رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد تاسیس مدرسه غیر انتفاعی

!BARAN

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت عزیزان نواندیش.:ws37:

اخیرا ب سرم زده ک ی مدرسه غیر انتفاعی تاسیس کنم........

از دوستان عزیز تقاظا دارم اگه کسی در این زمینه اطلاعاتی داره یا تجربه تدریس, ب من کمک کنه ........:ws37:

خب بعظی از سوالاتی ک باهاشون درگیرم اینا هستن:

برای ی ادم بی تجربه مثه من امکان موفقیتش چقدره؟؟؟؟؟؟

میتونم مدیر باشم یا فقط در ابتدا معلم و بعد از داشتن سابقه میشه مدیر شد؟؟من 24 سالمه و هیچ گونه تجربه تدریس و کلا شغلی نداشتم.

اموزش و پرورش چ برخوردایی ممکنه داشته باشه؟؟؟؟؟ینی شرایط ب خصوصی برای تاسیس دارن؟؟؟؟؟:ws38:مثلا برای استخدام معلم و مکان مدرسه و..............

حداقل هزینه ای ک لازمه برای شروع کار ب نظرتون چقدر میشه؟؟؟؟

اصلا با شرایط فعلی ک تعداد دانش اموزا دارن کمتر میشن و مردم هم با مشکلات مالی مواجه ان کار عاقلانه ای هست؟؟؟؟؟؟؟:hanghead:

فعلا همینا........سوال دیگه ای بود میپرسم مجدادا.مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

فاطمه جان من تاحالا نه مدرسه غیرانتفاعی رفتم نه از قوانین و قواعدش خبر دارم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

ولی تاجایی که میدونم کار خیلی سختی نیست ..... فقط پول میخواد:whistle:

لینک به دیدگاه

باید این مدرسه رو تو منطقه ای بزنی که افراد پولدار توش باشن.....

آیا یه همچین مدرسه ای رو سراغ داری که بخوای شروع به کار کنی؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود

فاطمه ما قبلا این کار رو غیردولتی بابل انجام دادیم ولی یه فرقی داشت:

لازم نیست مدرسه جدید بزنین. همون مدرسه های غیرانتفاعی شهرتون رو در نظر بگیر. با آموزش و پرورش شهرستان صحبت کن(سر بالا و نگاه نافذ و لفظ قلم..) از همون امکانات مدرسه غیرانتفاعی استفاده کنید ولی در قالب کلاس های فوق برنامه یا همون خصوصی. کلاس های عادی بچه ها که معمولا 2 بعداظهر تموم میشه

موفق باشی

لینک به دیدگاه
فاطمه جان من تاحالا نه مدرسه غیرانتفاعی رفتم نه از قوانین و قواعدش خبر دارم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

ولی تاجایی که میدونم کار خیلی سختی نیست ..... فقط پول میخواد:whistle:

مرسی گلم.ولی من شنیدم وام میدن:gnugghender:ولی باید تحقیقات بیشتری انجام بدم.

باید این مدرسه رو تو منطقه ای بزنی که افراد پولدار توش باشن.....

آیا یه همچین مدرسه ای رو سراغ داری که بخوای شروع به کار کنی؟؟؟

مهدی جون مگه همه ی غیر انتفاعیا توی مدرسه های واقعین؟؟؟؟من خودم غیرانتفاعی بودم ......ی خونه بود....فوق العاده کوچیک و جمع و جور.....:w16:

الان مدیرش پولش از پارو بالا میره.چون دیگه جا افتاده....

فکر نمیکنم خیلی ب اینکه توی منطقه ی پولدار باشه یا فقیر نشین ربط داشته باشه هاااااااا:whistle:چون من توی ی شهر کوچیک زندگی میکنم ک خیلی مناطق اختلاف طبقاتی ندارن.....ینی دارن ولی نه ب شدت شهرای بزرگ.

درود

فاطمه ما قبلا این کار رو غیردولتی بابل انجام دادیم ولی یه فرقی داشت:

لازم نیست مدرسه جدید بزنین. همون مدرسه های غیرانتفاعی شهرتون رو در نظر بگیر. با آموزش و پرورش شهرستان صحبت کن(سر بالا و نگاه نافذ و لفظ قلم..) از همون امکانات مدرسه غیرانتفاعی استفاده کنید ولی در قالب کلاس های فوق برنامه یا همون خصوصی. کلاس های عادی بچه ها که معمولا 2 بعداظهر تموم میشه

موفق باشی

درود.

مرسی علی عزیز....

ولی من میخوام مدرسه مال خودم باشه ینی من مدیر باشم:hanghead:

میدونید میخوام خونه ی خودمونو غیرانتفاعی کنم اگه شد......:hanghead:

لینک به دیدگاه
مرسی گلم.ولی من شنیدم وام میدن:gnugghender:ولی باید تحقیقات بیشتری انجام بدم.

مهدی جون مگه همه ی غیر انتفاعیا توی مدرسه های واقعین؟؟؟؟من خودم غیرانتفاعی بودم ......ی خونه بود....فوق العاده کوچیک و جمع و جور.....:w16:

الان مدیرش پولش از پارو بالا میره.چون دیگه جا افتاده....

فکر نمیکنم خیلی ب اینکه توی منطقه ی پولدار باشه یا فقیر نشین ربط داشته باشه هاااااااا:whistle:چون من توی ی شهر کوچیک زندگی میکنم ک خیلی مناطق اختلاف طبقاتی ندارن.....ینی دارن ولی نه ب شدت شهرای بزرگ.

درود.

مرسی علی عزیز....

من غیر انتفاعی نبودم تا حالا ولی خب چند تا غیر انتفاعی که میشناسم مدرسه بودن رو اون حساب گفتم....

چرا اتفاقا خیلی ربط داره....شما الان بیا تو محله ما یه همچین مدرسه ای بزن شک نکن یه نفرم نمیاد ثبت نام کنه....

لینک به دیدگاه

اول باید پول داشته باشی بعد بند پ....حالا چرا اینها رو گفتم به دلایل زیر....

من هم دبیرستان به غیر از 2 سال اولم که سما میخوندم 2 سال آخر رو رفتم یه غیرانتفاعی که خونه بود ،اون هم از خونه های نوع قدیم که حتی وقتی خونه های همجوارمون داشتن خونه هاشون رو میکوبیدن تا نوسازی کنند ما رو بردن یه جای دیگه:gnugghender: تا از خطرات احتمالی و ریزش آوار در امان باشیم...با هر پتک بچه ها از کلاس میریختن بیرون.... اینها رو گفتم که بدونیم شدنش میشه...:a030:

ما یه موسس داشتیم ، یه مدیر ....موسس کسی بود که اون مدرسه رو تاسیس کرده بود و در حقیقت مالکش بود و مدیر هم وظیفه مدیریتی داشت ......

بستگی داره میخوای موسس باشی یا مدیر و یا هر دو که فکر میکنم وظیفه خیلی سنگینی هست...

و موضوع دوم که گفتم یعنی بند پ...یکی از دوستان من ، میخواست آموزشگاه زبان تاسیس کنه برای تدریس فرانسه(از من هم برای انگلیسیش قول گرفته بود:sigh:) فکر میکنم 2 سال هست که اقدام کرده و ما چه زود باور بودیم که فکر میکردیم نهایت چند روز برای اینکار و گرفتن مجوز زمان کافی هست....

با در نظر گرفتن این دو موضوع و این موضوع هم که هر چقدر مکان بهتر باشه ،امکان موفقیت هم بیشتر هست یه پیشنهادی دارم ...اگر به بچه ها علاقه داری به مهد کودک هم فکر کن ،گزینه خوبی هست ،اجباری شده و هیچ جای دولتی هم وجود نداره پس ملت مجبور هستن بچه هاشون رو بذارن یه جای خصوصی....وحداقل یک میلیون برای 6-7 ماه از هر بچه...میتونی بعد گسترشش بدی و پیش دبستانی و دبستان رو هم اضافه کنی....

امیدوارم موفق باشی....:ws37:

لینک به دیدگاه

منم با هستی موافقم

سر و کله زدن با بچه ها بهتره از دبیرستانیا!!!!!!

ما هم مدرسمون موسس داشت یعنی صاحاب!!!!دخترونه و پسرونه مال اون بودن

مدیر هم که فقط مدیر بود

مدرسه ما هم خونه قدیمی بود

مال پسرا رو ساخته بودن یه مدرسه خیلی شیک بود:sigh:

تازه باید به فکر جذب معلم هم باشه:ws52:

لینک به دیدگاه
من غیر انتفاعی نبودم تا حالا ولی خب چند تا غیر انتفاعی که میشناسم مدرسه بودن رو اون حساب گفتم....

چرا اتفاقا خیلی ربط داره....شما الان بیا تو محله ما یه همچین مدرسه ای بزن شک نکن یه نفرم نمیاد ثبت نام کنه....

جدا؟؟؟؟؟؟؟؟:ws52:

پس من اشتباه کردم ببخشید:ws37:

از لحاظ موقعیت مکانی فکر نمیکنم خیلی جای بدی باشیم.........چون هم مدرسه دولتی هم مهد هم دبیرستان حداقل تا 20 یا 50 متریمون هست.......:w16:

قبلا هم شرکت گاز برای خرید خونمون اقدام کرده بود ک پدرم نفروخت متاسفانه:banel_smiley_4:

اول باید پول داشته باشی بعد بند پ....حالا چرا اینها رو گفتم به دلایل زیر....

من هم دبیرستان به غیر از 2 سال اولم که سما میخوندم 2 سال آخر رو رفتم یه غیرانتفاعی که خونه بود ،اون هم از خونه های نوع قدیم که حتی وقتی خونه های همجوارمون داشتن خونه هاشون رو میکوبیدن تا نوسازی کنند ما رو بردن یه جای دیگه:gnugghender: تا از خطرات احتمالی و ریزش آوار در امان باشیم...با هر پتک بچه ها از کلاس میریختن بیرون.... اینها رو گفتم که بدونیم شدنش میشه...:a030:

ما یه موسس داشتیم ، یه مدیر ....موسس کسی بود که اون مدرسه رو تاسیس کرده بود و در حقیقت مالکش بود و مدیر هم وظیفه مدیریتی داشت ......

بستگی داره میخوای موسس باشی یا مدیر و یا هر دو که فکر میکنم وظیفه خیلی سنگینی هست...

و موضوع دوم که گفتم یعنی بند پ...یکی از دوستان من ، میخواست آموزشگاه زبان تاسیس کنه برای تدریس فرانسه(از من هم برای انگلیسیش قول گرفته بود:sigh:) فکر میکنم 2 سال هست که اقدام کرده و ما چه زود باور بودیم که فکر میکردیم نهایت چند روز برای اینکار و گرفتن مجوز زمان کافی هست....

با در نظر گرفتن این دو موضوع و این موضوع هم که هر چقدر مکان بهتر باشه ،امکان موفقیت هم بیشتر هست یه پیشنهادی دارم ...اگر به بچه ها علاقه داری به مهد کودک هم فکر کن ،گزینه خوبی هست ،اجباری شده و هیچ جای دولتی هم وجود نداره پس ملت مجبور هستن بچه هاشون رو بذارن یه جای خصوصی....وحداقل یک میلیون برای 6-7 ماه از هر بچه...میتونی بعد گسترشش بدی و پیش دبستانی و دبستان رو هم اضافه کنی....

امیدوارم موفق باشی....:ws37:

مرسی هستی نازنین..........:icon_gol:اره خودمم حدس میزنم ک ب این راحتیا نباشه ......بند پ هم ک فک نمیکنم داشته باشیم.......مگر رشوه:icon_pf (34):

زیاد با بچه ها راحت نیستم.حوصله ونگ ونگ ندارم:ws3:

ولی دوست داشتم خودم همه کاره باشم ک گویا کار سخت و وقت گیریه.......حالا قراره فردا بابایی ی پرس و جویی از اموزش و پرورش بکنه ببینیم چی میشه.......شاید اصلا نیازی ب تاسیس مدرسه جدید نداشته باشن......و شاید ها و بایدهای دیگه....

چقدر تو این 2 روز رویا پردازی کردم واسه این کار........:sigh:

لینک به دیدگاه
منم با هستی موافقم

سر و کله زدن با بچه ها بهتره از دبیرستانیا!!!!!!

ما هم مدرسمون موسس داشت یعنی صاحاب!!!!دخترونه و پسرونه مال اون بودن

مدیر هم که فقط مدیر بود

مدرسه ما هم خونه قدیمی بود

مال پسرا رو ساخته بودن یه مدرسه خیلی شیک بود:sigh:

تازه باید به فکر جذب معلم هم باشه:ws52:

موافقم با حرفت........خب واسه این باید زودتر تحقیق کنم ببینم اصلا شدنی هست یا نه ک ب فکر بقیه کارا هم باشیم........اگه بشه چی میشه:gnugghender::hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

مرسی از دعوتت

من فکر کنم اینجوری باشه که موسس مدرسه غیرانتفایی باید یه نفر فرهنگی باشه و تحربه داشته باشه:w16:فکر کنم یه جایی خوندم که باید بازنشسته آموزش و پرورش باشه:ws38:البته مطمئن نیستم:ws52:

البته دوستان گفتن که بند پ حیاتی ترین مسئله است بعد پول و موقعیت جایی که مدرسه جدید میخواد تأسیس بشه...

لینک به دیدگاه

درود.

مرسی علی عزیز....

دردسر بیشتری داره . با اون کاری که من گفتم هم میتونی مدیر بشی مدیر همون کلاس های فوق برنامه

به هرحال اگه با رئیس حراست آموزش و پرورش شهرستان آشنا باشین شرط رو بردین

لینک به دیدگاه

اطلاع چندانی ندارم

فقط چون دیدم می گم

توی یه شهر کوچیک, یه روستای معمولی, هم میتونی این کار رو کنی

معمولن رایج هست که امکانات بهتر و اساتید بهتر رو استفاده کنن, ولی معمولن این کارها هم صورت نمی گیره

از مراحل قانونی پیش برو, با مراحل آشنا شو و بعد مراحل قانونی رو بپیچون و ادامه بده کارت رو

این روزا, 24 سال سن کمی نیست, به راحتی میتونی پیش بری

سعی کن, مدیر یک فرد با تجربه باشی و شما استفاده ببری, بعد بشو مدیر, ابتدا موسس باش

لینک به دیدگاه

عاقایون و خانومای عزیز همه چی کلا کنسل شد..............:sigh:

دیروز رفتم اموزش و پرورش اولا موسس مدرسه باید 30 سال حداقل سن داشته باشن و زمان ثبت نام هم گذشته بود..........شانس من ی قانون جدید اومده ک بین اذر تا دی ماه باید ثبت نام کنی........

پس رفت تا پاییز......تا اون موقع ببینیم قانون جدیدتری میاد یا نه:4564:

بعدشم رفتم ی مدرسه غیر انتفاعی ک اگه مدرس میخوان مشغول شم......گفتن انقد معلم داریم ک نمیدونیم چیکار کنیم از طرفی دانش اموزا کم شدن......

ب ما ک میرسه دریا خشک میشه .......:hanghead:

لینک به دیدگاه
عاقایون و خانومای عزیز همه چی کلا کنسل شد..............:sigh:

دیروز رفتم اموزش و پرورش اولا موسس مدرسه باید 30 سال حداقل سن داشته باشن و زمان ثبت نام هم گذشته بود..........شانس من ی قانون جدید اومده ک بین اذر تا دی ماه باید ثبت نام کنی........

پس رفت تا پاییز......تا اون موقع ببینیم قانون جدیدتری میاد یا نه:4564:

بعدشم رفتم ی مدرسه غیر انتفاعی ک اگه مدرس میخوان مشغول شم......گفتن انقد معلم داریم ک نمیدونیم چیکار کنیم از طرفی دانش اموزا کم شدن......

ب ما ک میرسه دریا خشک میشه .......:hanghead:

کلاس خصوصی بگیر. پولش هم بیشتره

لینک به دیدگاه
کلاس خصوصی بگیر. پولش هم بیشتره

اینم فکر خوبیه..........نمیدونم از کجا شروع کنم..........:hanghead:

ینی دانش اموز از کجا بیارم وقتی سابقه ندارم:ws52:تبلیغات کنم؟؟؟؟؟؟؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
اینم فکر خوبیه..........نمیدونم از کجا شروع کنم..........:hanghead:

ینی دانش اموز از کجا بیارم وقتی سابقه ندارم:ws52:تبلیغات کنم؟؟؟؟؟؟؟؟:ws52:

مدرک لیسانست میشه سابقه ات.

یه سری به آموزشگا ههای خصوصی بزن.

در کل برای تدریس علاوه بر تسلط علمی،فن بیان و قدرت انتقال مهمه. برای شروع به نظرم از ریاضی و فیزیک دبیرستان شروع کن گرچه اونهایی که کلاس خصوصی می آن ضعیفن و سرو کله زدن باهاشون خیلی اعصاب میخواد. هر سوالی که تو مدرسه از دبیرشون نپرسیدن رو از تو می پرسن. اگه توانایی تدریس دروس دانشگاهی(معدلات وترمو..) داری که فبه المراد و نعم المطلوب و طبیعتا اعصاب کمتری میخواد و تسلط علمی بالاتر

لینک به دیدگاه
مدرک لیسانست میشه سابقه ات.

یه سری به آموزشگا ههای خصوصی بزن.

در کل برای تدریس علاوه بر تسلط علمی،فن بیان و قدرت انتقال مهمه. برای شروع به نظرم از ریاضی و فیزیک دبیرستان شروع کن گرچه اونهایی که کلاس خصوصی می آن ضعیفن و سرو کله زدن باهاشون خیلی اعصاب میخواد. هر سوالی که تو مدرسه از دبیرشون نپرسیدن رو از تو می پرسن. اگه توانایی تدریس دروس دانشگاهی(معدلات وترمو..) داری که فبه المراد و نعم المطلوب و طبیعتا اعصاب کمتری میخواد و تسلط علمی بالاتر

حق با توئه..............ببینم چی میشه..........:ws37:بالاخره باید ی جوری ی جایی پیدا کنم:hanghead:

مرسی علی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
با سلام خدمت عزیزان نواندیش.:ws37:

اخیرا ب سرم زده ک ی مدرسه غیر انتفاعی تاسیس کنم........

از دوستان عزیز تقاظا دارم اگه کسی در این زمینه اطلاعاتی داره یا تجربه تدریس, ب من کمک کنه ........:ws37:

خب بعظی از سوالاتی ک باهاشون درگیرم اینا هستن:

برای ی ادم بی تجربه مثه من امکان موفقیتش چقدره؟؟؟؟؟؟

میتونم مدیر باشم یا فقط در ابتدا معلم و بعد از داشتن سابقه میشه مدیر شد؟؟من 24 سالمه و هیچ گونه تجربه تدریس و کلا شغلی نداشتم.

اموزش و پرورش چ برخوردایی ممکنه داشته باشه؟؟؟؟؟ینی شرایط ب خصوصی برای تاسیس دارن؟؟؟؟؟:ws38:مثلا برای استخدام معلم و مکان مدرسه و..............

حداقل هزینه ای ک لازمه برای شروع کار ب نظرتون چقدر میشه؟؟؟؟

اصلا با شرایط فعلی ک تعداد دانش اموزا دارن کمتر میشن و مردم هم با مشکلات مالی مواجه ان کار عاقلانه ای هست؟؟؟؟؟؟؟:hanghead:

فعلا همینا........سوال دیگه ای بود میپرسم مجدادا.مرسی:icon_gol:

dorood

az khialesh bia biroon

ma yek moasese dar 3 maghta darim darde saresh kheili bish az manfeatesh hast

shoma mitooni moases bashi va modir ro kasi dige gharar bedi

chon sabeghe nadari

bayad beri dar khaste mojavez bedi ta baresi beshi va agar taid shod behet mojavez midan

bad az gereftan e mojavez miri donbale ja migardi ke ba sharayete feli na kharid be sarfe hast na ejare

bad az peida kardane ja bayad tablighat koni ta betooni shagerd jazb koni

dar sharayete feli kasi ke mikhad hazine kone baraye madreseye bache hazer nist biad ye jaye jadid ro emtehan kone magar inke az nazare emkanat va barname kheili khas bashi ke in ham hazineye balai dar bar dare

لینک به دیدگاه
dorood

az khialesh bia biroon

ma yek moasese dar 3 maghta darim darde saresh kheili bish az manfeatesh hast

shoma mitooni moases bashi va modir ro kasi dige gharar bedi

chon sabeghe nadari

bayad beri dar khaste mojavez bedi ta baresi beshi va agar taid shod behet mojavez midan

bad az gereftan e mojavez miri donbale ja migardi ke ba sharayete feli na kharid be sarfe hast na ejare

bad az peida kardane ja bayad tablighat koni ta betooni shagerd jazb koni

dar sharayete feli kasi ke mikhad hazine kone baraye madreseye bache hazer nist biad ye jaye jadid ro emtehan kone magar inke az nazare emkanat va barname kheili khas bashi ke in ham hazineye balai dar bar dare

ممنونم دوست عزیز.......حق با شماس....منم ی دفعه جو گرفتم.......:w02:ولی در کل رفتم اموزش و پرورش گفتن باید اذر تا دی بیای واسه ثبت نام و بررسی میکنن همه ی جوانبو بعد نتیجرو اعلام میکنن.......:banel_smiley_4:منم نمیخواستم از اول مدیر باشم.......گفتم استارت کارو بزنم بقیه کارارو کم کم ردیف میکردم ک نشد...

چند وقت پیش هم رفتم ی مدرسه غیر انتفاعی درخواست تدریس دادم گفتن انقد معلم فوق لیسانس داریم ک منتظرن.......:icon_pf (34):از اون طرف دانش اموز هم کمتر شده ........دیگه کلا ناامیدم کردن........:sigh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...