رفتن به مطلب

بررسی گوشی Sony Ericsson XPERIA Pureness


RezaMTJAME

ارسال های توصیه شده

بررسی تخصصی گوشی Sony Ericsson XPERIA Pureness

*******************************************

 

گوشی های لوکس، این روزها کار دشواری را برای منحصر بفرد بودن پیش رو دارند.و Sony Ericsson XPERIA Pureness هم از این قاعده مستثنی نیست .اما این دلیل نمی شود که به بررسی آن نپردازیم.

استفاده از فلزهای کمیاب و سنگ های جواهراتی در این گوشی ها دیگر به چیز رایجی تبدیل شده است اما صفحه نمایش شفاف گوشی چطور؟برای نخستین بار است که شاهد عرضه چنین صفحه نمایشی در گوشی های موبایل هستیم. Sony Ericsson XPERIA Pureness تمامی عملکردهای معمول یک گوشی را پوشش می دهد و به خوبی از پس توصیف نامش یعنی Pureness بر می آید.و همانند گوشی های لوکس دیگر، این گوشی هم از سرویس خدماتی خاصی بهره مند است.

 

1.jpg

 

می توانید با استفاده از تلفن یا ایمیل در 7 روز هفته و در 24 ساعت شبانه روز با این سرویس تماس گرفته و از آن ها درخواست رزرو یک اتاق در هتل ، خرید بلیت های یک بازی و یا درخواست مشاوره کرد.اما این سرویس تنها به همین جا ختم نمی شود.با استفاده از این سرویس ، می توانید در خواست اتاق های بهتری در هتل ها بکنید ، تخفیف بگیرید ،از نوشیدنی های رایگان استفاده کنید و ...

همانطور که می بینید در Sony Ericsson XPERIA Pureness لوکس و تجملی بودن تنها به خود گوشی باز نمی گردد.اما به دلیل اینکه ما به این زودی ها از سرویس های ویژه این گوشی استفاده نمی کنیم ، بهتر است ببینیم خود گوشی چه چیزی برای عرضه به همراه خود دارد.

لینک به دیدگاه

پشتیبانی چهاربانده از GSM

پشتیبانی از 3G با HSDPA و HSUPA

یک نوع صفحه نمایش خاکستری شفاف 1.8 اینچی با قابلیت پشتیبانی از رزولوشن 220*176 پیکسل و با سطح مقاوم در برابر خش

وزن بسیار سبک ، تنها 70 گرم

رادیو اف ام با RDS و TrackID

پشتیبانی از بلوتوث با A2DP و همین طور USB(توسط Fast Port )

حافظه داخلی 2 گیگابایتی

شماره گیری هوشمند

کیفیت صدای عالی

لینک به دیدگاه

صفحه نمایش کوچک این گوشی قابلیت خوانایی چندانی در زیر صفحه نمایش ندارد

کیفیت ساخت ضعیف گوشی که باعث می شود گوشی ارزان قیمت به نظر برسد

استفاده از fast port به جای سوکت صوتی استاندارد 3/5 میلی متری سبب می شد که نتوان آن چنان که باید از پخش کننده موسیقی لذت برد

عدم تعبیه دوربین

نمی توان باتری را از گوشی جدا کرد

امکان گسترش حافظه در دسترس وجود ندارد

یک گوشی تلفن همراه با یک صفحه نمایش شفاف ، مطمئنا منحصربفرد است.اما این صفحه نمایش از نظر قابلیت های کاربردی تا حدودی XPERIA Pureness را محدود می کند.این صفحه نمایش فضای فیزیکی موجود را هم کاهش داده و فضای کمی را برای کار در اختیار مهندسین سونی اریکسون قرار داده است.

علاوه براین ، رزولوشن پایین صفحه نمایش سیاه و سفید گوشی ، استفاده از دوربین(و حتی دوربین مخصوص تماس های ویدیویی) را بی فایده ساخته است.با توجه به این نکات مرور صفحات وب تنها کاربرد منطقی از امکانات پر سرعت انتقال داده است.

 

3.jpg

 

4.jpg

 

2.jpg

 

اما Sony Ericsson XPERIA Pureness یک گوشی معمولی نیست.هرچند امکانات بسیاری از این گوشی حذف شده اند اما قابلیت های اساسی همچنان در آن جای داده شده اند.صفحه نمایش شفاف گوشی تاکیدی بر خاص بودن آن است.

در قسمت بعد به بررسی سخت افزاری گوشی خواهیم پرداخت.

لینک به دیدگاه

نوعی ساعت گرانقیمت، بزرگ و سنگین :بسیاری از گوشی های لوکس و تجملی چنین مشخصه ای دارند. افزودن فلزات گرانبها و سنگ های جواهراتی هم نمی توانند به تغییر این واقعیت کمک چندانی بکنند.

اما از طرف دیگر Sony Ericsson XPERIA Pureness چندان بزرگ نیست. این گوشی ابعادی معادل 13*43*112 میلی متر دارد و با 70 گرم وزن ، مسلما گوشی سبک وزنی به شمار می آید.

طراحی

هنگامی که Sony Ericsson XPERIA Pureness خاموش است ،ظاهر بسیار فریبنده ای دارد.صفحه نمایش سفید رنگ تقریبا نیمه شفاف است و زیر آن یک صفحه مشکی رنگ با سه کلید مربعی شکل کوچک و چهار نوار باریک که هیچ نمادی بر روی آن ها مشاهده نمی شود، جای گرفته اند.

تا اینجای کار ، تشخیص اینکه با یک گوشی تلفن همراه طرف هستیم ، چندان آسان نیست.تنها چیزی که می تواند در درک این نکته به ما کمک کند ، لوگوی سونی اریکسون است که در پایین گوشی دیده می شود.با بررسی دقیق تر XPERIA Pureness می توان کلید روشن/خاموش گوشی را در پشت آن پیدا کرد.

با روشن کردن XPERIA Pureness ، جادوی صفحه نمایش گوشی نمایان می شود.رنگ صفحه نمایش از سفید به تقریبا شفاف تغییر می کند.ردیف های کلیدهای صفحه کلید به ترتیب و از بالا به پایین روشن می شوند .مانند این است که امواجی از نور صفحه کلید را بپوشانند.

چهار نقطه سفید در اطراف کلید مرکزی ، کلید های جهت نما را مشخص می کنند .دو کلید اطراف آن ها هم که با رنگ های سبز و قرمز تزئین شده اند ، کلیدهای آغاز و پایان مکالمه را تشکیل می دهند.کلیدهای کنترلی و همین طور کلید Activity Menu و کلید C در بالا و پایین کلیدهای اختصاصی مکالمه جای گرفته اند.

 

5.jpg

 

6.jpg

 

در برخورد اول این گوشی تاثیرگذاری فوق العاده ای دارد،این طور نیست؟متاسفانه بعد از اینکه حس جادویی نخستین ناپدید می شود(که خیلی زود رخ می دهد) ، می توانید تشخیص دهید که این صفحه نمایش تنها 1.8 اینچی است و قادر به نمایش دو رنگ سیاه و سفید است(مونوکروم).و مشخص می شود نوارهای کلیدها که حتی با خاموش شدن چراغ ها هم خوب و غیرمعمول به نظر می رسند ، در واقع از پلاستیک صیقلی سیاه رنگی ساخته شده اند که ارزان قیمت به نظر می رسند و هنگامی که انگشت تان را روی صفحه کلید می کشید ، صدای گوشخراشی آزارتان می دهد.

اجازه دهید به روند اصلی بررسی بازگردیم.به دلیل اینکه صفحه نمایش، اصلی ترین قسمت Sony Ericsson XPERIA Pureness است قسمت ویژه ای را به آن اختصاص خواهیم داد.بهتر است که ابتدا به بررسی معمول گوشی باز گردیم.

سطح بین صفحه نمایش و صفحه کلید ، غیر از سه کلیدی که در خود جای داده است ، عنصر عملکردی دیگری ندارد و کاملا مسطح به نظر می آید.این کلید ها کوچک و برجسته هستند و کوچک بودن آن ها هم مانعی در استفاده راحت از آن ها پدید نمی آورد.

اما در واقع هشت کلید در این سطح به نظر خالی جای داده شده اند :هر ردیف از کلیدها در نواری منحنی وار جای دارند و فشردن آن ها آسان است.اما پلاستیک استفاده شده در آن ها به نظر بسیار ارزان قیمت می رسد و کلیدها در هنگام فشرده شدن صدا می دهند.مسلما چنین اشکال بزرگی را از گوشی ای که جزو دسته لوکس ها محسوب می شود نمی توان قابل بخشش دانست.

در هر کدام از کناره های Sony Ericsson XPERIA Pureness یکی از کلیدهای تنظیم صدا قرار داده شده است –کلید افزایش صدا در سمت راست جای گرفته و کلید کاهش صدا در سمت چپ قرار گرفته است.در کناره سمت راست گوشی ، اسلات سیم کارت که در زیر یک پوشش پلاستیکی جای گرفته است هم دیده می شود. در کناره سمت چپ Fast Port (پورت اختصاصی سونی اریکسون ) جای داده شده است.

البته هیچ محافظی برای این پورت در نظر نگرفته شده است.چه کسی می خواهد پین های برجسته ای را که از کناره های گوشی بیرون زده اند ،بر روی گوشی گران قیمت خود ببیند؟

 

11.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

در هر سمت Pureness شکافی دیده می شود:بین نوار جلویی با کلید چندجهته و کلید های مکالمه و نوار فلزی از پشت که اجازه پخش شدن و انتشار نور را به گوشی می دهد.حتی با وجود اینکه این شکاف به منظوری خاص تعبیه شده است ، اما می تواند دقت و زیبایی طراحی را زیر سوال ببرد.

کناره های بالا و پایینی XPERIA Pureness چندان جالب نیستند، در کناره پایین اسپیکر گوشی قرار گرفته است و همین!!!

در پشت گوشی غیر از کلید روشن /خاموش آن چیز قابل توجه دیگری دیده نمی شود.خود کلید بر روی یک نوار فلزی سیاه رنگ قرار دارد .خیلی بد است که طراحان گوشی از مقدار فلز بیشتری در بدنه این گوشی استفاده نکرده اند.

 

13.jpg

 

14.jpg

 

12.jpg

 

هیچ کاور باتری ای در این قسمت دیده نمی شود –باتری Sony Ericsson XPERIA Pureness قابل جدا شدن نیست.پلاستیک مشکی رنگ به کار رفته در پشت گوشی در مخفی کردن اثرات انگشت عملکرد بسیار خوبی دارد. اما بخش فلزی به سرعت پر از لکه می شود.گرچه این بخش بسیار کوچک است و نمی توان توجه زیادی به آن نشان داد.

 

15.jpg

 

16.jpg

 

به دلیل اینکه ناحیه ای به عنوان زیر باتری در این گوشی وجود ندارد ،برچسب هایی که به طور معمول در زیر کاور باتری قرار داده می شدند ، این بار بر روی نوار فلزی چاپ شده اند.بنابراین پشت گوشی با افتخار میزبان شماره FCC و نماد «با زباله های خانگی مخلوط نشود»است که البته هر گوشی و یا آیتم لوکس دیگری به آن نیاز دارد، است.

Sony Ericsson XPERIA Pureness بسیار کوچک و به سبکی یک پر است .گوشی به راحتی در دست جای میگیرد و به آسانی می تواند در هر جیبی قرار بگیرد.

تنها چیزی که نبود آن به شدت حس می شود , عدم درک احساس لوکس و تجملی بودن گوشی است که با بازار هدف آن به شدت متناقض است.البته صفحه نمایش شفاف این گوشی می تواند تمامی این ضعف را جبران کند.اما تنها بخشی که شدت این احساس می افزاید صفحه کلید گوشی است که ارزان قیمت به نظر می رسد .

 

17.jpg

لینک به دیدگاه

زمان آن فرارسیده است تا در مورد قابلیت خارق العاده و شگفت انگیز Sony Ericsson XPERIA Pureness صحبت کنیم:صفحه نمایش شفاف گوشی.

هنگامی که گوشی خاموش یا قفل است ، صفحه نمایش همانند یک شیشه یخ زده به نظر می رسد.بعد از این که صفحه نمایش روشن می شود ، تمام صفحه نمایش غیر از آنچه بر روی آن نمایش داده می شود (که به رنگ طوسی روشن باقی می ماند)به صورت شفاف در می آید.

 

20.jpg

 

 

21.jpg

 

 

18.jpg

 

 

19.jpg

 

هنگامی که گوشی روشن است صفحه نمایش هم کاملا شفاف نیست(همانند شیشه های معمولی) و ته رنگ مختصری دارد.گرچه پیکسل های سفید رنگ هم کاملا کدر نیستند و به همین دلیل کنتراست تصاویر بسیار پایین است.

پس زمینه های روشن ، مشاهده پیکسل های بر روی صفحه نمایش را تقریبا غیر ممکن می نماید.فونت کوچکی هم که در برخی قسمت های رابط به کار گرفته شده است ، چندان جالب نیست.به دلیل ته رنگ زرد-قهوه ای صفحه نمایش ، به طور مثال پس زمینه هایی چون کف و مبل های چوبی رنگ ، مشاهده چیزهای موجود بر روی صفحه نمایش را تقریبا غیرممکن می کنند.

خوانایی صفحه نمایش در نور روشن و یا فضاهای کم نور خوب است اما در یک روز ابری اوضاع چندان مساعد نیست.نور محدودی در زیر صفحه نمایش باعث می شود که روشنایی صفحه در حد مناسبی نباشد که بتوان آن را به راحتی خواند.گرچه در روزهای آفتابی پیکسل های سفید مقدار نور زیادی منعکس می کنند و به همین دلیل خواندن آن ها به آسانی صورت می پذیرد.

مشخصا کنتراست صفحه نمایش نسبت به یک LCD 1.8 اینچی بسیار پایین تر است و همین امر رابط را محدود می کند.

چیزی که می تواند همه چیز را در صفحه نمایش Sony Ericsson XPERIA Pureness بهبود بخشد ، نور پس زمینه قوی تر است.

لینک به دیدگاه

رابط کاربری XPERIA Pureness رابط کاربری معمول گوشی های سونی اریکسون است که تمام تزئینات خود را از دست داده است.یا شاید بهتر است بگوییم خلوص(Pureness) آن به شدت افزایش پیدا کرده است. XPERIA Pureness چیز فوق العاده ای برای ارائه در بخش رابط کاربری خود ندارد.

صفحه اصلی مثل همیشه سازماندهی شده است و در بالای آن اطلاعاتی چون قدرت آنتن دهی ، شبکه در حال استفاده و وضعیت باتری نمایش داده می شود. در پایین صفحه نمایش و بالای کلیدهای مفهومی (کنترلی ) عناوین مرتبط با آنها قرار گرفته است.

 

22.jpg

 

طرح بندی های منوی اصلی همان طرح بندی های همیشگی و استاندارد چهارتایی شامل theme dependent (وابسته به تم)، طرح مشبک 3x4 ، طرح چرخشی و نمایش تکی آیکن هاست.

 

23.jpg

 

24.jpg

 

25.jpg

 

منوی معروف عملکرد(Activity Menu) اجازه دستیابی سریع به لیستی از علاقمندی های کاربر، ویدادهای اخیر و البته نرم افزارهای در حال اجرا را می دهد .این قابلیت اخیر باعث می شود که Pureness از چند وظیفه گی پشتیبانی کند.این بار از لبه وب خبری نیست و بنابراین نمی توان لینک ها و Bookmark ها را در این بخش ذخیره نمود.

 

26.jpg

 

27.jpg

لینک به دیدگاه

دفترچه تلفن فضایی برای ذخیره 1000 مخاطب و 7000 شماره تلفن در اختیار ما می گذارد. شما می توانید از میان مخاطبان موجود در سیم کارت یا حافظه تلفن یکی را برای مشاهده انتخاب نمایید اما امکان دیدن هر دوی شماره های ذخیره شده در سیم کارت و حافظه تلفن به طور همزمان وجود ندارد.امکان تنظیم دفترچه تلفن برای ذخیره مخاطبان جدید در سیم کارت نیز وجود دارد.

ویرایش مخاطبان از طریق یک رابط چند لبه (tabbed) که در سالیان پیش همواره در گوشی های سونی اریکسون به کار گرفته شده است ،صورت می گیرد.

 

30.jpg

 

31.jpg

 

28.jpg

 

29.jpg

 

پنج لبه در این بخش وجود دارند و جزئیات مرتبط به هم را دسته بندی می کنند. لبه اول برای اسامی و شماره های آنهاست و لبه بعد ادرس های وب مانند Email ها و آدرسهای صفحات شخصی را ذخیره می کند. لبه سوم برای اختصاص یک عکس ، زنگ خاص ، گروه ، فرمان صوتی و صدای هشدار پیام به مخاطب کار می رود. لبه چهارم اطلاعات پستی و در نهایت لبه پنجم فیلد هایی برای ثبت تاریخ تولد و یادداشت های مرتبط با مخاطب در اختیار کاربر قرار می دهد.

نام مخاطبان تنها در یک فیلد نوشته می شوند اما هنوز شما گزینه ای برای مرتب کردن مخاطبان بر حسب نام کوچک یا نام فامیلی را دارید.

مثل همیشه امکان جستجو بوسیله تایپ تدریجی اسامی نیز وجود دارد.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

تماس های صوتی در گوشی Sony Ericsson XPERIA Pureness واقعا عالی است و ما در هنگام این کار به هیچ مشکلی که با کیفیت صدا یا آنتن دهی مرتبط باشد، برنخوردیم.صدا ها هم از طریق گوشی مخصوص صدای مخاطب و هم از طریق اسپیکر گوشی به اندازه کافی واضح است .

Sony Ericsson XPERIA Pureness از شبکه های 3G پشتیبانی می کند اما هیچ دوربینی ندارد و بنابراین برقراری تماس های تصویری با آن ممکن نیست.

شماره گیری هوشمند یا آنگونه که سونی اریکسون آن را نام نهاده است ، جستجوی هوشمند ، استفاده از قابلیت های تلفنی گوشی را تسهیل می نماید. این قابلیت، به ارقام یا حروف تایپ شده توسط کاربر توجه کرده و براساس آن ها مخاطبانی که شماره تلفن شان دارای ارقام مورد نظر باشد یا نام شان با حروف تایپ شده آغاز گردد ، را به وی نمایش می دهد.

 

32.jpg

 

33.jpg

 

Sony Ericsson XPERIA Pureness به همراه مجوز یکساله دستیابی به سرویس خدماتی Pureness عرضه می شود . این سرویس در هفت روزه هفته و 24 ساعت شبانه روز در دسترس است و توسط تلفن یا ایمیل می توانید کارهایی چون رزرو اتاق در هنل ها، خوشامدگویی VIP ، نوشیدنی های رایگان ، تخفیف، دسترسی به بلیط های قسمت های بهتر و مانند این ها را انجام دهید.این سرویس به کشور محل سکونت شما بستگی دارد، پس بهتر است قبل ازخرید لیست مزایایی را که در کشور شما در دسترس است ، بررسی نمایید.

هنگام انجام آزمون بلندی صدا بر روی Sony Ericsson XPERIA Pureness ، تفاوت آزار دهنده ای را بین عملکرد آن در زنگ گوشی و پخش کننده موسیقی ملاحظه کردیم.حداکثر صدای زنگ گوشی گرچه چندان زیاد نیست اما هنوز هم گوشی موفق به کسب امتیاز خوب در این بخش می شود.اما در بخش ،پخش موسیقی ، این گوشی نتایجی دور از انتظار کسب کرد و تنها توانست به امتیازی کمتر از متوسط دست یابد.

لینک به دیدگاه

Sony Ericsson XPERIA Pureness منوی پیام رسانی بسیار ساده ای دارد و از Threaded View یا نمایش حباب مانند پیام ها هم پشتیبانی نمی کند.به هرحال این بخش به خوبی از عهده کار اصلی اش بر می آمد و هیچ مشکلی در آن دیده نمی شود.تنها چیزی که شاید بتوان به آن به دید یک مشکل نگریست این است که خواندن متن نه چندان درخشان بر روی صفحه اصلا آسان نیست.

 

35.jpg

 

36.jpg

 

34.jpg

 

در این بخش یک دایره المعارف T9 هم در نظر گرفته شده است. پیام های SMS و MMS از یک ویرایشگر مشترک استفاده می کنند. . در هنگام تایپ SMS می توانید به سادگی و با وارد کردن محتوای چندرسانه ای پیام تان را به MMS تبدیل کنید.

تنظیمات Gmail به طور خودکار توسط گوشی دانلود می شوند. البته وضوح و اندازه صفحه نمایش ،حتی با وجود تعبیه شدن گزینه های اضافی برای بزرگنمایی،باز هم چندان برای خواندن ایمیل ها مناسب نیستند.

 

39.jpg

40.jpg

 

 

37.jpg

 

 

38.jpg

 

لینک به دیدگاه

Sony Ericsson XPERIA Pureness به Media Center مبتنی بر فلش مجهز نشده است و از آن بخش تنها نرم افزار پخش کننده موسیقی در آن دیده می شود.

هیچ نوع گالری در آن به چشم نمی خورد که البته به دلیل اندازه و نوع خاص صفحه نمایش کاملا قابل درک است اما هنوز هم امکان مشاهده عکس ها از طریق File Manager گوشی وجود دارد.

پخش کننده موسیقی Sony Ericsson XPERIA Pureness نسخه سوم این نرم افزار است که می شود آنرا نرم افزار خلاصه شده ای از Wlakman 3.0 تصور کرد. در منوهای Media Center امکان استفاده از چرخش اتوماتیک صفحه نیز وجود دارد. این نرم افزار از فرمت های متعددی چون WAV ، WMA ،M4A و E-AAC پشتیبانی می کند و چندین حالت پیش فرض اکولایزر از جمله egaBass هم ارائه می دهد.

 

43.jpg

 

44.jpg

 

41.jpg

 

42.jpg

 

یک پخش کننده ویدیویی هم در XPERIA Pureness در نظر گرفته شده است که بیشتر مشابه به کتابهای بریل نابینایان عمل می کند.ویدیوها به طور مستقیم در File Manager پخش می شوند .گزینه های play/pause ،حرکت سریع به جلو و حرکت به عقب در هنگام پخش ویدیوها در اختیار شما قرار می گیرند.این نرم افزار از فرمت های 3GP و MP4 تا وضوح 360*640 پیکسل پشتیبانی می کند .می توانید از حالت افقی هم برای تماشای ویدیوها استفاده کنید.

45.jpg

لینک به دیدگاه

رادیو اف امی که به همراه Sony Ericsson XPERIA Pureness عرضه شده است ، امکان ذخیره 20 ایستگاه را دارد و از RDS هم پشتیبانی می کند.این رادیو رابط کاربری ساده ای دارد و امکان استفاده از سیستم شناسایی موزیک Track ID را نیز فراهم می کند. رادیو هم مانند پخش کننده موسیقی امکان پخش در پس زمینه را دارد.

 

46.jpg

 

TrackID از طریق میانبر اختصاصی آن در بخش سرگرمی نیز قابل دسترسی است. رابط کاربری این بخش از گوشی بسیار مشابه چیزی است که پیش از این در گوشی C902 دیدیم. این سرویس قابلیت هایی چون Find Similar Music (یافتن آهنگ های مشابه)، Send Music Info Via Bluetooth ، TrackID Charts و یک بخش جالب اطلاعات هنرمندان را ارائه می کند.

TrackID از قابلیت جستجوی آنلاین هم برخوردار است. این قابلیت امکان جستجوی سریع در مورد نام خواننده ، عنوان آلبوم ، نام آهنگ و اشعار را فراهم می کند.

 

لینک به دیدگاه

با توجه به کیفیت صدای Sony Ericsson XPERIA Pureness در هدست های گوشی ، این گوشی بدون تردید می تواند جای پخش کننده همراه شما را بگیرد.خروجی صدا بسیار خوب است و نقطه ضعفی در آن مشاهده نمی شود.

در پاسخدهی به فرکانس ها تنها 0.9 دسی بل انحراف از سطح اصلی مشاهده می شود که برای تمامی کاربردها بسیار عالی است.

 

47.jpg

 

سایر مشخصه ها نیز در این کلاس جز بهترین ها هستند.در این جا نتایج این گوشی به همراه نتایج برخی دیگر از گوشی قرار داده شده است تا خود شما بتوانید در این مورد قضاوت کنید.

لینک به دیدگاه

Sony Ericsson XPERIA Pureness یک گوشی مبتنی بر اینترنت یا مالتی مدیا نیست و امکانات متوسطی را در بخش امکانات ارتباطی از خود ارائه می دهد.پشتیبانی چهاربانده از GSM/GPRS/EDGE و پشتیبانی از 3G ، امکان استفاده از این گوشی را در تمام نقاط دنیا فراهم نموده است.این گوشی از HSDPA با سرعت 7.2 مگابیت بر ثانیه و همچنین HSUPA با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه هم پشتیبانی به عمل می آورد.

علاوه بر امکانات ارتباطی تحت شبکه ، Sony Ericsson XPERIA Pureness به بلوتوث نسخه 2 و USB هم مجهز است.

XPERIA Pureness از همگام سازی از راه دور مخاطبین و همین طور رویدادهای موجود در تقویم هم پشتیبانی به عمل می آورد.

هیچ گزینه ارتباطی پیشرفته ای چون Wi-Fi ، GPS ،سوکت صوتی استاندارد 3/5 میلی متریو حتی اسلات کارت حافظه microSD در این گوشی به چشم نمی خورد.

لینک به دیدگاه

Sony Ericsson XPERIA Pureness به مرورگر وب Access NetFront v3.4 مجهز شده است که همانند مرورگر وب به کار رفته در گوشی های پیشرفته شرکت از صفحه اصلی مجهزی برخوردار است.چندین میانبر در یک نمایش درختی در پایین صفحه نمایش و درست در زیر نوار آدرس و نوار جستجو لیست شده اند .

این میانبرها ، دسترسی به محتوای رایگانی مانند ویدیو ، آهنگ ها و بازی ها را در سایت سونی اریکسون فراهم می کنند. و راهنمایی گام به گام برای انجام تنظیمات email ها و اتصالات اینترنت مهیا می سازند.

صفحات با جزئیات زیاد و پیچیده به خوبی رندر می شوند. همچنین تنظیمات پیکربندی فراوانی در این مرورگر تعبیه شده است. حالت های نمایشی همچون Text Only ، Pan and Zoom و zoom page هر برای راحتی کاربر در نظر گرفته شده اند. سرعت پیمایش و panning صفحات در حد استاندارد است.

 

50.jpg

 

51.jpg

 

48.jpg

 

49.jpg

 

مرورگر وب گوشی Sony Ericsson XPERIA Pureness از یک اشاره گر مجازی هم استفاده می کند که کار پیمایش صفحات را آسان می کند. گزینه جالب توجه دیگری که در مرورگر تعبیه شده امکان جستجو در یک صفحه یا Find on page است. با استفاده از این امکان می توانید صفحات بار شده را بگردید و اولین نتیجه جستجو سریعا به صورت لیستی نمایش داده می شود.

به دلیل کنتراست پایین صفحه نمایش ، نمی توان مرور صفحات وب در XPERIA Pureness را تجربه چندان خارق العاده ای دانست.

لینک به دیدگاه

Sony Ericsson XPERIA Pureness مجموعه ای از نرم افزارهای مدیریت زمان با خود به همراه دارد. تقویم سه حالت نمایش روزانه ، هفتگی و ماهانه دارد . با افزودن یک تاریخ تولد در دفترچه تلفن ، گوشی از شما در مورد افزودن آن به تقویم سوال می کند. To do می تواند وظایف را از دو نوع تنظیم کند: وظایف معمول و تماس های تلفنی. نوشتن یادداشت ها همانند پیام های کوتاه صورت می گیرد و امکان استفاده از T9 هم در نوشتن آنها وجود دارد.

 

53.jpg

 

54.jpg

 

52.jpg

 

نرم افزار Alarms از طریق منوی اصلی قابل دسترسی است. در این نرم افزار امکان تنظیم 5 نوع مختلف از هشدارها وجود دارد . در هر کدام امکانات مختلفی در اختیار کاربر قرار می گیرد و می توانید برای هر یک از آنها الگوی تکرار روزانه یا هفتگی متفاوتی تنظیم کنید.امکان افزودن متن و عکس هم به هشدار ها وجود دارد. علاوه بر این ، امکان فعال کردن هشدارها حتی در حالت Silent یا سکوت هم وجود دارد.

 

57.jpg

 

58.jpg

 

55.jpg

 

56.jpg

 

ماشین حساب همان ماشین حساب همیشگی گوشی های سونی اریکسون است و از کارکردهای معمول پشتیبانی به عمل می آورد . تنها نکته جدید این بخش امکان دسترسی به مبدل به طور مستقیم از طریق ماشین حساب است. نرم افزار Voice recorder محدودیت زمانی در ضبط صدا ایجاد نمی کند و تنها محدودیت در این نرم افزار فضای خالی حافظه است.

 

60.jpg

 

61.jpg

 

59.jpg

لینک به دیدگاه

تنها یک بازی به صورت پیش فرض بر روی Sony Ericsson XPERIA Pureness نصب شده است.بازی Pac-Man بدون تردید یادآور خاطرات زیادی برای ما و شماست و صفحه نمایش تک رنگ گوشی هم حتما در زنده تر شدن این خاطرات به ما و شما کمک قابل توجهی خواهد کرد!

 

62.jpg

 

63.jpg

لینک به دیدگاه

سخن پایانی

XPERIA Pureness یکی از سبک ترین و کوچکترین گوشی هایی است که با طراحی منحصر بفرد و صفحه نمایشی بی نظیر ساخته شده است.این گوشی دقیقا همان چیزیست که سونی اریکسون ادعا می کند:ساده ترین و بی همتاترین گوشی.به نظر می رسد XPERIA Pureness وظیفه دشواری را برعهده داشته باشد.

Pureness یک گوشی حرفه ای است و یک گوشی حرفه ای باید تمامی ابعاد را پوشش دهد.به هرحال نمی خواهیم در اینجا در مورد کارهایی که این گوشی قادر به انجامشان نیست ، سخن بگوییم.این گوشی به هیچ گوشی دیگری شباهت ندارد: نقطه قوت صفحه نمایش آن به خوانایی باز نمی گردد بلکه نکته اصلی شفاف بودن آن است.هیچ دوربینی بر روی این گوشی مشاهده نمی شود که ممکن است برخی آن را با داشتن یک دوربین دو مگاپیکسلی با فوکوس ثابت بر روی گوشی برابر بدانند!!

اما هنوز هم تصور می کنیم مشکلاتی در این گوشی وجود دارند.نخستین باری که تصاویر این گوشی را دیدیم، تصور کردیم که این گوشی از الماس ساخته شده است. مفهوم خلوص ، سادگی و طراحی فوق العاده با به کارگیری چنین فلزی گران قیمتی و همین طور به کار گیری صفحه نمایش شفاف در گوشی می توانست میلیون ها دلار قیمت داشته باشد.اما واقعیت کاملا متفاوت است.این گوشی حتی با قیمت 600 یورویی اش هم برابری نمی کند.و اگر ما چنین جمله ای را در مورد گوشی تلفن همراهی که به یک صفحه نمایش بی مانند مجهز است بگوییم مشخصا اشکال عمده ای در گوشی وجود دارد.

البته بخش حرفه ای ها ، همیشه استانداردهای خاص خود را برای تشخیص درست و غلط دارد.کیفیت ساخت ضعیف گوشی شاید با توجه به ظاهر زیبا و فریبنده آن قابل اغماض باشد.به هر حال ، نباید از این نکته غافل بود که تنها عده ای خاص از مشتریان با توجه به سرویس های ویژه ارائه شده و قیمت بالای گوشی به خرید آن دست خواهند زد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...