رفتن به مطلب

اب زيرزميني - استخر

ارسال های توصیه شده

با سلام

در صورتي كه در اقليم اب وهواي مثل استان مازنداران شهر ساري يا شهرهاي مشابه كه ابهاي سطحي اين مناطق زياد مي باشد

براي ساخت استخر چه تدابيري رو بايد انديشيد ؟

با توجه به اينكه موقعيت سطح كاسه استخر نسبت به سطح زمين پايين تره

لینک به دیدگاه

خب تا اونجا که من اطلاع دارم مشکل اصلیش در گودبرداریش هست که برای همین صریعا بعد از تخلیه خاک با استفاده از شادکریت یا بتن پاشی که بیشتر به همراه توری های فلزی انجام میشه خاک و ثابت می کنند و بعد هم با استفاده از عمل زهکشی در اطراف استخر آب خارج می کنند و در آخر هم با اجرا عایق روطوبت که می تونه همون ایزوگام خودمون باشه مشکل حل میشه

اینا چیزایی بوده که من بشکل تئوری می دونستم حالا اجرایشو می پرسم می گم :w16:

لینک به دیدگاه

ممنون ميشم اگه بپرسيد -

عمل زه كشي چطور انجام ميگيره - باتوجه به اينكه اگه اب رو خارج كنيم فقط به صورت مقطعي خارج كرديم ودر فصل بارندگي به مشكل بر نخواهيم خورد ؟؟

لینک به دیدگاه

خب بعد خارج شدن آب تو همون مرحله اول دیگه مشکلی نیست دیگه چون ما دیوار ها رو بتن شاتکریت انجام دادیم و عایقش کردیم و دیگه مشکلی نخواهیم داشت در آینده

یه نکته که باید توجه داشته باشیم اینه که در مناطق شمالی کشور اجرا استخر تنها در فصل تابستان امکان داره و در فصل های دیگه سال با توجه به کمبود امکانات این امر تا اونجا که من می دونم مقدور نیست

به روش هایی که گفتم استفاده از پمپ آب هم اضافه کن که با اسفتاده از پمپ آب ها رو تخلیه و به فضای بیرون هدایت می کنند

اما در مورد زهکشی مطلب زیاد هست اما خلاصش میشه اینکه یه سری کانال ( بشکل جوب ) درست می کنند در اطراف مسیر و در امتداد شیب زمین تا آب و رطوبت خاک به این کانا ها هدایت و از محل انجام پروژه دور بشند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...