رفتن به مطلب

سردرد را بدون قرص درمان کنید

ارسال های توصیه شده

باشگاه خبرنگاران، رفع کردن سر درد به روش های مختلفی قابل انجام است به طوری که بسیاری از بیماران سعی می کنند تا بدون دارو و قرص این مشکل را بر طرف کنند. در این میان راه های نیز وجود دارند که خیلی ساده هستند و می تواند به سرعت سر دردتان را به کمک آن بهبود دهید.

غذاهایتان را درست انتخاب کنید

انتخاب درست غذاهایی که می خورید می تواند به شما در داشتن یک زندگی بدون سر درد کمک کند. فست فوده از جمله مهمترین غذاهایی هستند که باعث سردرد می شوند و همچنین از خوردن غذاهایی که سرخ شده اند و یا دودی شده اند نیز خودداری کنید چرا که میزان خطر سردرد در بدن شما بیشتر می شود.

نفس عمیق بکشید

یکی از بهترین راه های از بین بردن سردرد نفس های عمیق است که می توانید بکشید و به کمک آن باید اکسیژن کافی به سرتان برسانید. این راه یکی از ساده ترین و همچنین دردسترس ترین روش هاست. نفس عمیق باعث می شود تا میزان زیادی از هوا به طور همزمان وارد رگ های شما شود و به راحتی از سردرد نجات می یابید.

تکنولوژی تعطیل

بسیاری از ماها همیشه یک تکنولوژی نزدیک به خودمان داریم. این وسیله می تواند تلفن همراه و یا لپتاپ باشد که در مواقع افزایش سردرد بهتر است تا آن ها را خاموش کنیم. این دستگاه ها باعث می شود تا استرس های زیادی به شما وارد شود و همچنین این استرس به دستگاه های داخلی از جمله سر شما فشار وارد می کند. با خاموش کردن تکنولوژی ها حتی برای چند دقیقه نیز می توانید به راحتی از شر سردرد رها شوید. موهایتان را بشویید

با شستن سر و موها می توانید تا میزان زیادی از سردردهای به وجود آمده جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که شانه کردن موها نیز می تواند باعث ایجاد سردرد شود و بهتر است هر چند روز یکبار آن ها را زیاد شانه نکنید و بگذارید تا حالت خودشان را داشته باشند.

لینک به دیدگاه

اگه سردرد بخاطر عفونت دارید(تب) که بدون قرص بعید میدونم ردیف بشه

اگه سردرد سینوسی دارین. سر روی فرش و پاها روی دیوار و طوری که فشار روی سرتون رو احساس کنی. داخل گوش ها پنبه یا دستمال کاغذی بذارین.

اگه سردرد ارتعاشی دارین از نور فرار کنید و با دستتون محکم گردنتون رو چنگ بزنید:w000:

اینا تجربیات خودمه. عوارض ناشی از این تجربیات رو بر گردن نمی گیرم خلاص:w000:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
اگه سردرد بخاطر عفونت دارید(تب) که بدون قرص بعید میدونم ردیف بشه

اگه سردرد سینوسی دارین. سر روی فرش و پاها روی دیوار و طوری که فشار روی سرتون رو احساس کنی. داخل گوش ها پنبه یا دستمال کاغذی بذارین.

اگه سردرد ارتعاشی دارین از نور فرار کنید و با دستتون محکم گردنتون رو چنگ بزنید:w000:

اینا تجربیات خودمه. عوارض ناشی از این تجربیات رو بر گردن نمی گیرم خلاص:w000:

سردرد بعد قل قل؟! :w000:

لینک به دیدگاه

در این مورد ی مطلبی میخوندم(فک کنم تو خود همین انجمن بود)نوشته بود:

وقتی سردرد دارین کنترل تنفس میتونه تو درمانش موثر باشی...

به این صورت که به مدت یک دقیقا سوراخ سمت چپ بینی(یا راست،با توجه به ی چیزی گفته بود ک من الان یادم نیس:ws37:)رو بگیرن و فقط با ی سوراخ بینی نفس کشیده شه...در مورد من موثر نبود البته:banel_smiley_4:

اگه سردرد ارتعاشی دارین از نور فرار کنید و با دستتون محکم گردنتون رو چنگ بزنیدw000.gif

من این کارو زیاد میکنم و معمولا ارومم میکنه ولی خوبه خوب نمیشم:4564:

لینک به دیدگاه
در این مورد ی مطلبی میخوندم(فک کنم تو خود همین انجمن بود)نوشته بود:

وقتی سردرد دارین کنترل تنفس میتونه تو درمانش موثر باشی...

به این صورت که به مدت یک دقیقا سوراخ سمت چپ بینی(یا راست،با توجه به ی چیزی گفته بود ک من الان یادم نیس:ws37:)رو بگیرن و فقط با ی سوراخ بینی نفس کشیده شه...در مورد من موثر نبود البته:banel_smiley_4:

من این کارو زیاد میکنم و معمولا ارومم میکنه ولی خوبه خوب نمیشم:4564:

اوهوم

سردردهای میگرنی(درد یه نیمکره مغز) هم مدنظرت باشه

لینک به دیدگاه

این مطالب رو حدودا 7-8 سال پیش توی یکی از کتابهای زبان موسسه خوندم...طریقه شانه کردن مهمه ...میگردم اگر پیدا کردم حتما عکسش رو میذارم....تاجایی که یادم میاد بصورت دورانی از گیجگاه به طرف بیرون سر بود...

دوش آب گرم و سرد هم خیلی تاثیر گذاره....:w16:

لینک به دیدگاه

به به در حوزه استحفاظی پزشکان مهندسان رو میبینم رخنه کردن:w000::banel_smiley_4::ws3:

بچه های پزشکی بیاید که دارن نون ما را آجر میکنن:icon_pf (34):

.......

قبل از هر چی باید ببینید سر درد ناشی از چه چیزیه:banel_smiley_4:

مثلا نوشیدن قهوه و یا خوردن شکلات با معده خالی سردرد ایجاد میکند میتونید شما با استفاده از روغنهای که از مواد گیاهی بدست اومدن روی پیشانی بمالید و یا استشناق کنین که تا حدودی درد را تسکین میده

ورزشهای ارام بخش روحی مثل یوگا میتونه درد رو تسکین بده و مهمتر این که میزان تاثیرات همه موارد که دوستان هم اشاره کردن به خود فرد بستگی داره

تلقین کردن جواب مثبت میده:a030:

لینک به دیدگاه
به به در حوزه استحفاظی پزشکان مهندسان رو میبینم رخنه کردن:w000::banel_smiley_4::ws3:

.......

مثلا نوشیدن قهوه و یا خوردن شکلات با معده خالی سردرد ایجاد میکند میتونید شما با استفاده از روغنهای که از مواد گیاهی بدست اومدن روی پیشانی بمالید و یا استشناق کنین که تا حدودی درد را تسکین میده

ورزشهای ارام بخش روحی مثل یوگا میتونه درد رو تسکین بده و مهمتر این که میزان تاثیرات همه موارد که دوستان هم اشاره کردن به خود فرد بستگی داره

:w02:

لینک به دیدگاه

.......

درود خانم دکتر

من به عنوان نماینده جامعه ی مهندسین ازتون عذرخواهی میکنم و اینکه قول میدن دیگه تکرار نکنن:ws3:

در مورد سردرد ناشی از خوردن قهوه وقتی معده خالیه:

روغن که گفتین برا درمان همین نوع سردرده یا کلی هست؟ روغن زیتون یا کنجد مادرم رو کش برم ردیفه؟

لینک به دیدگاه
درود خانم دکتر

من به عنوان نماینده جامعه ی مهندسین ازتون عذرخواهی میکنم و اینکه قول میدن دیگه تکرار نکنن:ws3:

در مورد سردرد ناشی از خوردن قهوه وقتی معده خالیه:

روغن که گفتین برا درمان همین نوع سردرده یا کلی هست؟ روغن زیتون یا کنجد مادرم رو کش برم ردیفه؟

درود مهندس

خواهش میکنم ،تعهد کتبی لازم داریم:banel_smiley_4::w02:

معمولا نوشیدنیهای کافئین دار و گازدار با معده خالی سردرد میاره.در صورتیکه معده اگه خالی نباشه نوشیدن قهوه تا حدی باعث کاهش درد میشود

روغن گیاهی معطر و روغن نعنا میتونه رو اکثر سردردها تاثیر داشته باشه مقدار کمی رو شقیقه سر و پشت گردن بمالین و استراحت کنین .

میگرن و سردرد معمولاً با استرس، سر و صدا و نور زیاد تشدید می‌شود. استراحت و ریلکسیشن می‌تواند کمک بزرگی برای تسکین سردردهایتان باشد. برای این کار در یک مکان آرام و راحت بنشینید. چراغ‌ها را خاموش کنید و پرده‌ها را بکشید. چشم‌هایتان را ببندید و به آرامی نفس عمیق بکشید و سعی کنید سنگینی سرتان را با نفس‌هایتان از بین ببرید.

مهندس اینا مخصوصا همین گزینه اخری ریلکسشن از روغن کنجد مادر ردیفتره:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...