رفتن به مطلب

تنهایی طولانی مدت موجب اختلالات روانی می شود

ارسال های توصیه شده

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج یک مطالعه که به تازگی منتشر شده است، نشان می دهد که تنهایی طولانی مدت مغز را به گونه ای تغییر می دهدکه افراد مبتلا کمتر می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، این تحقیق نشان داد حیواناتی که برای مدت طولانی تنها می مانند در بخش هایی از مغزشان میلینماده سفیدی که برای رفتارهای احساسی مهم و حیاتی است کمتر تولید می شود.

نتایج این مطالعه که با همکاری محققان دانشگاه بوفالوو دانشکده پزشکی ˈمت سینایˈ انجام شد ، توانایی مغز برای پذیرش تغییرات زیست محیطیرا نشان می دهد .

پیش از این مشاهده شده بود که تغییرات در ماده سفید مغز موجب اختلالات روانی می شود ونتایج تحقیقات اخیر نشان می دهد که ماده میلین درمغز حیوانات بسیار جوان به تغییرات زیست محیطی واکنش نشان می دهد.

ˈکارن داتزˈ که ریاست این مطالعه را برعهده داشت ،گفت: این تحقیق برای اولین بار نقش میلین را در اختلالات روانی نشان داد.

این مطالعه نشان می دهد که انعطاف پذیری در مغز به نرون ها محدود نمی شود اما به طور فعالانه ای در سلول های گلیال مانند الیگودندروسیت ها که میلین تولید می کنند، روی می دهد.

میلن یک ماده چرب حیاتی است که آکسون های اعصاب(انتقال دهندگان پیام های عصبی) را می پوشاند و به آنها کمک می کند تا علامت دهی خود را به طور موثری انجام دهند.

به گفته محققان، فشردگی دی.ان.ای موجب بلوغ الیگودندروسیتها می شود و به آنها اجازه می دهد تا مقداری میلین ترشح کنند.

محققان افزودند: در این مطالعه مشاهده شد که درحیواناتی که از لحاظ اجتماعی تنها مانده اند فشردگی دی.ان.ای زیادی وجود ندارد والیگو دندروسیتها نابالغ تر به نظر می رسند.

با افزایش سن معمولا فشردگی بیشتری در دی.ان.ای مشاهدهمی شود اما زمانی که فرد در انزوای اجتماعی قرار می گیرد ، فشردگی کمتر می شود ودر نتیجه میلین کمتری ترشح می شود.

به گفته محققان نتایج این تحقیق همچنین نشان داد که تولید میلین پس از گذشت مدتی و بازگشت فرد به تعامل اجتماعی از سرگرفته می شود .

نتایج این تحقیق در مجله اینترنتی Nature Neuroscience منتشر شده است

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

تازه من خودم به تحقیقات جدیدی دست پیدا کردم

وقتی امگا3 مصرف میکنی !! آرامش بیشتری ، شادتر هستی و ارتباطات اجتماعی قوی تری داری !!!

اینو خودم تجربه کردم ... با مصرف امگا3 بیشتر در حالت روانی بهتری قرار میگیرم

حتی قدرت تحلیل هم افزایش پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...