رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

- کسی می تونه من رو راهنمایی کنه که منابع مناسبی برای بررسی و امکان سنجی ساخت یک کارخانه یا واحد تولیدی چسب صنعتی پیدا کنم؟

حالا اگه دقیق چسب نشد اما یکسری اطلاعات کلی تر و نزدیک تر شد هم خوبه.

- صرف نظر از یک صنعت مشخص، به طور کلی برای شروع مطالعات امکان سنجی باید چه پارامترهایی در نظر گرفت؟ اگه کسی کتاب یا مرجع هم در این زمینه می‌شناسه میتونه معرفی کنه؟

لینک به دیدگاه
- کسی می تونه من رو راهنمایی کنه که منابع مناسبی برای بررسی و امکان سنجی ساخت یک کارخانه یا واحد تولیدی چسب صنعتی پیدا کنم؟

حالا اگه دقیق چسب نشد اما یکسری اطلاعات کلی تر و نزدیک تر شد هم خوبه.

- صرف نظر از یک صنعت مشخص، به طور کلی برای شروع مطالعات امکان سنجی باید چه پارامترهایی در نظر گرفت؟ اگه کسی کتاب یا مرجع هم در این زمینه می‌شناسه میتونه معرفی کنه؟

سلام

خوبي دوست گلم؟

ببين امكان سنجي رو معمولا براي ارائه به يك سرمايه گذار يا يك بانك و يا وزارت خونه ها مثل صنايع و معادن كه باز هم براي گرفتن سرمايه از اوناس آماده ميكنن

در صورتي كه سرمايه طرح متعلق به خودتون باشه اصلا به كسي ربطي نداره طرح شما سود داره يا خير!

اصلا شما ميگي من دوست دارم ضرر بدم فقط يك مجوز ميگيريد

در مورد اينكه چه چيزايي توي يك امكان سنجي قرار ميگيره هم ساده است

از خود طرح تا خوراك . زمين و فضا مورد نياز . آب . برق . گاز و.............. از اينا بگير تا حتي سودو هزار داستان

آخرش هم قراره به اين نتيجه برسي يا برسن آقايون سرمايه گذار كه ارزش داره اين كار يا نه ؟ يا اينكه اصلا از عهده اجراي اين طرح بر ميان يا خير

در مورد چسبو رنگو اين داستانا كه تشكيلاتو بگير ببندي نميخواد

مثلا شما قراره يك كارخونه رنگ سازي بزني

آخه چيزي نداره يك آسياب داره يك ميكسر و پركن!

پرميل و سنبيل و كوفت بيلو اين حرفها هم براي جوهر آسياب كردنه كه همون آسياب كه گفتم خودش ناز انجام ميده

كه اگه طرف جوهر آماده بگيره فقط يك ميكسره! يك پركن

چسب هم همين داستانه

ميمونه بقيه بازي كه مثلا شما 500 متر سالن لازم داري و يك محوطه خوب مثلا 1000 متر براي اينكه تيتانو آلكيد رزينو پترو رزينو كبالتو . سرب كلسيم و....... هزار داستان ديگه رو توش نگه داري . خب مثلا شما يهو 30 تن اخرا ميگيري يا كربنات كلسيمو و....... اينا كه خاكن گونيو كيسه هستن ميچيني بره بالا و بشكه ها مثل رزينو حلالهايي كه براي رزين و تينرت نياز داري هم پرت ميكني اون گوشه

چند تا تانكرم براي حلال ها كه بريزي توش

حالا اين همه داستان گفتم از اصل ماجرا دور نشيم

گفتم اگر قصدت وام گرفتن يا متقاعد كردن شخص يا يك اداره اي چيزي براي سرمايه گذاريه

بايد بشيني چهارتا جدول بكشي و داخلش از سير تا پياز ماجرا رو بگي

مثلا مواد اوليت از كجا مياد توليد داخله يا وارداتيه . راحت گير مياد يا بايد واردات مستقيم داشته باشي

چه ادواتي لازم داري و با چه حجمي و براي چه مقدار توليد

چقدر آب لازم داري . برق . گاز و..........

چند نفر قراره تو اين كارخونه برن سركار(اين كار منظور كار سركاريه:ws3:)

متوسط دستمزد چقدره

و........................

من يك امكان سنجي براي يك واحد پتروشيمي تو روسيه رو برات آپ ميكنم مثل همين برو درست كن

البته با عرض معذرت من اطلاعات داخلش رو پاك ميكنم و پي دي اف ميكنم چون اين مربوط به اسرار كاري طرف قراردادمه و نميشه فاش كرد

اونا 120 ميليارد خودشون داشتن و نزديك به 100 ميليارد ديگه لازم بود كه بانك پارسيان و صادرات اومدن اين 100 تومن رو تامين كردن

البته چون نيمي از سرمايه رو خودشون داشتن و طرح طرح كار درستي بود خيلي سريع موافقت شد

اين مربوط به يك واحد متانوله كه با ظرفيت 2 ميليون تن در سال در حال ساخته و احتمالا سال آينده به بهره برداري ميرسه

اونا نميخواستن اين واحدو تو ايران بزنن و رفتن قطر و روسيه رو بررسي كردن كه خوراك گاز داشته باشن كه نهايتا تو سن پترزبورگ توافق كردن و 80 هكتار زمين از دولت روسيه خريدن و كنسرسيوم تشكيل دادن تا مراحل خريد لايسنس و تكنولوژي رو انجام بدن

وقتي طرح بيرون از ايران شد ديگه مطرح نبود چند نفر ميرن سركار:ws28:

ولي خب بالاخره براي سياه كردن كاغذ و سياه كردن خودشون هم كه شده جدولشو گذاشتن

اما چسب اين فيلم هارو نداره يك كارخونس بابا سركاريه

ولي اگر قصد اينو داري كه راهندازي كني يك پيشنهاد بهت ميدم

اونم اينكه از جايي وام نگير و از سرمايه ديگران هم استفاده نكن يعني كسي رو نيار كه سرمايه گذارت بشه

با كسي شراكت نكن

اگر ميتوني خودت ران كن ولي اگر نميتوني بيخيال بشي بهتره (اينو بر اساس تجربه گفتم)

اين مجتمع پتروشيمي رو نگاه نكن اينا يك مافيايي هستن كه بانكو همچين فيلم ميكنن كه كيف كني

چند ماه بعد از اينكه راهندازي كردن يك تيپا:ws3: ميزنن و بانكارو ميگن خوش اومدي

مثل بورس بازي ديگه ! سرمايه جذب ميكنن و يك مدت سود ميدن بعد به بهانه سقوط سهام يا ترفندهاي ديگه سرمايه هاي خلق الله رو بهشون ميدن خوش اومدن! مجتمع ميشه مال خودشون

اما اگر بيخيال كارخونه زدن بشي و يك كارگاه كوچكتر بزني ميتوني خودت از عهدش بر بياي

اوكي؟ كاري هم نداره يك ميكسر لازم داري كه ميتوني حتي با يك موتور سرخودم كار كني نياز نيست جك هيدروليك بذاريو و.............

يك الكترو موتور 10 اسب ميگيري 900 دور يك پاتيل 600 كيلويي ميسازي كه يك تانكر سازم ميتونه برات بسازه

دوتا نبشي بالاش جوش ميدي يك شفت هم ميدي 90 سانت يك تراش كار خوب برات بسازه

از بالا به پايين نازكش كن . قطر شفتتم 40 ميگيري . وقتي ميتراشه بهش بگو تا وسط 40 بمونه از وسط تا پروانه نازكش كنه تا جايي كه نزديك به پروانه 25 سانت ميشه (اينم براي اينكه وزن اون پايين كم باشه

يك پروانه از اين ديسكي ها يكي بالا يكي پايين .بعد شفتو با يك فلنج خوشكل به موتورت متصل ميكني

كوبل نكني فقط فلنچ

اصلا ميكسري ميشه با لباي آدم بازي ميكنه با آدم حرف ميزنه

با يك همچين چيزي من آلكيد رزين شورت اويل تو زمستون ميزدم آخ نميگفت گرداب ميكرد بيا و ببين

اين هيدروليكا الكيه يك موتور 75 اسب داره 1400 دور كه با فولي و تسمه دور روي شفت مياد 900 دور حداقل 50 آمپر خالي براي استارت ميخواد و 100 آمپر براي پاتيل پر

ولي اوني كه گفتم با يك 25 هم كار ميكنه خوشكل

فقط يك خوبي دارن هيدروليكا كه ميره بالا ميتوني پاتيلو از زيرش در بياري

اصلا سر من درد ميكنه واسه اين بازيا هر مشكلي بود يك پيغام بده تو صندوقم تا آخرش هواتو دارم

دوتا پمپ دنده اي هم لازم داري چون مايع غليظ ميخواي بكشي

با روزي 600 كيلو خودت شروع كن بي خيال وامو سرمايه خلق الله

آقا باز من نميتونم فايل آپلود كنم (اين انجمن هم منو گير آورده:ws3:) اون امكان سنجي رو ميدم خانم خادمي برات آپلود كنه

اگر ميخواي كار كني نگران نباش خودم هواتو دارم

كمكت ميكنم

اصلا هم نترس

با مني تو يمني :ws3:

لینک به دیدگاه

ممنون از صحبت هاتون. اگه اون فایل رو هم آپلود کنید ممنون میشم.:icon_gol:

راستش جریان این موضوع برمیگرده به اینکه قراره یک کار آموزشی انجام بدم. اما باید دقیق کار رو انجام بدم. انگار که واقعا قصد دارم کارخونه رو تاسیس کنم. در واقع یک کار تیمی ه که این بخش با من هستش.

منم که دیدم بهرحال مجبورم کار کنم فرصت خوبیه که واقعا یاد بگیرم.

اگه اجازه بدید بیشتر مزاحمتون بشم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون از صحبت هاتون. اگه اون فایل رو هم آپلود کنید ممنون میشم.:icon_gol:

راستش جریان این موضوع برمیگرده به اینکه قراره یک کار آموزشی انجام بدم. اما باید دقیق کار رو انجام بدم. انگار که واقعا قصد دارم کارخونه رو تاسیس کنم. در واقع یک کار تیمی ه که این بخش با من هستش.

منم که دیدم بهرحال مجبورم کار کنم فرصت خوبیه که واقعا یاد بگیرم.

اگه اجازه بدید بیشتر مزاحمتون بشم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

:icon_gol:

سلام

واقعا اينجا منو گير آورده

ديشب ميگه نميشه جيزه امروز ميگه ميشه

آقا من اطلاعاتشو پاك كردم فقط دو چيزو گذاشتم بمونه

يكي خوراك رو 46 ميليون متر مكعب زده و زمين كه 5 هكتار زده

دليل اينكه اينو گذاشتم بمونه براي اين بود كه 46 ميليون متر چند برابر خوراكيه كه

اونا نياز دارن ولي زدن 46 ميليون متر به دو دليل

يكي اينكه به مرگ بگيرن به تب راضي بشن

يكي اينكه اگر موفق شدن خوراك چند برابر بگيرن در آينده براي بزرگ كردن واحد و اينكه

اگر خواستن يك محصول ديگه هم اضافه كنن از اول نرن براي خوراك گاز 1 سال بدو بدو كنن برن سركار

اينا هم از نكات ريزه . اون كارشناسي كه نسشته امضا ميكنه فقط اسمش كارشناسه!!!!

ببخشيد ولي لگد زير دم گربه هم نزده !!!!

پس بايد طرح اينا وحشتناك باشه همه بگرخن بگن اوه اوه عجب طرح ناراحتيه:ws28:

زمين هم زدن 5 تا واسه پيچوندن مثل همون بالا

همه اينا براي اينه كه نميذارن كسي دقيق متوجه بشه كه ريز اطلاعات طرح چيه و چه اتفاقي افتاده . چون اون اطلاعات درست مربوط به لايسنسوره و اينا كلي پياده شدن تا اومده راهندازي كرده

بابا دقيقا مثل كتاب و درسه ديگه ! مثلا شما تو دانشكده ميان ميگن سنتز متانول اينجوريه . گاز مياد . شيرين ميشه . رفرم ميشه فشرده ميشه . سنتز ميشه . تقطير ميشه . دپو ميشه!

عمرا اگه اينجوري باشه ! پوست ميكنه . ديگه باند اول . باند رفت و برگشت دوم . تركيب دو تبادل دو گاز . پلت ها . ايزوترمال هاي حلقوي با جريان حلقويش و........ . اينا رو نشنيدن اصلا يك شرح از خودشون ميگن

هر قسمتش يك پتروشيميه براي خودش

وقتي ديتاهاي تئوري و درسي رو ميخواي عملياتي كني متوجه ميشي اصلا اين نيست تو اين مدت يك مشت اسپم خوندي

اون كارشناسه هم همينه اسپم تحويلش بده 4 تا كلمه درشت هم توش بذار قفل ميكنه ميگه عجب طرح حرفه اي و كاردرستيه

هرچي كمتر سر دربياره بيشتر خوشش مياد

اينجا ايرانه و داستانش اينجوريه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...