و مشخص شد که الصاق شده

متاسفانه هم دادگاه و هم شورا حل اختلاف رفتم و هیچگونه راهنمایی نمیکنن

شورا حل اختلاف میگه شما نمیتونی خریدار رو الزام به تعویض پلاک و سند کنی و دادگاه هم که اصلا جواب درستی نمیده یکی تو دادگاه میگفت میتونی درخواست توقیف خودرو رو بدی ولی باید حدود 300 هزار تومان به حساب دادگاه بریزی؟

لینک به دیدگاه
این کار رو انجام دادم یعنی رفتم دادگاه گفتن باید احضار نامه بنویسی که نوشتم و از طریق دادگاه ارسال شد که بعد از 4 ماه برگشت و مشخص شد که الصاق شده

متاسفانه هم دادگاه و هم شورا حل اختلاف رفتم و هیچگونه راهنمایی نمیکنن

شورا حل اختلاف میگه شما نمیتونی خریدار رو الزام به تعویض پلاک و سند کنی و دادگاه هم که اصلا جواب درستی نمیده یکی تو دادگاه میگفت میتونی درخواست توقیف خودرو رو بدی ولی باید حدود 300 هزار تومان به حساب دادگاه بریزی؟

نوشتن اظهارنامه اتلاف وقته/برای همین تاکید کردم دادخواست

چرا میشود الزام خریدار را به انجام تعهداتش خواست"با توجه به مفاد قولنامه"این الزام را در دادخواست بیاورد البته به یک شرط:

وان اینکه قولنامه وی یا قراردادتیپ و یا اصطلاحا قولنامه بنگاهی باشد و یا اگر خودشان نوشته اند مفاد ان کامل باشد.

لینک به دیدگاه

قرارداد تیپه یعنی از روی یک قولنامه بنگاهی نوشته شده که هر دو امضا کردیم البته توی بنگاه نبوده

یعنی الان که رفتم دادگاه بگم میخوام دادخواست بدم؟

اینم بگم که من بعد از دو ماه که نیومد رفتم و کارت سوخت ماشین رو سوزاندم

لینک به دیدگاه
قرارداد تیپه یعنی از روی یک قولنامه بنگاهی نوشته شده که هر دو امضا کردیم البته توی بنگاه نبوده

یعنی الان که رفتم دادگاه بگم میخوام دادخواست بدم؟

اینم بگم که من بعد از دو ماه که نیومد رفتم و کارت سوخت ماشین رو سوزاندم

چندتا امضا داره؟؟

لینک به دیدگاه
یه شاهد که اونم داییم بود

یه شاهد یه خرده مشکل داره....

با اینحال چون خریدار ظاهرا پول ماشینو داده

ولابد سند هم هنوز زده نشده؟

و الان هم ماشین در اختیارشه"

دادخواستی با عنوان الزام رو میتونید بدادگاه بدید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام. شما بایستی با مراجعه به دادسرا که اون هم به شورا حل اختلاف ارجاع میده درخواست فک پلاک خودتون رو بکنید البته اکثر شوراها و دادسراها به ای مساله آشنا نیستند بایستی یک استعلام از مرکز تعویض پلاک بگیرید که ثابت بشه پلاک بنام شماست بعد در خصوص دستور توقیف خودرو و ثبت در سیستم تعویض پلاک اقدام کنید. از این به بعدش خریدار باید دنبالت بگرده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...