رفتن به مطلب

بیف استروگانف

hasti1988

ارسال های توصیه شده

یک غذای خیلی خوشمزه که مطمئنا مزه ش یکی از لذت بخش ترین مزه ها برای شما خواهد بود....

7w5j2979gewmsrj0em.jpg

مواد لازم:

• پیاز 2 عدد
  • گوشت راسته نیم کیلو
  • خامه 150 گرم
  • قارچ 250 گرم
  • کره 100 گرم
  • آرد 2 ق.غ
  • شیر 1 لیوان

طرز تهیه سس بشامل:

50 گرم از کره رو در ظرفی روی حرارت ذوب میکنیم بعد آرد رو اضافه میکنیم ..خیلی کم در حد 1 دقیقه تفت میدهیم ،بعد شیر رو اضافه میکنیم و نمک و فلفل رو هم اضافه میکنیم و مرتب به هم میزنیم تا به غلظت برسه....

طرز تهیه :

پیاز رو که خلالی کرده بودم..تو روغن تفت دادم بعد که کمی طلایی شد ..گوشت راسته خلالی رو هم اضافه کردم..درب ظرف رو گذاشتم تا گوشت با آب خودش کمی بپزه ..بعد که آبش رو کشید یه لیوان آب جوش اضافه کردم..گذاشتم خوب بپزه...

تو یه ظرف دیگه سس بشامل رو درست کردم..برای اینکه گوشت سفت نشه نمک و فلفل رو هم به سس اضافه کردم..بعد که سس غلیظ شد ...از روی حرارت برش داشتم کمی بعد،خامه رو هم اضافه کردم...

قارچ ها رو ورقه ای کردیم بعد با کره تفت دادم تا جایی که اصلاحا به روغن افتاد...

در آخر هم سس بشامل و قارچ رو به گوشت و پیاز اضافه کردم چند دقیقه گذاشتم که مزه مواد به خورد هم بره و در نهایت با چیپس خلالی سرو کردم....

نوش جان....:a030:

لینک به دیدگاه
دلم خواست

دستوری که دادی مال چند نفره؟:sigh:

گوشت رو باتوجه به تعدادی که هستین میتونی کم و زیاد کنی....

من اندازه ها رو چشمی اضافه میکنم....

خوراک هست و با نون خورده میشه ...با در نظر گرفتن این میتونی مقدار گوشت رو بر اساس میزان مصرف خودتون تعیین کنید....

همینطور قارچ رو هم میتونی کم و زیاد کنی...

ولی به نظرم اندازه سس برای تا 4 نفر کافیه ..(هرچند من چون سسش رو دوست دارم بیشتر درست میکنم چون واقعا خوشمزه میکنه)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...