رفتن به مطلب

کسی اینجا ارشد هوش مصنوعی خونده؟

hakan_68

ارسال های توصیه شده

بله. سوالاتون رو بپرسین اگه بتونم خوشحال میشم کمکتون کنم.

میخواستم بدونم چه درسی می خونن ؟ کدوم درسا مهمه ؟ کدوماش سخته؟ چه پروژه های معمولا استادا میگن؟:ws52:

لینک به دیدگاه

بسته به دانشگاه جند تا از درسها با هم متفاوته!

یادگیری ماشین

پردازش تصویر

پردازش تکاملی (ژنتیک)

بینایی ماشین

هوش مصنوعی پیشرفته

شبکه عصبی

سیستم های فازی

شناسایی آمار و الگو

بعضی از جاها هم پردازش صوت و سیگنال و ... هم درس میدن

لینک به دیدگاه

پروژه ها: اعمال *****های مختلف روی عکس- تشخیص چهره - شناسایی چهره ، feature selection و انواع خوشه بندی ها و طبقه بندی کننده ها( درخت تصمیم - شبکه بیزین - شبکه عصبی - kmeans- FCM و ژنتیک و الگوریتم مورچه و الگوریتم زنبور عسل و SA , .... ) - تشخیص سیب از گلابی- تشخیص اشکال هندسی - برنامه نویسی پرولوگ - پانوراما -

که البته بعضی از موارد بالا جزئیه بعضی هاشون یه مبحث خاصه که الگوریتم های مختلف اون رو باید پیاده سازی می کردیم. قسمت از یه پروژه دیگه هم میشن. مثلا برای تشخیص یا شناسایی جهره باید از الگوریتم های feature selection و طبقه بندی یا خوشه بندی استفاده کرد.

لینک به دیدگاه
اون کلمه ای که * ای شده کلمه ف ی ل ت ر بود. منظور تغییرات مختلف روی تصاویر هست. حالت هوق العاده ساده ای از فوتوشاپ

واقعا ممنونم بازم اگه سوال داشتم می پرسم

راستی من زبان پرولوگو چطوری یاد بگیرم؟:ws37:

لینک به دیدگاه
پروژه ها: اعمال *****های مختلف روی عکس- تشخیص چهره - شناسایی چهره ، feature selection و انواع خوشه بندی ها و طبقه بندی کننده ها( درخت تصمیم - شبکه بیزین - شبکه عصبی - kmeans- FCM و ژنتیک و الگوریتم مورچه و الگوریتم زنبور عسل و SA , .... ) - تشخیص سیب از گلابی- تشخیص اشکال هندسی - برنامه نویسی پرولوگ - پانوراما -

که البته بعضی از موارد بالا جزئیه بعضی هاشون یه مبحث خاصه که الگوریتم های مختلف اون رو باید پیاده سازی می کردیم. قسمت از یه پروژه دیگه هم میشن. مثلا برای تشخیص یا شناسایی جهره باید از الگوریتم های feature selection و طبقه بندی یا خوشه بندی استفاده کرد.

اون کلمه ای که * ای شده کلمه ف ی ل ت ر بود. منظور تغییرات مختلف روی تصاویر هست. حالت هوق العاده ساده ای از فوتوشاپ

اینا مربوط به درس پردازش تصویره دیگه؟

جز سر فصل های نرم هم هست

فک کنم سخت باشه.این تشخیص چهرا و اثر انگشت و امضا رو ما توی درس شبکه های عصبی داشتیم.

لینک به دیدگاه
اینا مربوط به درس پردازش تصویره دیگه؟

اینا کلا مربوط به تمامی درسا میشه! اعمال ف ی ل ت ر های مختلف روی عکس مربوط به پردازش تصویر و تشخیص چهره - شناسایی چهره مربوط به بینایی

ماشین بود.

فک کنم سخت باشه.این تشخیص چهرا و اثر انگشت و امضا رو ما توی درس شبکه های عصبی داشتیم.

بله با شبکه عصبی هم میشه پباده سازی کرد. شبکه های عصبی یه کلاسیفایره پس برای هر پروژه ای که نیاز به طبقه بندی کننده باشه استفاده میشه.

تشخیص چهرا و اثر انگشت و امضا و ... نیاز به کلاسیفایر داره که هر داده ورودی رو به کلاس مربوطه تخصیص بده، حالا شما می تونید از هر کلاسیفایری استفاده کنید.

البته تشخیص اعداد 0-9 و یا امضا هم مربوط به درس شناسایی امار و الگو بود.

لینک به دیدگاه
واقعا ممنونم بازم اگه سوال داشتم می پرسم

راستی من زبان پرولوگو چطوری یاد بگیرم؟:ws37:

خواهش می کنم، قابلی نداشت :icon_gol:

برایی هر زبانی که می خواید یاد بگبرید بهترین راه انجام یه پروژه یا تمرین ساده هست.(البته به نظر من:ws3:) اول یه نمونه ساده از این برنامه رو نگاه کنید و که با منطق و روالش آشنا بشدید، بعد با انجام برنامه های کوچیک روالش دستتون میاد.

لینک به دیدگاه
خواهش می کنم، قابلی نداشت :icon_gol:

برایی هر زبانی که می خواید یاد بگبرید بهترین راه انجام یه پروژه یا تمرین ساده هست.(البته به نظر من:ws3:) اول یه نمونه ساده از این برنامه رو نگاه کنید و که با منطق و روالش آشنا بشدید، بعد با انجام برنامه های کوچیک روالش دستتون میاد.

می تونم بپیرسم شما کدم دنشگاه خوندین؟

لینک به دیدگاه
به ناشناس موندن علاقه خاصی دارم :ws3:

شما چی می خونین؟:ws38: ارشد یا کارشناسی نرم افزار؟

خوب نمیشه که اینجوریی!:banel_smiley_4:

من کارشناسی رو تموم کردم ارشدم رتبم زیاد خوب نبود ولی من تهران می خوام احتمالا بمونم برا سال بعد البته آزادم اگه علوم تحقیقات یا قزوین قبول بشم به احتمال زیاد برم!

به هوش علاقه زیادی دارم :ws37:

لینک به دیدگاه

خوب نمیشه که اینجوریی!:banel_smiley_4:

چجوری؟:ws52:

من کارشناسی رو تموم کردم ارشدم رتبم زیاد خوب نبود ولی من تهران می خوام احتمالا بمونم برا سال بعد البته آزادم اگه علوم تحقیقات یا قزوین قبول بشم به احتمال زیاد برم!

به هوش علاقه زیادی دارم :ws37:

موفق باشید :icon_gol:

اگه درمورد دانشگاه های تهران راهنمایی می خواید، تهران نیستم من احتمالا نتونم کمکتون کنم. ولی اگه در مورد رشته و درس و الگوریتم و... کمک خواستید خوشحال میشم اگه بتونم به شما و باقی دوستان کمک کنم. :girl_blush2::girl_blush2::girl_blush2:

لینک به دیدگاه
چجوری؟:ws52:

موفق باشید :icon_gol:

اگه درمورد دانشگاه های تهران راهنمایی می خواید، تهران نیستم من احتمالا نتونم کمکتون کنم. ولی اگه در مورد رشته و درس و الگوریتم و... کمک خواستید خوشحال میشم اگه بتونم به شما و باقی دوستان کمک کنم. :girl_blush2::girl_blush2::girl_blush2:

نه فرق نداره دانشگاه شما!

اول بگین من الان چیکار کنم تا آمادگیم بیشتر بشه برای حضور در کلاس! و تو چه زمینه های می تونم خودمو نشون بدم؟:ws37:

لینک به دیدگاه
نه فرق نداره دانشگاه شما!

اول بگین من الان چیکار کنم تا آمادگیم بیشتر بشه برای حضور در کلاس! و تو چه زمینه های می تونم خودمو نشون بدم؟:ws37:

هاکاااان:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام دوست عزیز من هوش مصنوعی هستم

پیشنهادی که دارم حتما آمار و ریاضی و زبانتو فول کن مخصوصا آمار این رشته بیشتر آمار و بعد برنامه نویسی متلب و یاد بگیرید که دیگه مشکل خاصی نخواهید داشت. برای کنکور هم بیشتر سوالات در رابطه با مدار

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...