رفتن به مطلب

عـاشـقانه تـرین جمـله تاریـخ

ارسال های توصیه شده

قبل از خوندن این متن یه خواهشی از دوستان دارم آن هم اینکه لطفا اگرکسی عاشق بوده وهست و به مطلوب نرسیده ،این رو نخونه...:hanghead:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

با انتخاب عاشقانه ترین جمله عاشقانه تاریخ از رمان «بلندی‌های بادگیر» امیلی برونته، این کتاب بار دیگر به عنوان عاشقانه‌ترین کتاب ادبیات انگلیسی انتخاب شد.

یک نظرسنجی در برایتون انگلیس نشان داد از نظر دوستداران ادبیات، یک خط از رمان «بلندی‌های بادگیر» اثر «امیلی برونته»، رمانتیک‌ترین جمله در تاریخ ادبیات انگلیسی است.

در این نظرسنجی که ۲۰۰۰ نفر در آن شرکت داشتند، ۲۰ درصد از شرکت‌کنندگان جمله‌ :

روح از هر چه ساخته شده باشد، جنس روح او و من از یک جنس است

را به عنوان عاشقانه‌ترین جمله ادبی انتخاب کردند و به این ترتیب کتاب «بلندی‌های بادگیر» را به عنوان عاشقانه‌ترین کتاب ادبیات انگلیسی برگزیدند.

این جمله را کاترین ارشاو خطاب به هتکلیف به زبان می‌آورد

عنوان دوم در این نظر سنجی به «وینی پو» خرس مشهور کتاب کودکان تعلق گرفت که در یک جمله گفته است :

اگر ۱۰۰ سال عمر کنی، امیدوارم من ۱۰۰ سال منهای یک روز زنده بمانم تا مجبور نباشم بدون تو زندگی کنم.

داستان‌های این خرس را ای.ای.میلن خلق کرده است

در این میان اما جمله‌ای از مشهورترین تراژدی «ویلیام شکسپیر» مقام سوم را کسب کرد. این جمله که از نمایشنامه «رومئو و ژولیت» آمده، چنین است:

آرام‌باش! چه نوری است که از آن پنجره می‌تابد؟ آنجا مشرق است و ژولیت خورشید تابان.

در مکان چهارم جمله‌ای از «وی.اچ . اودن» و در مکان پنحم یک جمله از دکتر زئوس نویسنده مشهور کتاب‌های کودکان رای آورد و آن جمله چنین است:

وقتی می‌فهمی عاشق شدی که می‌بینی دوست نداری بخوابی، چون واقعیت شیرین‌تر از رویاهایت شده است.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

پ.ن:بعد از خوندن چنین چیزهای حس من اینه که دلم میخواد روی قله کوه باشم و از ته دل داد بزنم وفریاد بکشم...و بعد آروم دراز بکشم

لینک به دیدگاه

وقتی می‌فهمی عاشق شدی که می‌بینی دوست نداری بخوابی، چون واقعیت شیرین‌تر از رویاهایت شده است.

اين از همشون قشنگتر بود ....

چون واقعيت شيرين تر از رويا شده .....

لینک به دیدگاه
4 ، 5 سال دیگه دیگه با خوندن یا شنیدن این جملات قیافتون اینطوری دیگه نیس:sad0: قیافتون میشه این:banel_smiley_4:

• :ws3:

من هم کاملا موافقم شاید هم این شکلی بشن:ws28:

لینک به دیدگاه
روح از هر چه ساخته شده باشد، جنس روح او و من از یک جنس است

قشنگ‌ترینش بود

ولی این دوست داشتن و اینجور چیزا که میگن، واقعن چیه ؟

اگه همه این مهم رو می‌فهمن و ادعای دوست داشتن دارن، چرا این همه خیانت ؟

لینک به دیدگاه
قشنگ‌ترینش بود

ولی این دوست داشتن و اینجور چیزا که میگن، واقعن چیه ؟

اگه همه این مهم رو می‌فهمن و ادعای دوست داشتن دارن، چرا این همه خیانت ؟

من یه چیزی میگم که برداشت خودمه

ببین جاوید من فکر میکنم چیزی که الان باب شده،ربطی به دوست داشتن و علاقه واقعی نداره

به نظرم یه جور وابستگیه که بعد از یه مدت آتیشش فروکش میکنه

یا اینکه مثلا یکی به خاطر یه ویژگی خاص یکی میره طرفش در نتیجه وقتی بهترش رو در یکی دیگه میبینه ،بی خیال اولی میشه

اما علاقه واقعی زمانی معنا داره که به خاطر خود طرف و فقط وفقط بخاطر خودش،دوستش داشته باشی

اون موقع است که دیگه هیشکی برای تو ،اون نمیشه

لینک به دیدگاه
من یه چیزی میگم که برداشت خودمه

ببین جاوید من فکر میکنم چیزی که الان باب شده،ربطی به دوست داشتن و علاقه واقعی نداره

به نظرم یه جور وابستگیه که بعد از یه مدت آتیشش فروکش میکنه

یا اینکه مثلا یکی به خاطر یه ویژگی خاص یکی میره طرفش در نتیجه وقتی بهترش رو در یکی دیگه میبینه ،بی خیال اولی میشه

اما علاقه واقعی زمانی معنا داره که به خاطر خود طرف و فقط وفقط بخاطر خودش،دوستش داشته باشی

اون موقع است که دیگه هیشکی برای تو ،اون نمیشه

هر چیزی اسمش باشه

دیگران حق خیانت کردن ندارن

شاید یه طرف علاقه واقعی باشه، پس تکلیفش چیه؟

در هر صورت، خیلیا فقط استفاده از کلمات رو خوب بلدن، چیزی که مردم امروزه ما، بیشتر بهش بها میدن، تا دیدن و شنیدن واقعیات، و همینطور واقعیات درون افراد

مشکل اینجاست، که خیلیا، به دروغ عادت کردن و همین دروغ رو دوست دارن نه چیز دیگه

لینک به دیدگاه
هر چیزی اسمش باشه

دیگران حق خیانت کردن ندارن

شاید یه طرف علاقه واقعی باشه، پس تکلیفش چیه؟

در هر صورت، خیلیا فقط استفاده از کلمات رو خوب بلدن، چیزی که مردم امروزه ما، بیشتر بهش بها میدن، تا دیدن و شنیدن واقعیات، و همینطور واقعیات درون افراد

مشکل اینجاست، که خیلیا، به دروغ عادت کردن و همین دروغ رو دوست دارن نه چیز دیگه

آها خب مشکل همینه دیگه

طرف اگر فهم داشته باشه ،که اصلا خیانت نمیکنه و مشکل بزرگ تر اینه که اون طرفی که علاقش واقعیه ،مجبوره فراموش کنه کسی رو که حاضر نیست بخاطرش قدمی برداره وانقدر راحت جا میزنه

جاوید عزیز حرف مالیات نداره و کسی بخاطر حرف زدن،پول نمیده که بخوان کنترل کنن چی میگن و چی نمیگن

به عمل کار بر آید به سخندانی نیست

لینک به دیدگاه

اين از همشون قشنگتر بود ....

چون واقعيت شيرين تر از رويا شده .....

:banel_smiley_4:آره قشنگه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...