رفتن به مطلب

یک سوال دارم : انرژي چرخش الكترون ها به دور اتم از كجا تامين ميشه؟

azarafrooz

ارسال های توصیه شده

من فکر کنم بخاطر اختلاف فازی که تو اتم وجود داره میچرخن و مدام بخاطر اینکه تغییر فاز میدهند انرژی تولید و مصرف میشود باعث چرخش میشوند نمیدونم حالا درست گفتم یا نه:ws52:

لینک به دیدگاه

شتاب مرکزگرا رو نیروی کولنی تامین میکنه و اینکه نمیفتن تو هسته فک کنم دلیلش اینه که با توجه به شعاع دوران و سرعتشون، یه طوریه که برآیند نیروها صفره...

لینک به دیدگاه
من فکر کنم بخاطر اختلاف فازی که تو اتم وجود داره میچرخن و مدام بخاطر اینکه تغییر فاز میدهند انرژی تولید و مصرف میشود باعث چرخش میشوند نمیدونم حالا درست گفتم یا نه:ws52:

منظورت از اختلاف فاز چیه؟

اختلاف مدار رو میگی؟ و یه چیز دیگه، انرژی تولید و مصرف میشه؟؟؟؟:ws3:

لینک به دیدگاه
منظورت از اختلاف فاز چیه؟

اختلاف مدار رو میگی؟ و یه چیز دیگه، انرژی تولید و مصرف میشه؟؟؟؟:ws3:

اره همون فاز مدار:w16:

نه منظورم اینه که الکترون که میره فاز بالا انرژی آزاد میکنه و وقتی میاد پایین انرژی دریافت میکنه البته اگه برعکس نگفته باشم:ws52:

لینک به دیدگاه

دقیقن برعکس گفتی :)

ما بهش انرژی میدیم و اون میره به فار بالاتر و وقتی میخاد برگرده، یه کوانتای انرژی به مقدارh*f که اچ ثابت پلانکه و اف هم فرکانسه آزاد میکنه و به اندازه ایه که ما بهش دادیم.

همه چی دوست داره پایدار بمونه.

لینک به دیدگاه
دقیقن برعکس گفتی :)

ما بهش انرژی میدیم و اون میره به فار بالاتر و وقتی میخاد برگرده، یه کوانتای انرژی به مقدارh*f که اچ ثابت پلانکه و اف هم فرکانسه آزاد میکنه و به اندازه ایه که ما بهش دادیم.

همه چی دوست داره پایدار بمونه.

من دارم با اطلاعات دوم دبیرستان میگم خوب:whistles:

لینک به دیدگاه

سلاااامم اذر جون

خب دوستان اشاره کردند به دلیل تغییر انرژی ،الکترون با گرفتن انرژی به ناپایداری میرسه و میره به سمت لایه های الکترونی بالاتر و چون تمایل به پایداری دارن ،مقدار انرژی اضافی رو از دسته میده(حالا یا به صورت گرما یا نور اینا فکر کنم:whistle:) و به سمت لایه های الکترونی پایینتر برمیگرده:ws38:

خب این تغییر تراز انرژی هست اما به طور عادی به دلیل نیرویه هسته و جاذبه هسته، الکترون به دور هسته میچرخه

خب اینا اطلاعات خودم بود...:icon_pf (34):

اما یه سرچی زدم متوجه داستان شدم :w16: اما نمیزارم که دوستان دیگه هم بیان نظراتشونو بگن:ws37:

لینک به دیدگاه

سلام

اين سوال رو كي پرسيده ؟؟ اساتيد

يا به ذهن خودت خطور كرده ؟؟؟

حالا كي گفته الكترون ميچرخه ؟؟؟

هنوز الكترون براي مبهمه دوست عزيز

واس چي ميايم ابر الكترون و چگالي الكتروني تعريف ميكنيم ؟؟

اوربيتال از كجا مياد ؟؟

شما اروبيتال d رو دز نظر بگير به نظرت اصلا ميشه الكترون با همچين شكلي بچرخه ؟؟

واژه چرخش فقط براي تفهيم راحتر بيان ميشه / تا حالا هم جواب داده حداقل نياز ها ما رو بر طرف كرده

شيمي كوانتيم پاس كردي ؟؟؟

شما كوانتم بخون ، پاسخت رو صد درصد ميگري

لینک به دیدگاه

اوربيتال ها ميان و فضاي رو برا ما مجسم ميكنند كه احتمال حضور الكترون در اون مكان بسيار زياده !!

يعني ممكنه ما توي اون فضاي تجسمي ، الكترون رو پيدا كنيم !!

لاليه اول اوربيتال s :

اين مياد چي ميگه ؟؟

ميگه كه ما الكترون لايه اول رو ميتونيم توي همچين فضاي پيدا كنيم

يعني توي اين فضاي اين شكلي احتما حضورش بالا هست :

r3zkfd0alpwxy9med79s.jpg

الكترون انقدر براي ما مبهم هست !!! كه باز ميايم كلمه احتمال رو بيان ميكنيم !!! احتمالا هست

نظريه هاي بنيادي و كوانتمي اينوگنه ابراز ميكنند كه :

بر فرض بودن الكترون ، الكترون همه جاي اين فضا هست !! اصلا بحث چرخش نيست

كه حالا فكر كني يك چيزي مثل پشه داره اينجا پرواز ميكنه / نه !!

بحثه حضور هست ، چگالي الكتروني !!!

اصل عدم قطعيت آقاي هايزنبرگ:‌ تعيين مكان دقيق و اندازه حركت (mv) يك الكترون غير ممكن است

بعد يك بحث بين دانشمندان پيش اومد !! آقا اين الكترون چيه ؟؟؟ ذره است يا موج؟؟

رفتار ذره اي داره ؟؟ يا موجي ؟؟؟

سر اين موضوع دعوا بود بين دانشمندان !!!بعد لويي دوبري اومد رفتار ذره اي رو پيشنهاد كرد !!

E=hv

بعد با اختراع ميكروسكپ الكتروني !!! ثابت كردند كه الكترون رفتار موجي داره ( كه از نظر من اين همچين راه دقيق نبود ، دليل دارم ، جاي بحث نيست)

خب وقتي تا اينجاي كار احتمال موجي بودن الكترون هست

پس عملا چرخش بي معنا ميشه !!!

فراموش نكنيد : الكترون بسيار بسيار بسيار بسيار ريز و كوچك هست !!! فضاي اون پايين هم خيلي خيلي كوچيكه !!

حتي با ذره در نظر گرفتن الكترون !!! اصلا چرخش به اين مفهومي كه تو ذهن شما شكل گرفته معني نداره ، چون فضا كوچيك تر از اين حرفاست !!!

كمي هم مكانيك موجي رو مطالعه كنيد !! اميدوارم ابهام ذهن شما حل بشه !!

لینک به دیدگاه

جنا ب بلک این یک بحث هست دلیلی نداره شما توهین کنید ! من تمام قوانین کوانتوم رو میدونم بحث میکنیم شایدبچرخه شاید نچرخه ! اما در هر صورت مامیدونم که بدون حرکت نیست و قطعا در جایی ثابت واقع نشده دوست عزیز ! بحث کنید لطفا !:a030:

لینک به دیدگاه
جنا ب بلک این یک بحث هست دلیلی نداره شما توهین کنید ! من تمام قوانین کوانتوم رو میدونم بحث میکنیم شایدبچرخه شاید نچرخه ! اما در هر صورت مامیدونم که بدون حرکت نیست و قطعا در جایی ثابت واقع نشده دوست عزیز ! بحث کنید لطفا !:a030:

من توهين كردم ؟؟

كجا توهين كردم ؟؟ :icon_pf (34):

من الان يكبار ديگه متن رو خوندم / شك كردم به خودم

ولي توهين نكردم من جايي !!! :hanghead:

لینک به دیدگاه

بهر حال چیزی که هست سعی کنید در مجادلات در مباحث علمی کمی کمتر از القاب استقاده کنید در هر صورت مهم نیست به موضوع ادامه میدیدم .....

الکترون طبق گفته های شما در یک فضا هست بله فضاهایی به اسم اوربیتال .. حالا سوالی دارم این اوربیتال رو شما تا چه حد قبول دارید ؟ چیزی که هست ما الکترون رو نمیبنیم هر امکانی برای اون هست ... فعلا معادلات شرودینگر و اصل عدم قطعیت به نظر کاملتر هست ... اما به نظر شما تا چه صحت دارند ؟ چیزی که بدیهی هست اکترون یا هر چه اسمشو بگذاریم ابر الکترونی ساکن نیست و بدون شک حرکت داره حالا این انرژی از کجا تامین میشه ؟ در کوانتوم ما بر اساس معادلات شرودینگر و همین اصل عدم قطیعت فضای احتمالی رو تخمین میزنیم .... اما به نظر شما اگر الکترون ثابت بود نیازی به این همه معادلات بود ؟ و آیا فضای احتمالی بود ؟ میدونید که در شیمی کوانتوم فرضیه ای به نام پل اکترونی هست و این فرضیه دقیقا بر اساس حرکت اکترونها بیان شده ...

و یک سوال دیگه داشتم به نظر شما اگر الکترون ثابت بود چه اتفاقی می افتاد ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...