رفتن به مطلب

تعداد متقاضیان سفر بی‌بازگشت به مریخ از مرز 165 هزار گذشت

ارسال های توصیه شده

» سرویس: علمي و فناوري - علمي

کد خبر: 92060402118

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۳

2

بر اساس اعلام شرکت هلندی Mars One، بیش از 165 هزار درخواست برای سفر بی بازگشت به مریخ تاکنون به ثبت رسیده است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پروژه سفر بی بازگشت به مریخ شامل انتقال تجهیزات و چند مریخ نورد برای احداث پایگاه اولیه جهت استقرار نخستین گروه از ساکنان آینده مریخ است.

گروه نخست، متشکل از چهار زن و مرد از قاره های مختلف جهان، پس از انتخاب و گذراندن دوره های نهایی آموزش تا سال 2023 راهی سیاره سرخ خواهند شد.

بدلیل نبود فناوری های مورد نیاز برای انجام سفر بازگشت از مریخ، هزینه های بالای سفر و مشکلات تأمین سوخت، داوطلبان نهایی بلیت یکطرفه ای بسمت مریخ دریافت خواهند کرد!

با وجود عدم امکان بازگشت به زمین، تا ماه آگوست 2013 (مرداد ماه) بیش از 165 هزار درخواست ثبت شده است و استقبال متقاضیان از این طرح چشمگیر عنوان شده است.

هزینه ثبت نام اولیه 25 دلار است که بر اساس وضعیت اقتصادی کشور، افزایش یا کاهش پیدا می کند.

از ایران نیز تاکنون هشت داوطلب مرد و یک داوطلب زن سفر بی بازگشت به مریخ موفق به «ثبت نام قطعی» شده اند که البته این تعداد محدود، کل داوطلبان ایرانی را شامل نمی‌شود.

«باس لنسدروپ»، مدیر ارشد و از موسسان طرح مارس وان اواخر سال گذشته از درخواست حدود 70 ایرانی برای ثبت نام در سفر بی بازگشت به مریخ خبر داده بود.

لینک به دیدگاه

:icon_gol:

منم میخواستم ثبت نام کنم هنوز وقت هست؟

فکر کنم باید یه فیلم نیم ساعتی پر کنیم بگیم چرا باید مارو انتخاب کنن !

هر اطلاعتی در این زمینه دارید به من بگید لطفا :hanghead:

لینک به دیدگاه
:icon_gol:

منم میخواستم ثبت نام کنم هنوز وقت هست؟

فکر کنم باید یه فیلم نیم ساعتی پر کنیم بگیم چرا باید مارو انتخاب کنن !

هر اطلاعتی در این زمینه دارید به من بگید لطفا :hanghead:

منــــم میـــــــخوام:sad0:

امید به زندگیتون تو حلقم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
فکر نکنم بذارن بمیرن

حتما یه امکاناتی باشه اونجا

فکر کنم بشه درآینده برگردن

اگه قرار باشه امکاناتی برا برگشتشون باشه باید موقع رفتشون آماده باشه

لینک به دیدگاه
اگه قرار باشه امکاناتی برا برگشتشون باشه باید موقع رفتشون آماده باشه

اینحوری بهشون می گن که دو روز بعد غرغر نکنن که ما زمینو می خوایم :ws3:

لینک به دیدگاه
امید به زندگیتون تو حلقم:icon_pf (34):

من که ندارم حلقت چیزی نصیبش نمیشه

بعد حالا ما اگه سالم رسیدیم به مریخ میمونیم تا پیشرفت کنید بقیه ام راحت بیان یا اصلا شاید ما رفتیم زمین نابود شد منقرض شدیم ما اونور مجبور شیم نسل بی خاصیت انسان و حفظ کنیم ..:whistle:

لینک به دیدگاه
من که ندارم حلقت چیزی نصیبش نمیشه

بعد حالا ما اگه سالم رسیدیم به مریخ میمونیم تا پیشرفت کنید بقیه ام راحت بیان یا اصلا شاید ما رفتیم زمین نابود شد منقرض شدیم ما اونور مجبور شیم نسل بی خاصیت انسان و حفظ کنیم ..:whistle:

خب سالم هم حتی اگه برسین، اونجا دووم نمیارین:icon_pf (34):

اکسیژن هم که نیست:sad0:

لینک به دیدگاه
خب سالم هم حتی اگه برسین، اونجا دووم نمیارین:icon_pf (34):

اکسیژن هم که نیست:sad0:

نه نترس ما میریم اونجا ایستگاه بزنیم تا 2023 یه فکر واسه اکسیژن میکنن:hanghead: اصلا تو که مهندس فضایی واسه ما یه فکری کن نمیریم :a030:

لینک به دیدگاه
نه نترس ما میریم اونجا ایستگاه بزنیم تا 2023 یه فکر واسه اکسیژن میکنن:hanghead: اصلا تو که مهندس فضایی واسه ما یه فکری کن نمیریم :a030:

اصن بحث اکسیژن نیست

اختلاف دمای شب و روز مریخ تقریبا بیش از 80 درجه اس:w58:

اکسیژن که سر جای خودش

لینک به دیدگاه

يك مدت فراخوان داده بودند به شيميدان هاي كل دنيا

كه آغا هر كي ميتونه يك واكنشي پيدا كنه با توجه به تركيبات موجود در مريخ و ماه بتونه اكسيژن توليد كنه

من يك چند روزي راجع به تركيبات مطالعه كردم :whistle: ديدم خيلي سخت تر از اين حرفاست:icon_pf (34): بعد فهميدم پا تو كفش بزرگترها نكنم :ws3:

نميدونم تا الان اين راه حل پيدا شده يا نه

ولي بالاخره ميشه ....

لینک به دیدگاه
يك مدت فراخوان داده بودند به شيميدان هاي كل دنيا

كه آغا هر كي ميتونه يك واكنشي پيدا كنه با توجه به تركيبات موجود در مريخ و ماه بتونه اكسيژن توليد كنه

من يك چند روزي راجع به تركيبات مطالعه كردم :whistle: ديدم خيلي سخت تر از اين حرفاست:icon_pf (34): بعد فهميدم پا تو كفش بزرگترها نكنم :ws3:

نميدونم تا الان اين راه حل پيدا شده يا نه

ولي بالاخره ميشه ....

عه خب یکم بیشتر تلاش میکردی بلکن اسم یه ایرانی در این حرکت علمی خفن به ثبت میرسید...:ws37: ما هم با خیال راحت میرفتیم:hanghead:

اره بلاخره پیدا میشه .. این دانشمندا وقتی گیر بدن به یه چیزی حتما حلش میکنن :a030:

لینک به دیدگاه
عه خب یکم بیشتر تلاش میکردی بلکن اسم یه ایرانی در این حرکت علمی خفن به ثبت میرسید...:ws37: ما هم با خیال راحت میرفتیم:hanghead:

اره بلاخره پیدا میشه .. این دانشمندا وقتی گیر بدن به یه چیزی حتما حلش میکنن :a030:

تا همينجا هم ايراني ها ناسا رو به اينجا رسوندن / بدون اغراق ميگم

هر چند ناسا يك سازمان عريض و طويل متشكل از هزاران دانشمند و كاركن هست ....

ولي ما بيش از 250 محقق برجسته ايراني تو ناسا داريم

من افتخار شاگردي يكي از ايناساتيد رو داشتم كه به مدت چند ماه توي ناسا مطالعه و همكاري داشته ...

لینک به دیدگاه
تا همينجا هم ايراني ها ناسا رو به اينجا رسوندن / بدون اغراق ميگم

هر چند ناسا يك سازمان عريض و طويل متشكل از هزاران دانشمند و كاركن هست ....

ولي ما بيش از 250 محقق برجسته ايراني تو ناسا داريم

من افتخار شاگردي يكي از ايناساتيد رو داشتم كه به مدت چند ماه توي ناسا مطالعه و همكاري داشته ...

بله خب البته با این نسبت جمعیتی که مادر کل زمین داریم و با این وضع فرار مغزها و عدم جذب خصوصی در کشور و صادرات مغز و دانشجو و غیره اگه این تعداد دانشمند و محقق در ناسا نداشتیم باید تعجب میکردیم نه باید تاسف میخوردیم..

بسیار عالی امیدوارم نصیب خودتونم بشه :a030: (همکاری با نسا)

ما فعلا به بابک فردوسی کلی افتخار میکنیم با اون ستاره هاش :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...