رفتن به مطلب

کمک به طراحی nitinol یا مواد سوپرالاستیک؟؟

max_wolf2000

ارسال های توصیه شده

سلام وخسته نباشیدمن دانشجوی ارشد سازه هستم و کاربر جدید نرم افزار abaqus ولی یه مشکل جدی دارم اونم اینکه من میخوام ماده حافظه دار شکلی سوپرالاستیک nitinol رو در پایان نامم مدل کنم میخواستم ببینم چطوری میتونم ؟ لطفا کمکم کنید واقعا سردرگم شدم و زمان هم به سرعت میگذره وباید پایان نامه رو تموم کنم.با احترام

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام وخسته نباشیدمن دانشجوی ارشد سازه هستم و کاربر جدید نرم افزار abaqus ولی یه مشکل جدی دارم اونم اینکه من میخوام ماده حافظه دار شکلی سوپرالاستیک nitinol رو در پایان نامم مدل کنم میخواستم ببینم چطوری میتونم ؟ لطفا کمکم کنید واقعا سردرگم شدم و زمان هم به سرعت میگذره وباید پایان نامه رو تموم کنم.با احترام

:ws52:اگر منظورت از سوپر الاستیک همون هایپر الاستیکه، تویکتاب آباکوس صدیقیانی کامل توضیح داده... در ضمن تویکتابآباکوس رحمانیان_ملکیهم هست...

فقط باید نتایج تست کشش تک محوری؛ دو محوری و پلنار رو به صورت نقطه نقطه وارد کنی، خود نرم افزار ضرایب مدل دلخواهتو مثلا مدل مونی ریویلین یا .. رو میده... فقط میمونه ضرایب ویسکوزیتش که باید توی آزمایشگاه موقع آزمایش زمان ها رو اندازه بگیری ... ولی شاید بتونی اونهارو از جایی گیر بیاری...

ضرایب ویسکوزیته از تست خزش بدست میاد و همچنین تست رهایی از تنش؛ shear relaxation test!

:icon_pf (12):برای ویسکوزیته توی اینترنت سرچ کن:

proney series coefficient of

nitinol

یا بزن

get proney series coefficient of

nitinol

یا یچیزی تو این مایه ها

بعد توی آباکوس ضرایبی که پیدا کردی رو و قسمت الاستیسیته>ویسکوزیته>نوع پرونی> ضزایبو واردکن

:Ghelyon:برای هایپر الاستیسینه هم سرچ کن:

hyper elastic coefficients for

nitinol

یا هرچی تو این مایه ها

بعد ضرایبو بر اساس هر مدلی که در اومد تو همون قسمت الاسیتسیته> هایپر الاستیک> مدل ماده> ضرایبو وارد کن

:ws38:ولی در مورد حافظه دار بودنش فکر نکنم توی آباکوس بشه... چون باید تعریف کنی مثلا تو فلان میدان دمایی؛ خاصیتش اینطوره و تو فلان میدان دمایی یه طور دیگس.. و آباکوس بعد تعریف استپ دیگه نمیذاره مادّه رو تغییر بدی...

فکر کنم یک پلاگ این باید پیدا کنی:

Plugin for abaqus to nithinol simulation

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

Hi

Abaqus doesn't have a Shape memory alloys model

UMAT subroutine in Fortran code should be used to describe such behavior on Abaqus.

Search below title in google and download it.

"SMA UM: User Material Subroutine for Thermomechanical Constitutive Model of Shape Memory Alloys"

Authors: Dimitris C. Lagoudas;Zhonghe Bo;Muhammad A. Qidwai; Pavlin B. Entchev.

Also the best model for the 1D behaviors of the shape memory alloys is Brinson model and for 3D you can use the

micro plane model proposed by M. Kadkhodaei (IUT Univesity) which can model non-proportional loading.

Best regards,

Hojjat

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...