رفتن به مطلب

درخواست کمک در مورد پروژه ی انسیس

just work

ارسال های توصیه شده

با سلام بحضور دوستان ارجمند .

این حقیر در راستای درس fem ( تحلیل المان محدود ) در رابطه با پروژه ی این درس دچار مشکلاتی شده ام که بهتر دیدم با شما دوستان گرامی در میان بگذارم .

سوال از دوخش تشکیل میگردد :

تحلیل یک کامپوزیت زمینه فلزی با الیاف پیوسته در جهات 0 و 45 و 90 درجه .

البته این قسمت از سوال را بکمک المان بندی solid46 حل نموده ام .

اما بخش دوم که دچار مشکل شده ام :

تحلیل این کامپوزیت تحت شرایط اعمال فرکانس اجباری .

این حقیر دقیقا نمیدانم از چه نوع المان بندی بایست استفاده کنم و همچنین چگونه متغیرها را بایست معرفی کنم .

تذکر :

در قسمت اول بارگذاری از نوع یک تیر یک سر درگیر که در قسمت درگیر تمام درجات ازادی بسته شده اند و در سر ازاد یک ممان و همچنین تغییرات دمایی اعمال میگردد .

در قسمت دوم مسئله بارگذاری خارجی غیر از فرکانس اجباری وجود ندارد .

لینک به دیدگاه

با سلام /

من اگر خودم بخوام یک مدل کامپوزیتی مدل کنم یک المان در نظر میگیرم اما خصوصیات متفاوت مواد را به اون نسبت میدم .در این زمینه با دوستم روی پروژه پایانیش کار کردیم و البته من نیمه های کار دوستمو تنها گذاشتم اما در حال حاضر اون پروژه انجام شده .

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=2375

در رابطه با کاری که می کنی .تا اونجایی که من کار کردم بیشتر المانها تحلیل ارتعاشی را قبول می کنند .اما اینکه کدوم بهتره برای این کار باید تحقیق کرد تا بهترین جواب را بگیریم .

لینک به دیدگاه
با سلام /

من اگر خودم بخوام یک مدل کامپوزیتی مدل کنم یک المان در نظر میگیرم اما خصوصیات متفاوت مواد را به اون نسبت میدم .در این زمینه با دوستم روی پروژه پایانیش کار کردیم و البته من نیمه های کار دوستمو تنها گذاشتم اما در حال حاضر اون پروژه انجام شده .

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=2375

در رابطه با کاری که می کنی .تا اونجایی که من کار کردم بیشتر المانها تحلیل ارتعاشی را قبول می کنند .اما اینکه کدوم بهتره برای این کار باید تحقیق کرد تا بهترین جواب را بگیریم .

با عرض سلام و تشکر از مدیریت محترم اسبق تالار مهندسی مکانیک .

البته این حقیر قبلا به تاپیک ارجاعی شما نگرشی داشته ام .

امروز با کمک هلپ انسیس اندک پیشرفتی در این زمینه داشتم .

اکنون چند سوال :

1 - در تحلیل انالیز مودال ایا میبایست نیروهای متمرکز مانند ممان خمشی را که در تحلیل کامپوزیت سوال اول بکار برده شده میز اعمال کنم یا نه ؟

منظور اینست که برای اعمال ارتعاش نیاز به اعمال نیروهای خارجی هست ؟

2 - ایا تنشهای حرارتی تاثیری بر انالیز مودال دارند ؟

لینک به دیدگاه

در مورد انالیزهای مودال توجه داشته باش که کار بسیار پیچیده خواهد شد .کلا از انالیز مودال برای تعیین مقدار فرکانس استفاده میشه که طبق کتابهای موجود بستگی به شکل مدل و جنس و تکیه گاهها داره .از طرفی اگر نیروهایی وارد کردیم باید این نیرو ها رو به صورت تنش پیش فرض اعمال کنیم برای این کار باید گزینه prestress را فعال کنی البته در صورتی که پیش تنش داشته باشی .البته شما ارتعاش هارمونیک اجباری مد نظرتون هست که با انالیز مودال فرق داره و باید بعد از انجام انالیز مودال بری سراغش .و باید بگم انالیز هارمونیک غیر خطی و عوامل غیر خطی بر روی ان تاثیر نداره /

در مورد سوال اول من فکر میکنم مقدار بارگزاری ها و نوع انها بر روی انالیز شما تاثیر می ذاره و باید اعمالشون کنی .البته باز در این زمینه تحقیق میکنم.

لینک به دیدگاه

با سپاس از پاسخهای شفاف مدیریت محترم اسبق تالار مکانیک .

البته امروز که با استاد درس المان محدودم در مورد صورت سوال صحبت کردم . گفتند که بحث نیروها و تنشهای حرارتی را فقط در سوال اول اعمال کنم و انالیز ارتعاش اجباری را در یک مسئله ی جداگانه تحلیل کنم .

پس بحث میدانهای کوپله منتفی گشته است .

سوال :

در بحث انالیز مودال که پیش مقدمه ی انالیز ارتعاش اجباریست . از چه نوع تحلیلی استفاده کنم ؟

subspace یا block lanczos ?

نمیخام از reduce استفاده کنم .

لینک به دیدگاه

ببین در مورد انالیز کوپله باید خودت ببینی از نظر مکانیکی حرارت تاثیری رو مدلت داره یا نه .به نظر من اگر روی ارتعاش مدلت تاثیر گذار بود باید اعمالش کنی .

اما در مورد روشهای مودال بستگی به المانی داره که انتخاب میکنی و همچنین مدلی که می سازی که ایا بزرگ باشه یا کوچیک / قرینه باشه یا نباشه /

مثلا اگر از چند المان استفاده می کنی block lanczos بهتر هستش مخصوصا اگر مدلت درستو حسابی مش بندی نشده باشه /

subspace هابرای مدلهای حجیم تر مورد استفاده قرار می گیره .و این نوع برای مدلهای با مش بندی منظم تر استفاده میشه /

همگرایی block lanczos سریعتر از subspace

هستش /

لینک به دیدگاه
ببین در مورد انالیز کوپله باید خودت ببینی از نظر مکانیکی حرارت تاثیری رو مدلت داره یا نه .به نظر من اگر روی ارتعاش مدلت تاثیر گذار بود باید اعمالش کنی .

اما در مورد روشهای مودال بستگی به المانی داره که انتخاب میکنی و همچنین مدلی که می سازی که ایا بزرگ باشه یا کوچیک / قرینه باشه یا نباشه /

مثلا اگر از چند المان استفاده می کنی block lanczos بهتر هستش مخصوصا اگر مدلت درستو حسابی مش بندی نشده باشه /

subspace هابرای مدلهای حجیم تر مورد استفاده قرار می گیره .و این نوع برای مدلهای با مش بندی منظم تر استفاده میشه /

همگرایی block lanczos سریعتر از subspace

هستش /

با سلام و تشکر از کمکهای بی دریغ شما .

تحلیل را با block lanczos انجام دادم و به نتایج خوبی رسیدم .

همه ی این پیشرفتها را که در مدت زمان کوتاهی حاصل شده مدیون شما هستم .

راستی در تحلیل بروش reduce با فکتور mdof برخورد کردم .

میشه در مورد این فکتور توضیح دهید و اینکه معیارهای تعیین ان چیست ؟

لینک به دیدگاه

اتفاقا می خواستم بگم که روش reduce را اگر انتخاب کنی باید برای مدلت درجه ازادی تعیین کنی و این کمی کارتو سخت میکرد .

mdof همون درجات ازادی هستند که اگر دقیق مشخص نکنی انالیزت با مشکل مواجه میشه .سعی میکنم در این زمینه در اینده بیشتر توضیح بدم .چون خیلی مهمه .

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سوال :

یک شفت داریم که از جنس کامپوزیته .

کامپوزیت زمینه فلزی .

الیاف این کامپوزیت از نوع رشته های کوتاه یا ویسکر و غیر پیوسته هست .

اما این الیاف در تمام شفت بطور یکسان پخش نستند .

بلکه در لایه ی خارجی و سطح شفت حداکثر پراکندگی رو دارند .

این شفت بطور دوار در سرعتهای متفاوت در گردشه .

خوب پس فهمیدید که این الیاف زاویه ی خاصی ندارند و امکان وجود هر زاویه ای وجود داره .

حالا این شفت رو میخوایم در انسیس و انسیس ورک بنچ مدل کنیم .

این گوی و این میدان ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...