رفتن به مطلب

مشکل در زبان برنامه نوسی فرترن

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

من یه کدی در مورد خواندن داده ها از یک فایل رو نوشتم که دچار مشکل و سرددرگمی شدم...اصلا من برای نوشتن این کد باید از قبل یه فایل داده رو مشخص کنم؟مثلا یه سری ارقامو داخل یه فایل txt وارد کنم و سپس کد را اجرا کنم؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ...با فرترن 95 نوشتم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه کد نوشتم میخواستم که یه ماتریس 3*4 رو بخونم.....یعنی از یه فایل داده،آرایه دوبعدی(ماتریس) دوبعدی رو بخونم....ولی نمیدونم چرا وقتی ارایه رو میخونه درست خونده نمیشه و وقتی میخوام یه عضوی از آرایه رو رایت بگیرم اشتباه خروجی میده...ممنون میشم که راهنمایی کنین

با تشکر

اینم لینک دانلود فایل فرترن و فایل داده ها...فایل داده ها رو به هر طریقی ستونی و ماتریسی در آورد ولی بازم درست نشد.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

با سلام خدمت دوستان.میخواستم کمک کنید که به چه صورت میشود که شرط دمایی متغیر را به یک دیوار عمودی در فرترن تعریف کنم.برنامه آن به چه صورت میباشد؟هندسه یک کویتی دو بعدی می باشد که دمای دیواره های جانبی از پایین به بالا تغییر میکند.) y )t ) =tb(1+y/l) مشکل متغییر y میباشد

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت دوستان.میخواستم کمک کنید که به چه صورت میشود که شرط دمایی متغیر را به یک دیوار عمودی در فرترن تعریف کنم.برنامه آن به چه صورت میباشد؟هندسه یک کویتی دو بعدی می باشد که دمای دیواره های جانبی از پایین به بالا تغییر میکند.) y )t ) =tb(1+y/l) مشکل متغییر y میباشد

منظورتون شرط مرزی هست؟

شرط مرزی که ریاضی تعریف بشه کد کردن کاری نداره

y رو از پایین ترین مرز کویتی متغیر بگیرید تا بالا (هندسه متسطیل هست)

تعداد نود ها رو تعریف کنید متغیر بگیرید y رو

و بسته به الگوریتمی که برای حل انتخاب میکنی(سیمپل و یا ...)حل رو کدنویسی کنید

نمیدونم درست متوجه شدم یا نه:ws52:

لینک به دیدگاه

ممنون حمید جان.tb=دمای ضلع پایینه////l=ارتفاع کویتیهیعنی ضلع های کناری که من میخوام دمای متغییر داشته باشه///مشکلم اینه که نمیدونم که yکه از پایین تا بالا متغییره چطور تعریفش کنم.اگه ممکنه کدش رو برام بنویسی

لینک به دیدگاه
ممنون حمید جان.tb=دمای ضلع پایینه////l=ارتفاع کویتیهیعنی ضلع های کناری که من میخوام دمای متغییر داشته باشه///مشکلم اینه که نمیدونم که yکه از پایین تا بالا متغییره چطور تعریفش کنم.اگه ممکنه کدش رو برام بنویسی

روی مرزهای اطراف دما ثابته یا کانوکشن و یا کانداکشن دارید؟

چون شما کد و هندسه رو تعریف کردید بسته به نوع مسئله ای که

قراره حل کنید کدنویسی فرق داره

وضمنا کدوم الگوریتم رو برای حل معادلات کوپله استفاده کردید؟(کنجکاوشدم بدونم)

برای چه رینولدزی دارید حل میکنید؟سرعت روی کدوم مرزیا مرزها صفره؟

اینا همه رو کدنویس در نظر میگیره و حل میکنه من از مسئله شما هیچ اطلاعاتی ندارم

کمک کردن سخته

سیستم اینطوریه که باید یک مسئله سی اف دی همه چیش واضح بیان بشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...