رفتن به مطلب

چه کنم دکترا راحت قبول شم؟

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

دوران لیسانس از اول یه چیزایی نمیدونستم و ضرر کردم.

مثلا نمیدونستم معدل تاثیر داره تو کنکور.

یا نمیدونستم معدل اول بودن چه قدر میتونه کمک کنه به قبولی ارشد.

به نظرتون الآن که ارشد قبول شدم، چه کنم که بتونم برا دکترا دانشگاه های برتر قبول شم؟

(تبدیل انرژی)

مثلا آیا امتیاز چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی تفاوت داره؟

یا این که برای مقاله چه موضوعاتی رو پیشنهاد میدین؟

استعداد های درخشان شرایطش چیه؟

معدل چه جوری تاثیر داره؟

یا هر مطلب دیگه ای که فکر می کنید به درد میخوره.

با تشکر

لینک به دیدگاه

آزمون دکترا سال به سال مفاهیمش و مواد امتحانیش و شرایط پذیرشش متفاوته دوست من.

یه سال فیزیک 1و2 امتحان میگیرن، یه سال ترمو پیشرفته، یه سال هم استعداد تحصیلی !!!

در کل برای آزمونش هر سالی که باشه بیشتر از 3 ماه وقت نمیخواد.

اما برای مصاحبه بستگی به ضریب تاثیر داره.

مقالات isi بالاترین امتیاز رو دارن، بعدش ژورنال های بین المللی، بعدش علمی پژوهشی و در نهایت کنفرانس ها.

قوی بودن زبان انگلیسی هم در آزمون هم در مصاحبه اثر مثبت داره.

استعداد درخشان هر دانشگاهی شرایط خودش رو داره، ولی معمولا نفر اول هر گرایش میتونه مستقیما وارد دکترا بشه اگر یک مقاله isi یا دو مقاله علمی پژوهشی هم داشته باشه.

از الان به دکترا به هیچ وجه فکر نکنید، بیشتر سعی کنید استاد پایان نامه تون کسی باشه که توی صنعت کاره ای باشه، تاکید میکنم توی صنعت.

تو دوره ارشد از صنعت عقب بیوفتی، دکترا دیگه ول معطل میشی و پشیمون میشی چون دیگه وقت وارد کار شدن گرفته میشه.

لینک به دیدگاه
آزمون دکترا سال به سال مفاهیمش و مواد امتحانیش و شرایط پذیرشش متفاوته دوست من.

یه سال فیزیک 1و2 امتحان میگیرن، یه سال ترمو پیشرفته، یه سال هم استعداد تحصیلی !!!

در کل برای آزمونش هر سالی که باشه بیشتر از 3 ماه وقت نمیخواد.

اما برای مصاحبه بستگی به ضریب تاثیر داره.

مقالات isi بالاترین امتیاز رو دارن، بعدش ژورنال های بین المللی، بعدش علمی پژوهشی و در نهایت کنفرانس ها.

قوی بودن زبان انگلیسی هم در آزمون هم در مصاحبه اثر مثبت داره.

استعداد درخشان هر دانشگاهی شرایط خودش رو داره، ولی معمولا نفر اول هر گرایش میتونه مستقیما وارد دکترا بشه اگر یک مقاله isi یا دو مقاله علمی پژوهشی هم داشته باشه.

از الان به دکترا به هیچ وجه فکر نکنید، بیشتر سعی کنید استاد پایان نامه تون کسی باشه که توی صنعت کاره ای باشه، تاکید میکنم توی صنعت.

تو دوره ارشد از صنعت عقب بیوفتی، دکترا دیگه ول معطل میشی و پشیمون میشی چون دیگه وقت وارد کار شدن گرفته میشه.

سلام

ممنون از پاسختون

بله یادمه یه بار از فیزیک هالیدی امتحان گرفتن! بعیده دیگه از این کارا بکنن!!

یکی بهم گفت جدیدا چون تحریم ها حتی به isi هم کشیده شده، امتیاز isi و ژورنال های بین المللی داخلی مثل هم شده. صحت نداره؟

زبان انگلیسی تو مصاحبه چه حوری تاثیر داره؟ مدرک تولیمو داشته باشیم با نمره خوب بسه؟

یه بنده خدا دو سه سال پیش تو دنشگاهمون با استعداد درخشان تونست دکترا بره امیرکبیر. منتهی چند تا مقاله داشت. isi و ...

راستش هر چند باهنر دانشگاه خوبیه ولی مشاغل مهم معمولا از دانشگاه های معتبر تهران استخدام میکنن. من هم قصد ندارم واسه دکترا کرمان بمونم. اصلا همچین قصدی نداشتم و ندارم. برا همین فکر میکنم استادم جه تو صنعت باشه چه نباشه زیاد برام فرقی نمی کنه. مهم اینه که بتونم مقاله باهاش بدم.

یه مشکل دیگه هم هست مثلا پروفسور فلان که تو کشور و صنعت آدم شناخته شده ایه میگن اصلا با آدم کار نمی کنه. خب پس اگه با همچین کسی بردارم مقاله دادن مشکل میشه. ولی حیفه واقعا اگه با یکی از استاد تمام ها بردارم خب شناخته شده ترن. اما احتمالا با یکی از استادیارها یا دانشیارها برمیدارم. چون میشناسمشون که واقعا برا آدم وقت میذارن.

اگه اشتباه می کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون از پاسختون

بله یادمه یه بار از فیزیک هالیدی امتحان گرفتن! بعیده دیگه از این کارا بکنن!!

یکی بهم گفت جدیدا چون تحریم ها حتی به isi هم کشیده شده، امتیاز isi و ژورنال های بین المللی داخلی مثل هم شده. صحت نداره؟

زبان انگلیسی تو مصاحبه چه حوری تاثیر داره؟ مدرک تولیمو داشته باشیم با نمره خوب بسه؟

یه بنده خدا دو سه سال پیش تو دنشگاهمون با استعداد درخشان تونست دکترا بره امیرکبیر. منتهی چند تا مقاله داشت. isi و ...

راستش هر چند باهنر دانشگاه خوبیه ولی مشاغل مهم معمولا از دانشگاه های معتبر تهران استخدام میکنن. من هم قصد ندارم واسه دکترا کرمان بمونم. اصلا همچین قصدی نداشتم و ندارم. برا همین فکر میکنم استادم جه تو صنعت باشه چه نباشه زیاد برام فرقی نمی کنه. مهم اینه که بتونم مقاله باهاش بدم.

یه مشکل دیگه هم هست مثلا پروفسور فلان که تو کشور و صنعت آدم شناخته شده ایه میگن اصلا با آدم کار نمی کنه. خب پس اگه با همچین کسی بردارم مقاله دادن مشکل میشه. ولی حیفه واقعا اگه با یکی از استاد تمام ها بردارم خب شناخته شده ترن. اما احتمالا با یکی از استادیارها یا دانشیارها برمیدارم. چون میشناسمشون که واقعا برا آدم وقت میذارن.

اگه اشتباه می کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

تو این کشور هیچ چیزی بعید نیست مهندس، مخصوصا تو حوزه این آزمون ها.

نه این خبر تا امسال که صحت نداره و isi هم تحریم نشده و الان هم خیلی ها دارن میفرستن.

من خودم هفته پیش یه ژورنال بین المللی فرستادم اکسپت شد، isi چون زمانش طول میکشه تقریبا 6 ماه !!! عده ای ممکنه شایعه درست کنن که تحریمه.

زبان انگلیسی رو هم میتونی تو مصاحبه صحبت کنی و بگی ارائه دادم هم مدرک هایی مثل mche و tolimo

مقاله دادن هم بخش اعظم مسئولیت بالای 95 درصدش رو دوش خودته یا اگه با دانشجوی دیگه شریک باشی، اینکه فکر کنی استاد جز کارهای نگارشی ممکنه بهت کمک کنه اشتباهه.

من بازم ترجیح میدم با یک انسان صنعتی کار کنم.

دیدت رو به سمت صنعت بیشتر کن تا درس دادن تو یک دانشگاه آزاد پس از گرفتن دکترا.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

دوران لیسانس از اول یه چیزایی نمیدونستم و ضرر کردم.

مثلا نمیدونستم معدل تاثیر داره تو کنکور.

یا نمیدونستم معدل اول بودن چه قدر میتونه کمک کنه به قبولی ارشد.

مثلا آیا امتیاز چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی تفاوت داره؟

استعداد های درخشان شرایطش چیه؟

معدل چه جوری تاثیر داره؟

یا هر مطلب دیگه ای که فکر می کنید به درد میخوره.

با تشکر

اینا دقیقا شرح حال منه:icon_pf (34)::icon_pf (34):

با معدل 19.85 وارد دانشگاه شدم دیدم همه معدلا 16- 17 هه( یعنی معدل دبیرستانشون) احساس سرخوردگی داشتم*

دیگه به معدل اهمیت ندادم اصلا نمیدونستم معدل تو ارشد و اینا تاثیر داره:icon_pf (34):

الان دارم چوبشو میخورم!:sigh:

این مملکت حساب کتاب نداره!

* اصولا مقایسه کار درستی نیست!

لینک به دیدگاه
تو این کشور هیچ چیزی بعید نیست مهندس، مخصوصا تو حوزه این آزمون ها.

نه این خبر تا امسال که صحت نداره و isi هم تحریم نشده و الان هم خیلی ها دارن میفرستن.

من خودم هفته پیش یه ژورنال بین المللی فرستادم اکسپت شد، isi چون زمانش طول میکشه تقریبا 6 ماه !!! عده ای ممکنه شایعه درست کنن که تحریمه.

زبان انگلیسی رو هم میتونی تو مصاحبه صحبت کنی و بگی ارائه دادم هم مدرک هایی مثل mche و tolimo

مقاله دادن هم بخش اعظم مسئولیت بالای 95 درصدش رو دوش خودته یا اگه با دانشجوی دیگه شریک باشی، اینکه فکر کنی استاد جز کارهای نگارشی ممکنه بهت کمک کنه اشتباهه.

من بازم ترجیح میدم با یک انسان صنعتی کار کنم.

دیدت رو به سمت صنعت بیشتر کن تا درس دادن تو یک دانشگاه آزاد پس از گرفتن دکترا.

سلام

ممنون ازتون

واقعا راهنماییاتون کاربردی ان.

چه خوب که گفتین مصاحبه هم میتونم انگلیسی صحبت کنم. رفتم تو نخش. اصلا احتمالا درس سمینارم رو انگلیسی ارائه بدم که کلا راه بیفتم.

اتفاقا فقط دلم میخواد وارد صنعت شم. اما در صنایع هایتک. شاید بگید زیادی بلندپروازم و جو گیر شدم اما باور کنید این فکر تازه به سرم نخورده که جو باشه. و اصلا ادامه دادنم برا دکترا به همین خاطره که بتونم وارد صنایع هایتک بشم. و از اونجایی که این مدل صنایع (مثل صنایع هوافضا) بیشتر از فارغ التحصیلان دانشگاه هایی مثل شریف و امیرکبیر میگیرن، دکترا میخوام حتما وارد یکی از این دانشگاه ها شم در غیر این صورت دکترا گرفتن برام معنی نداره.

من دوره لیسانس با دو تا از اساتید که استادیار و دانشیار بودن، پروژه داشتم. خیلی برام وقت گذاشتن. با اینکه پروژه کارشناسی بود و یه پروژه دیگه. مقاله هم نبود! قطعا این دو تا استاد برا مقاله هم برا آدم وقت میذارن. در ضمن یکیشون در زمینه تاسیسات به صورت صنعتی هم خیلی فعاله.

دو انتخاب دارم. یکی اینکه با یکی از این دو استاد بردارم. و یا با یکی از استاد تمام ها درس بردارم که تو دنیا شناخته شده هست. اما بعید میدونم زیاد کاری برام بکنه. فقط اسمش به دردم میخوره. صنعتی هم هست.

به نظرتون با توجه به مواردی که گفتم بهترین کار چیه؟

بسیار ممنون

راستی نگفتین تاثیر معدل چه جوریه؟ خیلی تاثیر داره؟

لینک به دیدگاه
اینا دقیقا شرح حال منه:icon_pf (34)::icon_pf (34):

با معدل 19.85 وارد دانشگاه شدم دیدم همه معدلا 16- 17 هه احساس سرخوردگی داشتم

دیگه به معدل اهمیت ندادم اصلا نمیدونستم معدل تو ارشد و اینا تاثیر داره:icon_pf (34):

الان دارم چوبشو میخورم!:sigh:

این مملکت حساب کتاب نداره!

سلام

وضع شما از من که بهتره. من ترم های آخر به جایی رسیدم که معدل نزدیک 19 هم گرفتم اما به دلیل اینکه 4 ترم اولم معدلم خیلی پایین بود، معدل کلم به 15.5 هم نرسید!!

ولی قابل جبرانه

لینک به دیدگاه

من دوره لیسانس با دو تا از اساتید که استادیار و دانشیار بودن، پروژه داشتم. خیلی برام وقت گذاشتن. با اینکه پروژه کارشناسی بود و یه پروژه دیگه. مقاله هم نبود! قطعا این دو تا استاد برا مقاله هم برا آدم وقت میذارن. در ضمن یکیشون در زمینه تاسیسات به صورت صنعتی هم خیلی فعاله.

دو انتخاب دارم. یکی اینکه با یکی از این دو استاد بردارم. و یا با یکی از استاد تمام ها درس بردارم که تو دنیا شناخته شده هست. اما بعید میدونم زیاد کاری برام بکنه. فقط اسمش به دردم میخوره. صنعتی هم هست.

به نظرتون با توجه به مواردی که گفتم بهترین کار چیه؟

بسیار ممنون

راستی نگفتین تاثیر معدل چه جوریه؟ خیلی تاثیر داره؟

معدل تاثیرش رو توی کنکور میذاره، امسال 20 درصد بود، ممکنه سال های بعد میزانش بیشتر بشه.

به نظرم با اونیکه تو تاسیسات و صنعت خیلی فعاله درس بردار.

تو مصاحبه دکترا کار ندارن زیاد استادت کیه، بیشتر نگاه میکنن چیکار کردی.

بیشتر پوئن رو هم مقاله ای داره که با چشم انداز صنعتی نوشته بشه و بتونه چالشی رو از صنعت باز کنه.

اینجور مقالات هم تو ژورنال ها سریع چاپ میشن، هم هرچی بیشتر حرف کاربردی بزنی، بیشتر در توجه قرار میگیری.

استاد تمام سرشلوغ، معمولا فقط همون اسمش برای یه مدت کوتاه میتونه برات مفید باشه.

ولی بازم با بچه هایی که با اون اساتید درسی یا پایان نامه ای تو ارشد داشتن بیشتر صحبت کن.

لینک به دیدگاه
سلام

وضع شما از من که بهتره. من ترم های آخر به جایی رسیدم که معدل نزدیک 19 هم گرفتم اما به دلیل اینکه 4 ترم اولم معدلم خیلی پایین بود، معدل کلم به 15.5 هم نرسید!!

ولی قابل جبرانه

مثل اینکه بد توضیح دادم

من معدل دانشگاهم پایینه چون تا پیش دانشگاهی همیشه الف بودم و لی تو دانشگاه دیگه انگیزه نداشتم اصلا دلم به درس نمیرفت نمیدونم چرا:ws52:

رشتمو دوس دارما ولی نمیدونم کجای کار میلنگه:ws52:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام دوستان...چند تا سوال پیش پا افتاده داشتم!!:ws3:

فرق ISI با ژورنالهای خارجی چی هست؟

فرق بین ساینس دایرکت و اشپرینگر با ژورنالها چی هست؟

باتشکر:ws3:

لینک به دیدگاه

isi مثل یک استاندارد می مونه براساس معیارهایی که اون برای سطح و ارزش مجلات و نشریه ها تعیین کرده

مشخص می کنه که در هر دوره ای چه مجلاتی حایز کسب این استانداردها هستند و اسم اونا رو تو لیست خودش میاره

هر مجله ای که اسمش تو لیست مجلات isi باشه اگر کسی مقاله اش تو این مجله چاپ بشه میگن مقاله اش isi ی بود

به زبون عامیانه isi یعنی این :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...