رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

هيدرواسكن

 

هيدرواسكن سيستم مونيتورينگ پيشرفته، كامل، دقيق و جامعي است كه براي تشخيص شرايط داخلي هيدروژنراتورهاي تحت تنشهاي كاري ساخته شده است. ساير سيستمها فقط 2 تا 15 درصد استاتور را نمايش مي‌دهند در حاليكه هيدرواسكن تمام استاتور را پيوسته نشان مي‌دهد.

 

تشخيص دقيق و پيوسته خرابي و عيب دستگاه بصورت پراكنده و يا بصورت دقيق، باعث سهولت در پيش‌بيني درست هزينه نگهداري و در نتيجه بهينه سازي هزينه نگهداري و عملكرد اقتصادي مي‌شود.

 

مكان يابي تخليه جزيي هيدرواسكن به طور دقيق، اندازه و موقعيت تخليه جزيي را نه تنها در انتها بلكه در هر جايي از سيم پيچي كه باشد تشخيص ميدهد. با آشكار نمودن موقعيت و درجه خرابي درسراسر استاتور، اطلاعات PDL امكان تعميرمحل خرابي راجهت بهينه نمودن عملكرد سيم پيچي فراهم مي‌نمايد.

 

هيدرواسكن قدرت تجزيه بسيار بالايي دارد و قادر به ترسيم نقشه دماي تمام نقاط استاتور بصورت كانتورهاي رنگي مي باشد. كانتورهاي دما بصورت دو بعدي، در دستگاه محورهاي xو y رسم مي شوند و ارتفاع مربوط به شكل توسط خطوطي با رنگهاي مختلف داخل صفحه نمايان مي شود. دماهاي غيرعادي به واسطه تغييرات در الگوي حرارتي به سادگي تشخيص داده مي‌شوند. اين دماهاي غيرعادي ممكن است از اتصال لايه‌هاي هسته، شل شدن و يا بيش از حد گرم شدن سيم پيچها و بسته شدن لوله هاي تهويه و ساير مشكلات ناشي شوند.

 

تمركز كردن روي ناحيه آشفته، همواره دليل اشكال را مشخص مي‌كند زيرا هر كدام از دلايل عيب داراي مشخصه حرارتي مجزا و مربوط به خود مي باشد. آلارم حفاظتي نقطه داغ براي تمام هسته استاتور، تهيه شده است. آشكارسازي الگوهاي حرارتي غيرعادي، در آينده نزديك ابزاري براي جلوگيري از عيوب پرهزينه و جدي ژنراتور خواهد شد.

 

فناوري هيدرواسكن شرايط غيرعادي در حال توسعه را كه غالبا" با تكنيك هاي سنتي قابل تشخيص نمي باشند، آشكار مي نمايند. اطلاعات تهيه شده پيشنهاد مي نمايند كه براي اصلاح شرايط تخريبي چه اقداماتي انجام شود و اينكه اين اقدامات با چه سرعتي انجام شوند. بدين ترتيب نه تنها از صدمات سنگين و گران جلوگيري بعمل مي آيد همچنين برنامه ريزي نگهداري ژنراتور بشكل اقتصادي امكان پذير خواهد شد.

 

از آنجا كه هسته استاتور و روتور انعطاف پذير بوده و داراي ساختمان ديناميكي مي باشند، بنابراين فاصله هوائي واقعي را نمي توان تنها با استفاده از چند اندازه گيري در محل استاتور تعيين نمود.

 

فناوري هيدرواسكن با دقت تجزيه و ريزبيني هسته استاتور و پروفيل روتور را تشخيص داده نه تنها فاصله هوائي واقعي را تشخيص ميدهد بلكه نحوه تغيير شكل فاصله هوائي بواسطه جدا شدن هسته و قاب و يا رينگ روتور را نشان ميدهد.

 

اولين نمونه چنين سيستمي در سال 1987 راه اندازي گرديده و بصورت پيوسته و قابل اعتمادي كار ميكند.

 

در نتيجه امروزه فناوري هيدرواسكن نخستين سيستمي است كه براي تشخيص و نمايش وضعيت ژنراتورها، تحت تنش كاري وجود دارد. به علاوه افزايش كاربردهاي هيدرواسكن، استفاده كنندگان سيستم را به سمينارهاي گروهي و جلسات آموزشي هدايت مي‌كند.

 

ژنراتورهاي مجهز به هيدرواسكن ميتوانند در هر موقعيتي نمايش داده شده و ارزيابي گردند. اين قابليت كمك مي كند كه بتوانيم از راه دور به طور كامل و آسان يك دستگاه نظارت دائمي داشته باشيم. به علاوه كارشناسان ژنراتور را قادر مي‌سازد كه مشخصه‌هاي بهره‌برداري، عوامل آنها، اثرات، اصلاحات و نتايج آنها را ـ بصورت همزمان يا جداگانه ـ مشاهده و بررسي كنند. و باعث مي‌شود كه تعداد كارشناسان ژنراتور كاهش يابد و با استفاده از تعداد اندكي مهندس بتوان تجربيات مشابه يا كاملتري بدست آورد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

خطایابی در الکتروموتور ها با هیدرو اسکن

مکان یابی تخلیه جزیی هیدرواسکن به طور دقیق، اندازه و موقعیت تخلیه جزیی را نه تنها در انتها بلکه در هر جایی از سیم پیچی که باشد تشخیص میدهد. با آشکار نمودن موقعیت و درجه خرابی درسراسر استاتور، اطلاعات PDL امکان تعمیرمحل خرابی راجهت بهینه نمودن عملکرد سیم پیچی فراهم می‌نماید.

هیدرواسکن قدرت تجزیه بسیار بالایی دارد و قادر به ترسیم نقشه دمای تمام نقاط استاتور بصورت کانتورهای رنگی می باشد. کانتورهای دما بصورت دو بعدی، در دستگاه محورهای xو y رسم می شوند و ارتفاع مربوط به شکل توسط خطوطی با رنگهای مختلف داخل صفحه نمایان می شود. دماهای غیرعادی به واسطه تغییرات در الگوی حرارتی به سادگی تشخیص داده می‌شوند. این دماهای غیرعادی ممکن است از اتصال لایه‌های هسته، شل شدن و یا بیش از حد گرم شدن سیم پیچها و بسته شدن لوله های تهویه و سایر مشکلات ناشی شوند. تمرکز کردن روی ناحیه آشفته، همواره دلیل اشکال را مشخص می‌کند زیرا هر کدام از دلایل عیب دارای مشخصه حرارتی مجزا و مربوط به خود می باشد. آلارم حفاظتی نقطه داغ برای تمام هسته استاتور، تهیه شده است. آشکارسازی الگوهای حرارتی غیرعادی، در آینده نزدیک ابزاری برای جلوگیری از عیوب پرهزینه و جدی ژنراتور خواهد شد. فناوری هیدرواسکن شرایط غیرعادی در حال توسعه را که غالبا" با تکنیک های سنتی قابل تشخیص نمی باشند، آشکار می نمایند. اطلاعات تهیه شده پیشنهاد می نمایند که برای اصلاح شرایط تخریبی چه اقداماتی انجام شود و اینکه این اقدامات با چه سرعتی انجام شوند. بدین ترتیب نه تنها از صدمات سنگین و گران جلوگیری بعمل می آید همچنین برنامه ریزی نگهداری ژنراتور بشکل اقتصادی امکان پذیر خواهد شد. از آنجا که هسته استاتور و روتور انعطاف پذیر بوده و دارای ساختمان دینامیکی می باشند، بنابراین فاصله هوائی واقعی را نمی توان تنها با استفاده از چند اندازه گیری در محل استاتور تعیین نمود. فناوری هیدرواسکن با دقت تجزیه و ریزبینی هسته استاتور و پروفیل روتور را تشخیص داده نه تنها فاصله هوائی واقعی را تشخیص میدهد بلکه نحوه تغییر شکل فاصله هوائی بواسطه جدا شدن هسته و قاب و یا رینگ روتور را نشان میدهد. اولین نمونه چنین سیستمی در سال 1987 راه اندازی گردیده و بصورت پیوسته و قابل اعتمادی کار میکند. در نتیجه امروزه فناوری هیدرواسکن نخستین سیستمی است که برای تشخیص و نمایش وضعیت ژنراتورها، تحت تنش کاری وجود دارد. به علاوه افزایش کاربردهای هیدرواسکن، استفاده کنندگان سیستم را به سمینارهای گروهی و جلسات آموزشی هدایت می‌کند. ژنراتورهای مجهز به هیدرواسکن میتوانند در هر موقعیتی نمایش داده شده و ارزیابی گردند. این قابلیت کمک می کند که بتوانیم از راه دور به طور کامل و آسان یک دستگاه نظارت دائمی داشته باشیم. به علاوه کارشناسان ژنراتور را قادر می‌سازد که مشخصه‌های بهره‌برداری، عوامل آنها، اثرات، اصلاحات و نتایج آنها را ـ بصورت همزمان یا جداگانه ـ مشاهده و بررسی کنند. و باعث می‌شود که تعداد کارشناسان ژنراتور کاهش یابد و با استفاده از تعداد اندکی مهندس بتوان تجربیات مشابه یا کاملتری بدست آورد

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • جدید...