رفتن به مطلب

هدفتون از ادامه تحصیل چیه ؟؟؟

ارسال های توصیه شده

سلام دوستای عزیزم :w02:

یه سوال ذهنمو مشغول کرده بود

ایشالا با جوابای شما راهمو پیدا کنم و مسیر درست رو تشخیض بدم :ws37:

هدفتون از ادامه تحصیل چیه؟

چرا هر ساله یه تعداد کثیری ارشد شرکت میکنن؟

دنبال چی هستن؟

اینهمه صرف انرژی و تلاش و وقت گذاشتن واسه چیه ؟

هر توضیحی یا حرف و صحبتی که نیازه بفرمایین ممنون میشم :a030:

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

سوال خیلی خوبیه , همه ما یه جورایی دنبال جواب این سوال هستیم.

من که به شخصه هیچ وقت مصمم نبودم که درسم رو ادامه بدم , یه دفه چشممو باز کردم دیدم لیسانسمو گرفتم و دارم برای ارشد میخونم !

اما خب حالا که تا اینجا اومدیم درست نیست الان سردرگم بشیم.من نشستم یکم با خودم فک کردم.یکم برای آیندم نقشه کشیدم.

نمیشه گفت (( هدف اصلی )) , چون آدم نمیدونه یه ساعت دیگه چه اتفاقاتی قراره بیفته !

به خاطر همین من چند تا راه رو تا آخر بهش فکر کردم.یکی ادامه تحصیل تا آخر راه بود.یکی تاسیس شرکت و ....

اما هدف اصلی در نهایت یه زندگی راحت و بی دغدغه هستش.

نه از هر راهی !

اما راه رسیدن بهش خیلی زیاده :w16:

امیدوارم هممون بتونیم راه خودمون رو درست انتخاب کنیم و مهم تر از اون , این راهو به سلامت تا آخرش بریم.:a030:

لینک به دیدگاه

سلام علیکم فاطمه خانم

ولش کنید دروغه من تکذیب میکنم:ws28:

انشالله

ببینید من زمانیکه لیسانس میخوندم هیچ برنامه ای واسه فوق نداشتم بعدترم آخرم که بود گفتم بذار یه کم واسه ارشد بخونیم بریم سیاه لشکری ببینیم چه خبره

البته بماند سیاه لشکرترازماهم بودند ولی خب 3ماه تابستان را کامل خوندم بعدکه ارشد قبول شدم دیگه به خاطررقابت و عقب نموندن از قافله خودندم جوری که الآن دارم فکر میکنم تعجب میکنم که درس خوان شدم راستش بعضی مواقع پایه یه کاری واسه آدم جور میشه ومیره جلو حتی برنامه ای هم نداره هاولی مقدماتش جورمیشه خودبه خود برنامه هم همسو میشه و میره واسه مثلا ارشد

راستش واسه آینده مرددم ازیه طرف میخوام برم واسه دکترا واز طرفی هم میگم خسته شدم ودوباره4سال باید وقت بذارم کلی باخودم دعوا کردم سرآینده آخرشم بیخیال شدم

هرچه باداباد

شمام بیخیال شیدازطرفی هم بگم واسه لیسانسه هادیگه انگیزه بالاترازاین که تا1سال دیگه لیسانس رده صفر مدرک تحصیلی میشه و به هیچ دردی نمیخوره پس حتما باید واسه ارشدخوند

به دلیل همینه

دنبال چی هستن؟

دنبال جلوگیری ازبیکارشدن و الافی واسه رفع بیکاری هم بدایده ای نمیتونه باشه:ws28:

واقعا همینه

منم توجواب این سوال موندم نمیدونم سرم به جایی اصابت کرده بود؟:ws28:

شما جوابشو فهمیدید به منم بگید:a030:

خواهش میکنم دیگه هرچی دوست داشتم گفتم به جااین سوالا برید درس بخونید:vahidrk:

لینک به دیدگاه

گذران زندگی :w58:

من کلاً هدفی واسه ادامه تحصیل نداشتم و الانم که ادامه تحصیل دادم هدفم فقط فقط پیدا کردن کار مناسبتر هستش. متأسفانه بعد از سربازی با مدرک کارشناسی نتونستم و یه جورایی واسه همینم ادامه تحصیل دادم به این امید که با مدرک کارشناسی ارشد بتونم.

ولی دیگه بالاتر از اینو فعلاً خوشم نمیاد.

لینک به دیدگاه

تا حالا تام و جری رو دیدی؟

بعضی قسمتاش اگه یادت باشه آب که از شلنگ رد میشد یه قسمت از شلنگ خیلی باد میکرد و انگار توپ بسکتبال از شلنگ رد میشد!

این توپ بسکتبال داخل شلنگ آب نسل ماست:ws3:

ببین مجبوری که با این جریان جلو بری وگرنه بدجور جا میمونی(البته اگه توی محیط شلنگ باشی منظورم اینه که هدفت از اول درس خوندن باشه) وگرنه بیرون از اون شلنگ هم میشه زندگی کرد و خیلی هم خوبه ولی من خودم دوست ندارم

آهان یاد یه شعر افتادم که هیچ ربطی نداره ولی میگم

سکوتم از رضایت نیست...دلم اهل شکایت نیست

لینک به دیدگاه

درود

اگه از اون طرف(کدوم طرف؟:w58:) به قضیه نگاه کنیم:

1-سیاست کلان اینه که هر چه تعداد تحصیلکرده های کشور بیشتر باشه، کشور سریعتر توسعه پیدا میکنه. در صورتی که توسعه یافتگی در کنار پیشرفت صنعت کشور،معنی پیدا می کنه.

2-شدیدا سیاسی..مراعات نواندیشان برای تیلفر نشد..

3-آمار بیکاری دولت وقت رو می آره پایین. دانشجو بیکار محسوب نمیش..

اما از همین طرف ببین فاطمه. زیاد هم به اون طرف فکر نکن عصبی میشی..:

به جمله ی معروف"درس رو برای درس باید خوند نه پول" توجه کن.. ببین مقاطع بالاتر تحقیق هست،مقاله هست،ترجمه هست و.. از این کار ها لذت می بری؟ اگه می بری که ادامه بده و گرنه با انگیزه هایی مثل آسفالت کردن دیگران و ..کار خاصی نمیشه کرد.. در ضمن ارشد پلی هست برای دکترا..

لینک به دیدگاه

1-تورم تحصیلات که ناشی از تفکر جامعه است .........اکثر افراد جامعه تفکرشون بر اینه که یک مهندس یا دکتر شعورش و توانایی فکریش از یک دیپلمه بیشتره ......

در جامعه ما متاسفانه تحصیلات شده ابزاری برای فخر فروشی

2-تفکر قالب کارمندی بر کار آفرینی

اکثر دنبال این هستیم چندتا درس ناپلئونی پاس کنیم بعد مدرک بعد آگهی استخدام دولتی و در آخر 30 سال یک حقوق بره تو جیبمون ........در حالی که اگه تفکر کار آفرینی بود طرف وقتی ابزار علمی لازم برای اهداف کار آفرینی خودشو پیدا می کرد کلا درس را رها می کرد نمونش بیل گیتس

کلا این تفکر تو زمینه خارج رفتن هم متاسفانه زیاد شده از هر کسی می پرسی می خواهی بری مثلا خارج از ایران درس بخونی 95درصد جوابشون مثبته حالا میگی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟اهداف علمیت چیه؟؟؟؟؟؟بعد تازه میره تو فکر:ws38::ws38:

لینک به دیدگاه

من راستش بگم کلا سالای اول لیسانس فقط دوست داشتم لیسانسم بگیرم برم سر کاااااار:icon_pf (34):

اما لیسانس که گرفتم دیدم کار نیست....پارتیم نیست !!!این شد که تصمیم مصمم گرفتم به ارشد خوندن که حداقلش تدریس کنم...:w58:اما حالا دوستام میبینم که ارشدن و بیکارن!!!

گفتم چه کاریه برم سر کار ...درس خوندنم خودش یه جورایی سر کاره!برای همین دارم با لذت درسم میخونم تا ....هر جا که بشه.بنابراین فعلا سر کارم:ws3:

اما جدی الان درس خوندن فقط برای بالا بردن سطح علمیه به نظر من !!!مخصوصا رشته ما که داخل شهرهای کوچیک اصلا نا پیداست و فقط اسمش دهن پر کنه:a030:

در هر جال امیدوارم همه با هدف درس بخونیم و روزای خوبی در پیش داشته باشیم....

لینک به دیدگاه

دنبال چی هستن؟

سلام دوست عزيز

بنظرم من درصد خيلي زيادي از كسايي كه ادامه تحصيل ميدن واسه اينه كه كار ديگه اي نمي تونن انجام بدن. خيليا حتي چند سال كه از ليسانسشون ميگذره وقتي كاري پيدا نميكنن به فكر ادامه تحصيل ميفتن و ميگن از بيكاري كه بهتره!!!!!!!!!!!!

به جاي اينكه از درس خوندن لذت ببريم و سعي كنيم اونقدر با كيفيت كار كنيم كه يتونيم تحول جديدي ايجاد كنيم فقط مثه يه اجبار و فرار از بيكاري ميريم ادامه تحصيل ميديم و فقط مدرك ميگيريم و اصلا به كيفيت كار هم توجهي نميكنيم.

نميدونم جواب سوالتون دادم يا نه اما دوست داشتم نظر خودم در اين باره بگم.

از ظرف ديگه هم سطح دانشگاهها خيلي اومده پايين. ديگه نه استادا مثه گذشته هستن نه دانشجوها. همه چيز واسه رسيدن به شغل و به تبعش پول و رسيدن به رفاه و آرامشه كه آخرشم اونم پيدا نميشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...