رفتن به مطلب

گفتگوی هفته دوازدهم: تعمیرات لوازم صوتی و تصویری

ارسال های توصیه شده

سلام آقا مجید. اجازه میخوام از دوستان که اولین سوال رو من بپرسم :icon_gol:

آقا مجید من یه دی وی دی رایتر دارم که خود به خود برقش قطع میشه و باید یه بار کابل برق رو بکشی و بزنی تا دوباره کار کنه. تقریبا دو سه روز یه بار اینجوری میشه. به نظرت مشکلش ار چی میتونه باشه ؟؟

اصلا دی وی دی رایتر تو حوزه تخصص شما هست برای تعمیر ؟؟؟ :ws38:

یه سوال هم اینکه چند وقت پیش پشت یکی از این مانیتور های فلترون نشسته بودم که یه دفعه از پشتش دود در اومد و یه صدای جز جزی هم میداد در حالیکه هنوز تصویر داشتم. مشکل این از کجا میتونه باشه ؟؟ :ws38:

سوم: آیا تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی و پلاسما قابل تعمیر هستن ؟؟ منظورم اینه که بردشون رو میشه تعمیر کرد یا باید ماژول آسیب دیده حتما تعویض بشه ؟؟؟

فعلا همینا. ممنون :ws37:

لینک به دیدگاه
سلام آقا مجید. اجازه میخوام از دوستان که اولین سوال رو من بپرسم :icon_gol:

کار خیلی خوبی کردی داداشی

آقا مجید من یه دی وی دی رایتر دارم که خود به خود برقش قطع میشه و باید یه بار کابل برق رو بکشی و بزنی تا دوباره کار کنه. تقریبا دو سه روز یه بار اینجوری میشه. به نظرت مشکلش ار چی میتونه باشه ؟؟

من هم همین مشکل رو با دیویدی رایتر ساتا داشتم اون برای برنامشه و کاری نمیشه کرد جز عوض کردت دی ویدی رایتر و یک دستگاه جدید که ساتا نباشد

اصلا دی وی دی رایتر تو حوزه تخصص شما هست برای تعمیر ؟؟؟ :ws38:

معمولا انجام نمیدیم چون قطعاتش خیلی کمه و احتمال راه اندازی دوبارش کم

یه سوال هم اینکه چند وقت پیش پشت یکی از این مانیتور های فلترون نشسته بودم که یه دفعه از پشتش دود در اومد و یه صدای جز جزی هم میداد در حالیکه هنوز تصویر داشتم. مشکل این از کجا میتونه باشه ؟؟ :ws38:

اون دود برای خازنهای صافی تغذیه بوده و انها ترکیدن ولی اتصالی نکردن این عیب روی تلوزیونهای ال سی دی

ال ای دی و پلاسما هم وجود داره وراه اینکه مطمعن بشی که از اینهاست یک نشونش دیر روشن شدن انهاست و اگه خود وسیله رو باز کنید خیلی راحت مشخصه که خازن باد کرده و ترکیده

سوم: آیا تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی و پلاسما قابل تعمیر هستن ؟؟ منظورم اینه که بردشون رو میشه تعمیر کرد یا باید ماژول آسیب دیده حتما تعویض بشه ؟؟؟

یمعمولا اگه خود قطعات مثل خازن یا مقاومت یا ترانزیستور باشه میشه تعمیر کرد برد را ولی اگه ایسیها باشه برد رو تعویض می کنند

فعلا همینا. ممنون :ws37:

:a030:
لینک به دیدگاه

به به داش مجید خودمون

اقا من دوتا سوال دارم میپرسم و میرم

توی یک تلوزیون رنگی اگه فیوز تغذیه سوخته باشه اول از همه به چه نکاتی توجه کنیم و بعد کدوم قسمتهارو چک کنیم

دومین سوال من اینه یک تلوزیون هست که وقتی روشن میکنیم توی تصویر های روشن صفحه تاریک میشه ولی توی تصویر تیره تر خیلی واضح تصویر رو نشون میده این عیب از کجا میتونه باشه کامل توضیح بده

لینک به دیدگاه
به به داش مجید خودمون

سلام داداش

اقا من دوتا سوال دارم میپرسم و میرم

من در خدمتم

توی یک تلوزیون رنگی اگه فیوز تغذیه سوخته باشه اول از همه به چه نکاتی توجه کنیم و بعد کدوم قسمتهارو چک کنیم

من خودم توی تجربه ای دارم اول به شدت سوختگی نگاه میکنم اگه شدت سوختگیش زیاد باشه میرم سر وقت دیودهای تغذیه را تست میکنم و ای سی تغذیه یا ترانزیستور اون رو تست میکنم و معمولا هم با تست اینها عیب مشخص میشه

ولی اگه فیو ز شدت سوختگیش کمتر باشه پی تی سی رو تعویض میکنیم و خازن استارت را هم عوض میکنیم و فیوز رو هم باید عوض کنیم وتلوزیون روشن میشه

دومین سوال من اینه یک تلوزیون هست که وقتی روشن میکنیم توی تصویر های روشن صفحه تاریک میشه ولی توی تصویر تیره تر خیلی واضح تصویر رو نشون میده این عیب از کجا میتونه باشه کامل توضیح بده

اا

این عیب از دوجا میتونه باشه اولین و مهمترینش لامپ تصویر که باید لامپ تصویر باید تعویض بشه

این عیب معمولا ریو تلوزیون سامسونگ هست

دومین عیب که خیلی هم درصدش کمه میتونه از یوک باشه

لینک به دیدگاه
وقتی یک سیستم صوتی و تصویری به مشکل میخوره به ترتیب اولین قسمتهایی که چک میکنید و آیا معمولا روال خاصی داره؟[/quote [color=#b22222]معمولا به عیب نگاه میکنیم توی تلوزیون خیلی راهتره که عیب رو پیدا کنیم چون ما تصویر داریم ومیتونیم عیب یابی کنیم توی تلوزیون معمولا یا ورتیکال خرابه که روی لامپ تصویر یک خط به صورت افقی میوفته

یا تصویر نداریم ولی ولتاز تغذیه را داریم که این عیب میتونه از افقی باشه یا هوریزانتال هست که معمولا ترانزیستور خروجی میسوزه یا فرکانس 15 هرتز اون قطع شده

باز اگه تلوزیون روشن نشه یا دیر روشن بشه میتونه از تغذیه باشه

توی لوازم صوتی هم به همین صورت هست که اول میبینیم روشن میشه یا نه اگه روشن شد که میریم سراغ ای سی های پاور یا قدرت خروجی و با نویز وارد کردن پایه ورودی ای سی میبینیم که صدا هست یا نه اکه نباشد باید ای سی عوض بشه ولی اگه نویز بود میریم سراغ ای سی یا ترانزیستور پری امپلی رو تست میکنیم

[/color]معمولا توی تعمیرات بیشتر تکیه میشه به تجربیات

لینک به دیدگاه
سلام آقا مجید خسته نباشید میخواستم بدونم اگه آیفون در رو باز نکنه ممکنه کدوم قسمت هاش خراب شده باشه؟.......:a030:

سلام دوست عزیز سلامت باشین

من خودم با ایفون کار نکردم خیلی اطلاعات ندارم در موردش ولی میتونه از درب بازکن که روی در ب هست باشه فنر ان در رفته باشه یا زنجیر متصل به درب باز کن شل شده باشد

باز شرمنده نتونستم راهنمایی دقیق تری بکنم

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز سلامت باشین

من خودم با ایفون کار نکردم خیلی اطلاعات ندارم در موردش ولی میتونه از درب بازکن که روی در ب هست باشه فنر ان در رفته باشه یا زنجیر متصل به درب باز کن شل شده باشد

باز شرمنده نتونستم راهنمایی دقیق تری بکنم

ممنون ازت...

لینک به دیدگاه
اا

این عیب از دوجا میتونه باشه اولین و مهمترینش لامپ تصویر که باید لامپ تصویر باید تعویض بشه

این عیب معمولا ریو تلوزیون سامسونگ هست

دومین عیب که خیلی هم درصدش کمه میتونه از یوک باشه

ممنون داش مجید

لینک به دیدگاه
سلام به اساتید بزرگوار عزیزعلت سوت کشیدن tv چیه و بعد چند دقیقه صدا سوت کشیدن صد ان قطع میشود چه علتی میتواند داشته باشد باتشکر ازشما

سلام دوست عزیز صبر کنید خود آقا مجید عزیز تشرف میارن وجوابتونومیدن...:a030:

لینک به دیدگاه
سلام به اساتید بزرگوار عزیزعلت سوت کشیدن tv چیه و بعد چند دقیقه صدا سوت کشیدن صد ان قطع میشود چه علتی میتواند داشته باشد باتشکر ازشما

سلام دوست عزیز این عیب معمولا روی چوک های قسمت افقی اتفاق میوفته یک چوک ایستاده داره که روی اون یک اهن ربا قرار داره که اون شل شده و باعث سوت کشیدن میشه وبعد گرم شدن چوک صدا هم قطع میشه

برای رفع این عیب باید اهن ربا را با چسب قطره ای چسباند و مشکل رو بر طرف کرد

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

در محضر استادی چون آقا مجید سخته حرف زدن.......

توی یه تلویزیون سامسونگ ، موقعی که تلویزیون استارت میشه ،تلویزیون آمپر استارت رو کامل میکشه ولی روی صفحه جلو خط ورتیکال رو داریم، و تلویزیون سوت میکشه ...به نظرت عیب کجاست؟

و یه سوال دیگه ؛

روی برد تلویزیونهای گروندیگ آلمانی(برد سبز)علت اینکه جفت فیوزها میزنه و STR میپره چیه؟:whistle:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...