رفتن به مطلب

****چهارشنبه سوري****

ستاره193

ارسال های توصیه شده

بچه ها چهارشنبه سوري نزديكه ............

بيايد انجمنو به آتيش بكشيم..............

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

هركسي هرطور ميتونه تو اين جشن مجازي شركت كنه:gnugghender:

حملههههههههههههههههههههههههههههههه

fu4536.jpg

fu4540.jpg

هركي هر چي راجع به جشن چهارشنبه سوري ميدونه اينجا بزاره تا بقيه هم استفاده كن. ميتونه رسم و رسومات سنتي شهرتون باشه يا غذاهاي محلي خاصي كه تواين روز تهيه ميكنن و.........

..

• Like 18
لینک به دیدگاه

خوب اول از همه خودم ميگم

من شمالي هستم و در اين روز مردم روستاهاي شمال(وبعضي از شهرها) آش هاي مختلف محلي درست ميكنن- تو حياط خونشون آتيش درست ميكنن و از روش ميپرن

لینک به دیدگاه

ماتهرونی هستیم. رسممون اینه فقط اتیش به پا میکنیم و میرقصیم... شبیه یه کوچولو عروسی.. با این تفاوت عروس و داماد نداریم فقط اهنگ و اش رشته و اجیل شب عیدو... این چیزا....

هوراااااااااااااااا چهارشنبه سوری...

لینک به دیدگاه

رسماي مرسوم تو اروميه:

براي شام كوفته درست ميكنيم(فرق نداره كوفته گوشت قرمز باشه يا مرغ)،ي آجيل مخلوطي هست ك ما بهش ميكنيم " چهارشنبه يميشيه" و توش انجير-گردو-بادوم-پسته-كشمش-ومابقي آجيلا داخلش هست....برا اين شب تهيه ميكنيم.

مراسم اتيش روشن كردن هم ك برا همه استان و شهرها هستش.

آخراي شب تو بعضي محله ها دختر پسراي جوون ميرن قاشق زني(صورت خودشون رو ميپوشونن ك شناخته نشن ،در خونه مردم رو ميزنن و ي كيسه يا چيزي ميندازين داخل خونه و صابخونه بايد داخل اون رو با آجيل و خوردني و عيدي پر كنه و ببره بده دم در)خيلي باحاله..:hapydancsmil: ولي متاسفانه الان خيلي كمرنگ تر شده و فقط تو بعضي محله هستش.:sigh:

فرداي چهارشنبه سوري صبح زود باز جوونا ميرن بند(تفرجگاه بند) و معمولا براي پختن پلو ناهار از اونجا اب ميارن(اين رسم از قديم ك آب لوله كشي نبوده اينجا مرسوم شده)

لینک به دیدگاه

بچه ها شبکه سوم رو میبینید درمورد چهار شنبه سوری. به خدا من درحد مرگ و ناراحتی پیش رفتم...اشک ادمو درمیارن. به خدا. نکنید. کارای خطرناک نکنیدددددددددددددددددددد

پدرو مادرا چه گناهی کردن...

امسال خداروشکر اتفاقی تاالان گزارش نشده... ایشالله هم که نمیشه..:sad0:

لینک به دیدگاه

شعر جالب جهار شنبه سوریتق تق تق فش فشه، فاصلمون کم بشه / هیزم و نفت و آتیش، دوست دارم خداییشسیب زمینی به سیخه، عکس گلت به میخه / غماتو بیار فوتش کن، کینه داری شوتش کن !هوا بهاری میشه، سرما فراری میشه / زردی ازت دور بشه، هر چی میخوای جور بشه ! 4شنبه سوری و سال نو مـبــارک :)

لینک به دیدگاه

هر سال کلی تبلیغ میشه . از صدمات و خطر این شب تصاویری رو نشون میده ........خدا کنه که عبرت بشه

نزدیک سال نو هم برای خودشون و خونوادشون دردسر و روزهای تلخی رو درست میکنن

لینک به دیدگاه

ما جایی نرفتیم،هیچ وقت نمیریم.

سبزی پلو با ماهی خوردیم کیک و ژله هم داشتیم یهویی تصمیم گرفتیم یکم بهمون خوش بگذره آخه این داداش کوچیکه خیلی شیطون شده بر عکس من و اون یکی داداشم که اصلا نمیرفتیم بیرون ایشون تمایل شدیدی به سوزوندن خودشون تو این مراسم دارن،با هزار کلک و بدبختی و زبون بازی نگهش داشتیم. :ws3:

خدا آخر و عاقبت ما رو با این داداشیا بخیر کنه

لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...