رفتن به مطلب

خانه‌ای که به جای مصرف، انرژی تولید می‌کند

*Cloudy sky*

ارسال های توصیه شده

1jqnioq5qe52urdbonfw.jpg

با اولویت‌یافتن موضوع کاهش مصرف انرژی در جهان، هم اکنون خانه‌ای با صفر درصد انرژی مصرفی با ابتکار «یانگ سو» در کره طراحی شده است.

این خانه که به جای مصرف انرژی، آن را تولید می‌کند، با بودجه 284 هزار دلار امریکا ساخته شده و در جنوب شهر سئول پایتخت کره جنوبی، واقع است.

این خانه 230 متر مربعی که Sosoljip نام گرفته، نخستین گام عملی به سوی ایجاد یک جامعه خودکفا از لحاظ انرژی عنوان شده است.

اولین معیار برای طراحی این سازه، انرژی مصرفی صفر درصد بوده و مهم‌ترین مولفه برای عملی کردن این طرح "عایق‌گذاری" عنوان شده است.

تمامی اسکلت بتنی تقویت شده ساختمان جدید در یک "فوم‌استایر" با ضخامت 20 سانتی‌متر گذاشته شده است. این ماده در واقع مدل متراکمی از فوم پلی‌استایرن است که ویژگی‌های عمومی عایق‌بندی، آن را به انتخابی محبوب برای این طرح بدل کرد.

عایق‌گذاری مانع از توفال‌کوبی یا اتمام سطح بیرونی پنلی شد زیرا عمل نصب به طور اجتناب‌ناگزیری به عملکرد عایق‌ آسیب می‌زد. به جای آن، معمار این پروژه به اسپری polyurea روی آورد که یک سطح نسبتا سخت و ضدآب را تشکیل می‌دهد.

این خانه دارای پنل‌های خورشیدی گرمایی و فتوولتائیکی است که یک اجاق چوب‌سوز آن‌ را پشتیبانی می‌کند. ساختمان جدید همچنین بدون تهویه‌کننده هوای مکانیزه شده عمل می‌کند.

bi4ppazz99f5c6mrtq.jpg

edqqnqa0k33mh9pnutu5.jpg

xef7km0fv271cqc7xvz4.jpg

ex7l7y8s0tlb38chmyh.jpg

sttblgiao954vdvphgv4.jpg

3yjq60wsyqj5v1govlt.jpg

uuqs0jay0s6c7btjkiw9.jpg

6lmibm546wwzllxas4ji.jpg

7ra5c09y0tz70tohffs.jpg

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
با تشکر...

میشه خواهش کنم منبعی که از اون مطلب رو استخراج کردین ذکر کنین.:icon_gol:

خواهش میکنم .

راستش منبع دقیقشو نمیدونم، چون ایمیل شده بود :w16: ولی میگردم منبعش رو پیدا میکنم براتون میزارم:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...