رفتن به مطلب

چگونه شب ها راحت بخوابیم؟

ارسال های توصیه شده

چگونه شب ها راحت بخوابیم؟

13921211150736926205554.jpg

خبرگزاری آنا: بررسی ها نشان می دهد که خوردن یک غذای سبک پیش از خواب مانع از گرسنگی در طول شب و بیدار شدن افراد از خواب به دلیل گرسنگی می شود. ولی به طور کلی غذای خاصی وجود ندارد که بتوان به طور قطع خواب آور باشد.

به گزارش خبرنگار پزشکی خبرگزاری آنا، برسسی ها نشان داده که شیر را می تواند یکی از راه های آرامش در زمان خواب به شمار آورد به گونه ای که افراد با خوردن یک لیوان شیر گرم پیش از خواب می توانند خواب آرام تری را تجربه کنند. برخی بر این باورند که مصرف شیر به همراه غلات صبحانه و پنیر به همراه کلوچه به دلیل ترکیب کربوهیدرات ها با پروتئین می تواند خواب راحت تری را به همراه داشته باشد.

تئوری بیان شده بر این اساس مطرح می شود که اسید آمینه «تریپتوفان» ماده ای خواب آور است. پروتئین ها تولید کننده «تریپتوفان» بوده و کربوهیدرات ها مقدار زیادی از این ماده را برای مغز تولید می کنند. برای اثر خواب آور بودن این اسید آمینه، باید ۱۵ گرم از آن مصرف نمود.

برای داشتن خواب آرام شبانه، محققان توصیه می کنند که افراد باید از مصرف برخی مواد غذایی پیش از خواب خودداری نمایند. غذاهای پرچرب، غذاهایی حاوی طعم سیر و سایر ادویه ها، مشروبات الکلی، کافئین و نوشیدنی های کافئین دار از این قبیل مواد غذایی هستند.

خوابیدن و بیدار شدن در ساعت مشخص حتی در روزهای تعطیل طبق برنامه ریز یمشخص باعث تنظیم ساعت درونی بدن شده و از این رو، بدن طبق همین ساعت به خواب رفته و از خواب بیدار می شود. گاه خوابیدن بیش از حد در طول روز باعث بی خوابی های شبانه می گردد. ورزش کردن منظم در طول روز کیفیت خواب شبانگاهی را بهبود می بخشد.

افراد سیگاری برای داشتن خواب بهتر باید سیگار کشیدن را ترک کنند. نیکوتین موجود در سیگار به عنوان یک محرک مانع از خواب شبانه راحت می شود. از سوی دیگر، انتخاب محلی آرام و امن برای خوابیدن کمک زیادی به خواب راحت می کند. اگر می توانید تلفن را از پریز کشیده، پرده ها را بکشید و لامپ ها را درمحیط خاموش کنید تا محیط برای خوابیآرام آماده شود. در واقع سعی کنید با انجام این راه کارها بدن را برای زمان خواب آماده نمایید.

لینک به دیدگاه
والا من که همه اینا رو اجرا کردم

متاسفانه بی فایدس!icon_pf%20(34).gif

پس حتم شما به داروخانه گیاه(عطاری)مراجعه کنید ازشون بخواید به شما 30گرم اسطو قدوس بدن. اونو در یه پارچه نازک میریزی درشو گره میزنید. و بالای سرتون اویزون میکنید و یا قبل از خواب رو ی پیشونیتون قرار میدید اینو یه فهفته اجرا کنید. جواب میده.. دیگه احتیاج به هیچ چیزه دیگه ای هم ندارید.

فقط زیاد از حد بو نکنید .. منجر به سردرد میشه. متشکرم.

لینک به دیدگاه

از سری موزیک های MDB Beautiful voice رو دانلود کنید و هر شب یک مجموعه رو گوش کنید،

این مجموعه آهنگهای ریتمیک را در کنار هم قرار داده،

به این گونه ترک دوم مکمل ترک اول خواهد بود،

پس حواستون باشه آهنگها را در حالت Shuffle گوش نکنید،

مطمئن باشید به 15 دقیقه نخواهد کشید خواب خواهید رفت،

من خودم اوایل که مشکل خواب داشتم از این طریق مشکلم برطرف شد،

و الان هم مشکلی ندارم،

ولی همچنان شبها این موزیک های آرام بخش را گوش میدهم

لینک به دیدگاه
از سری موزیک های MDB Beautiful voice رو دانلود کنید و هر شب یک مجموعه رو گوش کنید،

این مجموعه آهنگهای ریتمیک را در کنار هم قرار داده،

به این گونه ترک دوم مکمل ترک اول خواهد بود،

پس حواستون باشه آهنگها را در حالت Shuffle گوش نکنید،

مطمئن باشید به 15 دقیقه نخواهد کشید خواب خواهید رفت،

من خودم اوایل که مشکل خواب داشتم از این طریق مشکلم برطرف شد،

و الان هم مشکلی ندارم،

ولی همچنان شبها این موزیک های آرام بخش را گوش میدهم

منم اعتقاد دارم به گوش دادن اهنگ ممنونم دوست عزیز.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...