رفتن به مطلب

كمك براي انتخاب موضوع مقاله رشته برق

ارسال های توصیه شده

سلام

خب من درسم تقریبا تموم شده و چون امسال نمیخوام برای ارشد بخونم و در واقع می خوام چند ماهی به خودم استراحت بدم به فکر نوشتن مقاله توی این بازه زمانی افتادم اما چون هیچ تجربه ای نداشتم ان تاپیک رو زدم تا از دوستان کمک بگیرم. :ws37:

مقاله ای که می خوام روش کار کنم در واقع گردآوری مطالب هست و نه تحقق جدید و الان مهم ترین و اولین گام انتخاب موضوع هستش که برای انتخابش نیاز به کمک دوستان نواندیشم دارم.

لطفا اگر موضوعی رو می شناسید که مناسب مقاله نویسی هست بهم معرفی کنید و اگر توصیه و تجربه ای هم در این ضمینه دارید که می تونه منو کمک کنه ممنون میشم که باهام در میون بذارید.:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

خب من درسم تقریبا تموم شده و چون امسال نمیخوام برای ارشد بخونم و در واقع می خوام چند ماهی به خودم استراحت بدم به فکر نوشتن مقاله توی این بازه زمانی افتادم اما چون هیچ تجربه ای نداشتم ان تاپیک رو زدم تا از دوستان کمک بگیرم. :ws37:

مقاله ای که می خوام روش کار کنم در واقع گردآوری مطالب هست و نه تحقق جدید و الان مهم ترین و اولین گام انتخاب موضوع هستش که برای انتخابش نیاز به کمک دوستان نواندیشم دارم.

لطفا اگر موضوعی رو می شناسید که مناسب مقاله نویسی هست بهم معرفی کنید و اگر توصیه و تجربه ای هم در این ضمینه دارید که می تونه منو کمک کنه ممنون میشم که باهام در میوم بذارید.:a030:

حال داریا عامووووووو:ws3:

من موضوع نو و خوبی مد نظرم هستش اما قدرتیه

سلام:ws3:

لینک به دیدگاه

درود

مرسی از دعوت :a030:

اول ببینید بیشتر تو چه حوزه ای بیشتر علاقه دارید کار کنید، بعد از اون برید مقالات کار شده تو همون حوزه رو یه تورقی کنید، تو سایت های مرجع مقاله سرچ کنید تو موضوعات، ببینید چیا کار شدن, چون انتخاب موضوع خیلی مهمه, انشالا به نتیجه می رسید.

لینک به دیدگاه

تخصصيي ميخواي كار كني ؟؟

تخصصي توي رشته شما نياز به دستگاه تجهيزات آزمايشگاهي و كارگاهي داره

توي فراغت نميشه انجام داد

حالا نظر منه هاااااااااا / نظر منم زياد مهم نيست

تصميم تو مهمه

من پيشنهاد ميدم ترجمه كن منابع و كتب زيادي هستند كه ترجمه نشدند / ترجمه خيلي خوبه

لینک به دیدگاه
حال داریا عامووووووو:ws3:

من موضوع نو و خوبی مد نظرم هستش اما قدرتیه

سلام:ws3:

درود

مرسی از دعوت :a030:

اول ببینید بیشتر تو چه حوزه ای بیشتر علاقه دارید کار کنید، بعد از اون برید مقالات کار شده تو همون حوزه رو یه تورقی کنید، تو سایت های مرجع مقاله سرچ کنید تو موضوعات، ببینید چیا کار شدن, چون انتخاب موضوع خیلی مهمه, انشالا به نتیجه می رسید.

ممنونم:icon_gol:

می خوام تو حوزه الکترونیک کار کنم از طراحی مدار و میکرو خوشم میاد اما اطلاعاتم ناقص هست در مورد مقاله نویسی به همین خاطر نمی دونم از کجا شروع کنم و چه موضوعی می تونه مناسب باشه

تخصصيي ميخواي كار كني ؟؟

تخصصي توي رشته شما نياز به دستگاه تجهيزات آزمايشگاهي و كارگاهي داره

توي فراغت نميشه انجام داد

حالا نظر منه هاااااااااا / نظر منم زياد مهم نيست

تصميم تو مهمه

من پيشنهاد ميدم ترجمه كن منابع و كتب زيادي هستند كه ترجمه نشدند / ترجمه خيلي خوبه

آزمایشگاه و تجهیزاتم کامله نیاز به یه موضوع خوب دارم

البته گفتم که احتمالا مقاله ام گردآوری هستش :ws37:

لینک به دیدگاه

پیشنهادم صنعتیه

اگه با دستگاه ها و تجهیزات ساخت و تولید آشنایی داشته باشی مثل دستگاه تراش - فرز و ..... حتما دیدی اونایی که به روز تر هستن

یک جعبه کنترل الکترونیکی در کنارشون هست که قابلیت کنترل cnc رو به اونها میده - میتونی روی اینها کار کنی

اگه اغراق نکنیم الان دیگه برای ساخت هر دستگاهی نیاز به کنترل اتوماتیک هست که کنترولر اون قلب دستگاه حساب میشه

وقتی تو این دامنه وقت بزاری تجربیات ارزشمندی به دست میاری که در ادامه راهت خیلی میتونه بهت کمک کنه

لینک به دیدگاه

:icon_gol:

به نظر من اول علايق خودتو دسته بندي كن تو حوزه هاي كلي، بعد در مورد همون حوزه ها تو سايت هاي معتبر مثل ieee و sciencedirecy و .... جستجو كن ببين جديدترين

مقالاتي كه تو اين حوزه ها ارائه شده بيشتر در مورد چه موضوعاتي هستن. براي مثال من تو حوزه هوش مصنوعي وقتي جستجو كردم رسيدم به رابط هاي مغز و كامپيوتر كه

تقريبا 80 درصد مقالات روز هوش مصنوعي مربوط به اين زمينه ميشن، اين نشون ميده اگه روي اين زمينه وقت بزاري ارزشش رو داره. بعدش ميتوني يكي از مقالات رو انتخاب

كني و با توجه به رفرنس هاش، شروع به تحقيق كني :w16:

البته باز هم به هدفت بستگي داره. هدفت فقط چاپ مقاله باشه يا اينكه بخواي از تحقيقت تو زمينه خاصي استفاده كني :a030:

لینک به دیدگاه
پیشنهادم صنعتیه

اگه با دستگاه ها و تجهیزات ساخت و تولید آشنایی داشته باشی مثل دستگاه تراش - فرز و ..... حتما دیدی اونایی که به روز تر هستن

یک جعبه کنترل الکترونیکی در کنارشون هست که قابلیت کنترل cnc رو به اونها میده - میتونی روی اینها کار کنی

اگه اغراق نکنیم الان دیگه برای ساخت هر دستگاهی نیاز به کنترل اتوماتیک هست که کنترولر اون قلب دستگاه حساب میشه

وقتی تو این دامنه وقت بزاری تجربیات ارزشمندی به دست میاری که در ادامه راهت خیلی میتونه بهت کمک کنه

ممنونم :icon_gol:

پیشنهاد خوبی بود چون خودم به مبحث کنترلر ها علاقه دارم اما در مورد دستگاه هایی که گفتی اطلاعاتی ندارم

باید پرسوجو کنم :ws37:

به نظر من اول علايق خودتو دسته بندي كن تو حوزه هاي كلي، بعد در مورد همون حوزه ها تو سايت هاي معتبر مثل ieee و sciencedirecy و .... جستجو كن ببين جديدترين

مقالاتي كه تو اين حوزه ها ارائه شده بيشتر در مورد چه موضوعاتي هستن. براي مثال من تو حوزه هوش مصنوعي وقتي جستجو كردم رسيدم به رابط هاي مغز و كامپيوتر كه

تقريبا 80 درصد مقالات روز هوش مصنوعي مربوط به اين زمينه ميشن، اين نشون ميده اگه روي اين زمينه وقت بزاري ارزشش رو داره. بعدش ميتوني يكي از مقالات رو انتخاب

كني و با توجه به رفرنس هاش، شروع به تحقيق كني :w16:

البته باز هم به هدفت بستگي داره. هدفت فقط چاپ مقاله باشه يا اينكه بخواي از تحقيقت تو زمينه خاصي استفاده كني :a030:

موضوع تاپیکمو برای چی بدون اجازه عوض کردی ؟!!! :vahidrk:

اولین کار معمولا برای کسب تجربه هستش و فعلا قصد استفاده ی خاصی ندارم اما دوست دارم تو زمینه علاقه خودم که همون میکرو و کنترلر هست باشه تا ذوق بیشتری برای انجامش داشته باشم:ws37:

لینک به دیدگاه
ممنونم :icon_gol:

موضوع تاپیکمو برای چی بدون اجازه عوض کردی ؟!!! :vahidrk:

اولین کار معمولا برای کسب تجربه هستش و فعلا قصد استفاده ی خاصی ندارم اما دوست دارم تو زمینه علاقه خودم که همون میکرو و کنترلر هست باشه تا ذوق بیشتری برای انجامش داشته باشم:ws37:

خواهش ميكنم :icon_gol:

موضوع تاپيك بايد مشخص باشه ديگه،‌ اينجوري شايد افراد بهتري بيان و نظر بدن :a030:

اگه منظورت مدار داخلي و ساخت ميكروكنترلر باشه بايد از مقالات انگليسي استفاده كني. ولي اگه منظورت برنامه نويسي و ساخت دستگاهاي هوشمند باشه برو بين پروژه

هاي كارشناسي بگرد :ws37:

اگرچه بعيد ميدونم با برنامه نويسي ميكرو بشه مقاله داد !

لینک به دیدگاه

سلام:icon_gol:

مژگان جان اولین قدم برای اینکه بخوای از اول شروع کنی برای مقاله نویسی، پیدا کردن یک نفره که قبلا مقاله داده

نوشتن مقاله و از همه مهمتر نقطه شروع یه کارو باید کسی بهت بگه که توش تجربه داره

از من میشنوی برو سراغ اساتید دانشگاه یا اساتید دیگه شهرتون ازشون موضوع بخواه

روی موضوع هایی که میدن کمی تحقیق کن ببین به کدوم علاقه بیشتری داری

یکی رو انتخاب کن با همون استاد شروع کن. اگه خودت بخوای بدون اینکه تجربه داشته باشی شروع کنی خیلی اذیت میشی

ولی اینجوری خیلی خوبه یکی هست که بتونه توی مسیر کمکت کنه و از همه مهمتر موضوعی بهت بده که میدونه به روزه:a030:

لینک به دیدگاه
خواهش ميكنم :icon_gol:

موضوع تاپيك بايد مشخص باشه ديگه،‌ اينجوري شايد افراد بهتري بيان و نظر بدن :a030:

اگه منظورت مدار داخلي و ساخت ميكروكنترلر باشه بايد از مقالات انگليسي استفاده كني. ولي اگه منظورت برنامه نويسي و ساخت دستگاهاي هوشمند باشه برو بين پروژه

هاي كارشناسي بگرد :ws37:

اگرچه بعيد ميدونم با برنامه نويسي ميكرو بشه مقاله داد !

ممنون

من حرفی از برنامه نویسی زدم؟:banel_smiley_4:

سلام:icon_gol:

مژگان جان اولین قدم برای اینکه بخوای از اول شروع کنی برای مقاله نویسی، پیدا کردن یک نفره که قبلا مقاله داده

نوشتن مقاله و از همه مهمتر نقطه شروع یه کارو باید کسی بهت بگه که توش تجربه داره

از من میشنوی برو سراغ اساتید دانشگاه یا اساتید دیگه شهرتون ازشون موضوع بخواه

روی موضوع هایی که میدن کمی تحقیق کن ببین به کدوم علاقه بیشتری داری

یکی رو انتخاب کن با همون استاد شروع کن. اگه خودت بخوای بدون اینکه تجربه داشته باشی شروع کنی خیلی اذیت میشی

ولی اینجوری خیلی خوبه یکی هست که بتونه توی مسیر کمکت کنه و از همه مهمتر موضوعی بهت بده که میدونه به روزه:a030:

با یکی از اساتیدم صحبت کردم گفت موضوع رو پیدا کن تونستم کمکت می کنم!

برای همراه هم کسی رو پیدا نکردم همه تنبل شدن به هر کی گفتم مقاله گفت حال داریا‍‍‍‍‍!!!

همه پروژه شون رو هم دادن بیرون انجام دادن:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

با یکی از اساتیدم صحبت کردم گفت موضوع رو پیدا کن تونستم کمکت می کنم!

برای همراه هم کسی رو پیدا نکردم همه تنبل شدن به هر کی گفتم مقاله گفت حال داریا‍‍‍‍‍!!!

همه پروژه شون رو هم دادن بیرون انجام دادن:icon_pf (34):

خب برو پیش یه استاد دیگه

بهش بگو موضوع بهت بده که یکی رو انتخاب کنی

بهشون تاکید کن که میخوای مقاله بنویسی ولی نقطه شروع نداری که بهت ایده بدن

لینک به دیدگاه
خب برو پیش یه استاد دیگه

بهش بگو موضوع بهت بده که یکی رو انتخاب کنی

بهشون تاکید کن که میخوای مقاله بنویسی ولی نقطه شروع نداری که بهت ایده بدن

با یکی دیگه از اساتیدم صحبت کردم

یکی شبکه بیسیم Ad-Hoc و یکی هم حوزه ای که جعفر گفت رو گفت که خوبه و جا برای کار داره

در مورد Ad-Hoc چیزی می دونید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...