رفتن به مطلب

سوالات متلب را در اين تاپيك مطرح بفرماييد

ارسال های توصیه شده

دوستان عزيز سوالات تخصصي و عمومي در زمينه برنامه نويسي به زبان متلب را در اين تاپيك مطرح بفرماييد.

از كليه دوستاني هم كه به اين زبان مسلط هستند ، درخواست ميكنيم كه به ما در اين زمينه كمك كنن.:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
salam age mishe ye ketab self reading matlab bezarid ke az paye amoozesh mide

سلام

ببخشيد دير متوجه پستتون شدم:icon_gol:

دوست عزيز متلب نياز به يادگيري چنداني نداره. مهم ترين اصل در يادگيري متلب تكرار و تكرار و تكراره.

شما نياز دارين يكسري اصول اوليه از متلب بلد باشين بعد نياز دارين كه اصول كامل الگوريتم نويسي رو ياد بگيرين و بعد از اون نياز دارين كه هر برنامه اي كه فكرشو ميكنين بنويسين. در حين نوشتن برنامه ها تسلطتون به نرم افزار افزايش پيدا ميكنه.

دو فايل آموزش مقدماتي متلب به پيوست تقديم ميكنم. اميدوارم براتون مفيد باشه. (اين فايل ها شامل چند برنامه ساده هم هست كه به نظرم براي شناخت بيشتر برنامه نويسي با متلب ميتونه مفيد باشه)

پك دوره آموزشي متلب هم ضميمه كردم.

براي الگوريتم نويسي هم من كتاب آقاي جعفرنژاد قمي رو پيشنهاد ميكنم. مطالعه بفرماييد.

اگر كتاب هم بخواين ميتونين از كتاب راهنماي كاربردي متلب نوشته دكتر نيما جمشيدي و همكارانشون استفاده كنيد.

يكي از دوستان هم كتاب دكتر ذكايي رو پيشنهاد دادن كه متاسفانه فرصت نكردم مطالعش كنم

درضمن جامع ترين مرجعي كه ميتونين براي رفع اشكالاتتون استفاده كنيد هلپ متلب و سايت خود متلب هست.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
سلام

چه جوری میتونم تو متلب یه ماتریس 1 در 9 ایجاد کنم که 4 تا از آرایه هاش به طور تصادفی 1 باشه و بقیه 0 ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

لینک به دیدگاه
  • 6 سال بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام به دوستان دوتا مقدار  دارم که واقعی و نظری بدست اومده میخوام درصد خطاشو بدست بیارم با دستور normو به تابعfminsearch ببرم تا بهینه سازی کنه مقدارم رو تا این چرخه تکرار میشه تا درصد خطا به 00001. برسه تا مقدار بهینه شده جلوی fminsearchتعریف کردم بدست بیاره.اگه میشه راهنمایی یا کمک کنید چجوری دستورش را بنویسم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...