رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

دوستان سلام،من تازه فارغ التحصیل شدم (کارشناسی سیالات) و میخوام شروع کنم یکی از نرم افزارای قدرتمند رشته مکانیک رو یاد بگیرم تا اونجایی که تحقیق کردم تا سطح لیسانس نرم افزارای CATIA و ANSYS یا حالا SOLID و ABAQUS نیاز میشه و به درد میخوره!

حالا با توجه به این که تجربه دوستان مسلما جوابگو و اصلاح کننده این سوال من هست می خواستم بدونم یادگیری کدومش (با توجه به این که بنده لیسانس هستم) ارجح تره نسبت به اونیکی و یه سوال دیگه که داشتم اینه که جایی که مدرک نرم افزارتو ازش میگیری واسه شرکتی که بخوای استخدام بشی مهمه (مثلا مجتمع فنی تهران،انجمن مهندسان مکانیک ایران و...) یا نه صرف بلد بودن نرم افزار اگه مدرکیم نداشته باشی قبولت می کنن؟!

در ضمن اگه تحقیق من نتیجه اشتباهی داشته که تا لیسانس این چهار نرم افزار نیاز میشن خوشال میشم منو با اصلاح نتیجه این تحقیق یاری کنید،

تشکر از همگی شما دوستان.smile.gif

لینک به دیدگاه
دوستان سلام،من تازه فارغ التحصیل شدم (کارشناسی سیالات) و میخوام شروع کنم یکی از نرم افزارای قدرتمند رشته مکانیک رو یاد بگیرم تا اونجایی که تحقیق کردم تا سطح لیسانس نرم افزارای CATIA و ANSYS یا حالا SOLID و ABAQUS نیاز میشه و به درد میخوره!

حالا با توجه به این که تجربه دوستان مسلما جوابگو و اصلاح کننده این سوال من هست می خواستم بدونم یادگیری کدومش (با توجه به این که بنده لیسانس هستم) ارجح تره نسبت به اونیکی و یه سوال دیگه که داشتم اینه که جایی که مدرک نرم افزارتو ازش میگیری واسه شرکتی که بخوای استخدام بشی مهمه (مثلا مجتمع فنی تهران،انجمن مهندسان مکانیک ایران و...) یا نه صرف بلد بودن نرم افزار اگه مدرکیم نداشته باشی قبولت می کنن؟!

در ضمن اگه تحقیق من نتیجه اشتباهی داشته که تا لیسانس این چهار نرم افزار نیاز میشن خوشال میشم منو با اصلاح نتیجه این تحقیق یاری کنید،

تشکر از همگی شما دوستان.smile.gif

دست کم باید با یک نرم افزار مدلساز آشنا باشید و بتونید در کنارش نقشه هایی که نیاز میشه رو ایجاد کنید

فرا گرفتن نرم افزارهای تحلیلی وقت زیادی میبره و البته زمانی ارزش داره که نیاز داشته باشید و دائما درگیرش باشید

اگر به جهت شرایط شغلی بهتر قصد دارید خودتون رو آماده کنید پیشنهاد میکنم تمرکزتون رو روی محیط های مختلف نرم افزار مدلساز بزارید بهتره

مدرک برای تازه کارها مهمه - شرکت های بی تجربه هم مدرک مهمه براشون چون کسی رو ندارن که بر این نرم افزار ها تسلط داشته باشه و کارجو ها رو تست کنه

در نهایت برای یک شرکت یا فرد با تجربه خروجی کار مهمه و نرم افزار ها ابزار کمکی شما هست

لینک به دیدگاه

میخواستم بدونم تو شرکتای

خوب قطعه سازی از سالید استفاده میشه اصلا یا فقط بحث کتیاس همه جا و سالیدو باید برای دل خودمون یاد بگیریم و اینکه از نرم افزارهای تحلیلی تو سطح لیسانس اصلا کسی استفاده میکنه یعنی استخدامی داره که برم یاد بگیرمشون یا نه تو سطح لیسانس فقط بچسبم به طراحی؟؟!!

دوستانی که دستشون تو کاره شرکتاییه که از این نرم افزارا استفتده میکنن لطفا جواب بدن!!

با تشکر فراوان.

لینک به دیدگاه

میخواستم بدونم تو شرکتای

خوب قطعه سازی از سالید استفاده میشه اصلا یا فقط بحث کتیاس همه جا و سالیدو باید برای دل خودمون یاد بگیریم و اینکه از نرم افزارهای تحلیلی تو سطح لیسانس اصلا کسی استفاده میکنه یعنی استخدامی داره که برم یاد بگیرمشون یا نه تو سطح لیسانس فقط بچسبم به طراحی؟؟!!

دوستانی که دستشون تو کاره شرکتاییه که از این نرم افزارا استفتده میکنن لطفا جواب بدن!!

با تشکر فراوان.

تقریبا در تمام شرکت های خصوصی سالید رو مبنا میگیرن،مگ دیگه خیلی خاص باشه که کتیا رو بخوان و بعضا مکانیکال

کتیا رو بخواید کامل مسلط بشید حدود 3 سال زمان میخواد تا همه محیطهاش رو برید

محیطهای روتین و نقشه کشی رو اکثرا میرن که خب اون رو تی سالید هم میتونندسترسی داشته باشند

بیشتر به خاطر محیط ماشین کاری و فرزکاری کتیا هست که محبوب هست.

البته همه اینا برا استخدام تو جای خصوصی بود که گفتم و در جای دولتی اصلا بحث این نیست.

لینک به دیدگاه

آقا فراموش نشه کتیا محیط های قدرتمند پالایش و سطح سازی ابرنقاط رو داره و متداول ترین نرم افزار در زمینه مهندسی معکوس در ایران هست (به خصوص در سطوح ریاضی )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...