رفتن به مطلب

گیاهخواری

viviyan

ارسال های توصیه شده

درود دوستان. نظرتون درباره رژیم گیاهخواری چیه؟ کسی تو این انجمن گیاهخوار هست؟ علت روی آوردن به این رژیم غذایی چیست؟ موادغذایی جایگزین گوشت چیا هستند؟ سپاس.

لینک به دیدگاه

عاشق گیاهخواری هستم :ws3:

سبک ، احساس ارامش میکنم ، احساس راحتی ، من چون بین خونوادم زندگی میکنم و تنها نیستم واسه خاطر اونا همیشه متاسفانه گیاهخواری نمیکنم ولی خیلی دوس دارم همیشه باشه . :girl_in_dreams:

وقتی گوشت یا برنج میخورم احساس سنگینی میکنم ، انگار یه تیکه شی جامد تو معدمه و اذیتم میکنه

اینجا تاپیک داریم واسه گیاهخوارا ، بهتره به اونم مراجعه کنید .

کدو و گوجه

سالاد

خوراک سبزیجات

سوپ سبزیجات

آش

سیب زمینی

خوراک قارچ

ساندویچ سبزیجات

و .... :w02:

اما چرا این بحث و سوالو تو گفتگو آزاد گذاشتین؟ فک میکنه جاش تو تالار آشپزخونه قسمت گیاهخواران بهتر باشه ها :ws38:

لینک به دیدگاه
عاشق گیاهخواری هستم :ws3:

سبک ، احساس ارامش میکنم ، احساس راحتی ، من چون بین خونوادم زندگی میکنم و تنها نیستم واسه خاطر اونا همیشه متاسفانه گیاهخواری نمیکنم ولی خیلی دوس دارم همیشه باشه . :girl_in_dreams:

وقتی گوشت یا برنج میخورم احساس سنگینی میکنم ، انگار یه تیکه شی جامد تو معدمه و اذیتم میکنه

اینجا تاپیک داریم واسه گیاهخوارا ، بهتره به اونم مراجعه کنید .

کدو و گوجه

سالاد

خوراک سبزیجات

سوپ سبزیجات

آش

سیب زمینی

خوراک قارچ

ساندویچ سبزیجات

و .... :w02:

اما چرا این بحث و سوالو تو گفتگو آزاد گذاشتین؟ فک میکنه جاش تو تالار آشپزخونه قسمت گیاهخواران بهتر باشه ها :ws38:

ناراحتی های معده براتون به وجود نیومده؟ دچار فقرآهن نشدید؟ چرا گیاهخوار شدید؟

لینک به دیدگاه
ناراحتی های معده براتون به وجود نیومده؟ دچار فقرآهن نشدید؟ چرا گیاهخوار شدید؟

نه اصلن

اتفاقا خیلی هم خوبه ، سبک و راحتم ، راحت میخوابم

وقتی گوشت و برنج میخورم معده درد میشم و معدم سنگین میشه

اتفاقا خیلی از گیاها بیشتر از گوشت پروتئین و اهن دارن ، اسفناج، سبزیجات و ...

لینک به دیدگاه
نه اصلن

اتفاقا خیلی هم خوبه ، سبک و راحتم ، راحت میخوابم

وقتی گوشت و برنج میخورم معده درد میشم و معدم سنگین میشه

اتفاقا خیلی از گیاها بیشتر از گوشت پروتئین و اهن دارن ، اسفناج، سبزیجات و ...

من یه نفر گیاهخوار رو میشناسم که مشکلات دوازدهه براش پیش اومده، نمیدونم به خاطر رژیم غذاییش هست یا نه. انرژی کم نمیارید؟ گرون نیست رژیم غذاییتون؟ من اگه بخوام رژیم غذاییمو تغییر بدم دیگه نمیتوونم غذاهای دانشگاه رو بگیرم چون تقریبا همشون گوشت دارن. باید خودم بخرم.

لینک به دیدگاه
من یه نفر گیاهخوار رو میشناسم که مشکلات دوازدهه براش پیش اومده، نمیدونم به خاطر رژیم غذاییش هست یا نه. انرژی کم نمیارید؟ گرون نیست رژیم غذاییتون؟ من اگه بخوام رژیم غذاییمو تغییر بدم دیگه نمیتوونم غذاهای دانشگاه رو بگیرم چون تقریبا همشون گوشت دارن. باید خودم بخرم.

من مدام نمیخورم ولی خیلی دوس داشتم مداوم باشه

نه اصلا اذیت نشدم ، بلکه هضمشون خیلی بهتر از گوشت خواریه

گرون که نه

الان گوشت و برنجم حساب کنید بیشتر از گیاه میشه

شمام با این شرایطی که گفتی بهتره فعلا که خوابگاهین گوشت خواری و گیاهخواری رو کنار هم داشته باشین

لینک به دیدگاه
من مدام نمیخورم ولی خیلی دوس داشتم مداوم باشه

نه اصلا اذیت نشدم ، بلکه هضمشون خیلی بهتر از گوشت خواریه

گرون که نه

الان گوشت و برنجم حساب کنید بیشتر از گیاه میشه

شمام با این شرایطی که گفتی بهتره فعلا که خوابگاهین گوشت خواری و گیاهخواری رو کنار هم داشته باشین

البته هضم مواد گوشتی زودتر و بهتر از مواد گیاهی هست. :دی

من برای گیاهخواری چندان توجیه نشدم راستش هنوز. هم گوشت به نظرم خیلی خوشمزه اس (من میمیرم برا کله پاچه مثلا :دی) و هم اینکه سبزیجات رو چندان دوست ندارم ولی وقتی گوشت نمیخورم و فقط سبزیجات میخورم احساس سلامتی میکنم و البته وضعیت مزاجیم هم روبراه میشه. میخوام یه مدت به صورت آزمایشی گیاهخوار بشم. جایی خووندم گیاهخواری باعث کاهش قوای هوشی میشه. نگران این هم هستم. :texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه
البته هضم مواد گوشتی زودتر و بهتر از مواد گیاهی هست. :دی

من برای گیاهخواری چندان توجیه نشدم راستش هنوز. هم گوشت به نظرم خیلی خوشمزه اس (من میمیرم برا کله پاچه مثلا :دی) و هم اینکه سبزیجات رو چندان دوست ندارم ولی وقتی گوشت نمیخورم و فقط سبزیجات میخورم احساس سلامتی میکنم و البته وضعیت مزاجیم هم روبراه میشه. میخوام یه مدت به صورت آزمایشی گیاهخوار بشم. جایی خووندم گیاهخواری باعث کاهش قوای هوشی میشه. نگران این هم هستم. :texc5lhcbtrocnmvtp8

بنده تکذیب میکنم :ws3:

بستگی به خود طرف هم داره

من علاقه به چرب و پیلی بودن غذا ندارم

عاشق غذای سبکم ، خواب راحت ، وضعیت معده و مجازی خوب و بدون مشکل و ....

لاغرم ولی خداروشکر سالمم . امتحان کنید حتما متوجه میشید چی میگم :ws37:

لینک به دیدگاه

من یه مدت 5-6 ماه گیاهخوار-اوو بودم.(سال 89-90)

بیشتر یه سری گیاهای خاص رو میخوردم.پخته و بخارپر

من شیر هم نمیخوردم که به جاش از شیر بادوم استفاده میکردم ولی عسل میخوردم

دلیلش هم شخصی بود:whistle:

یه رژیم خاص بود ولی سخته به نظرم چون من یه چند ماهشو تو خوابگاه بودم پیدا کردن گیاهای متنوع سخت و وقت گیر بود

یه دوستی هم دارم چند ساله خام گیاهخواره...اون دیگه از همشون سخت تره ولی خودش راضیه چون خلاقیتش زیاده و وقت هم داره

الان هم گوشت قرمز خیلی کم میخورم مرغ ماشینی هم نمیخورم ماهی هم یه تعداد خاص رو میخورم:icon_redface:

الان شما میخوای گیاهخوار بشی؟

به نظرم اگه باگوشت مشکلی نداری دلیلی نداره محدودیت ایجاد کنی برای خودت.

بعد اینکه به نظر من گرونتر از غذاهای عادی در میاد .مثلا من برای کلسیم از انواع کلم ها بروکلی و گل کلم و بروکسل و قمری ... میخریدم و هم مقدار زیادی بادام در هفته مصرف میکردم که شیرهای پاکتی گاو خیلی ارزونتر درمیاد:ws37:

لینک به دیدگاه
من یه مدت 5-6 ماه گیاهخوار-اوو بودم.(سال 89-90)بیشتر یه سری گیاهای خاص رو میخوردم.پخته و بخارپرمن شیر هم نمیخوردم که به جاش از شیر بادوم استفاده میکردم ولی عسل میخوردمدلیلش هم شخصی بود:whistle:یه رژیم خاص بود ولی سخته به نظرم چون من یه چند ماهشو تو خوابگاه بودم پیدا کردن گیاهای متنوع سخت و وقت گیر بودیه دوستی هم دارم چند ساله خام گیاهخواره...اون دیگه از همشون سخت تره ولی خودش راضیه چون خلاقیتش زیاده و وقت هم دارهالان هم گوشت قرمز خیلی کم میخورم مرغ ماشینی هم نمیخورم ماهی هم یه تعداد خاص رو میخورم:icon_redface:الان شما میخوای گیاهخوار بشی؟به نظرم اگه باگوشت مشکلی نداری دلیلی نداره محدودیت ایجاد کنی برای خودت.بعد اینکه به نظر من گرونتر از غذاهای عادی در میاد .مثلا من برای کلسیم از انواع کلم ها بروکلی و گل کلم و بروکسل و قمری ... میخریدم و هم مقدار زیادی بادام در هفته مصرف میکردم که شیرهای پاکتی گاو خیلی ارزونتر درمیاد:ws37:
رژیم گیاهخواریِ شما از نوع وگان بوده. در این نوع رژیم غذایی فرد حتی از مصرف محصولات حیوانی هم خودداری میکنند. من به هیچ عنوان منظورم این رژیم غذایی نیست.
لینک به دیدگاه
رژیم گیاهخواریِ شما از نوع وگان بوده. در این نوع رژیم غذایی فرد حتی از مصرف محصولات حیوانی هم خودداری میکنند. من به هیچ عنوان منظورم این رژیم غذایی نیست.

نه وگان تخم مرغ و عسل نمیخورن ولی اوو میخورن

چند نوع تقسیم بندی داره که الان دقیق یادم نمیاد ....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...